USD: EUR:
... в Запорожье
У Запоріжжі на Хортиці реалізують три круті проекти студентів

У Запоріжжі на Хортиці реалізують три круті проекти студентів

У Запоріжжі визначили переможців конкурсу «Хортиця – втілення мрій»

У відпочиваючих на острові Хортиця незабаром з’явиться можливість ходити босоніж незвичною стежкою, спостерігати та слухати тварин та прокладати власні веломаршрути за допомогою спеціального додатку. Саме такі ідеї запорізьких студентів перемогли на конкурсі «Хортиця – втілення мрій».

«Хортиця – втілення мрій» – це конкурс ідей серед студентів Запорізького національного університету, як удосконалити Хортицю. Це спільний проєкт ГО «Запоріжжя. Платформа спільних дій», ПАТ «Запоріжсталь» Групи Метінвест та Національного заповідника «Хортиця».

Всього на конкурс студенти подали 30 ідей на теми: історія, культура, археологія, ландшафт, дизайн, здоровий спосіб життя. З них члени експертної ради обрали три найкращі. А імена переможців оголосили в хабі громадської організації «Запоріжжя. Платформа спільних дій».

«Ми віримо, що Хортиця стане туристичним магнітом не тільки для України, але і для всього світу, – зазначила директорка ГО «Запоріжжя. Платформа спільних дій» Ірайсат Магомедалієва. – Експертам було не просто обрати переможців. Ми обговорили кожну ідею окремо. Були схожі ідеї, були такі, які вже реалізовані на Хортиці. Ми ретельно обирали та зараз наше завдання – об’єднати навколо трьох ідей велику команду, в яку увійдуть учасники конкурсу, «Платформа спільних дій» та наші партнери.

Ініціатором студентського конкурсу «Хортиця – втілення мрій» виступив ПАТ «Запоріжсталь». На реалізацію трьох найкращих студентських ідеї комбінат виділив 300 тисяч гривень.

«Ми зробили перші кроки, які призведуть до гарних результатів та ми всі зможемо побачити і оцінити їх, – підкреслив генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь» Олександр Мироненко. – Всі 30 ідей були цікавими та гідними перемоги. Ми обрали три ідеї, з яких можна почати. Величезна подяка молоді за участь, за їх ідеї. У молодих людей є свіжість ідей і поглядів, нестандартний підхід до вирішення тих чи інших завдань. Від конкурсу залишилося тільки позитивне враження!»

Генеральний директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко, як експерт, зазначив, що деякі ідеї, запропоновані студентами, матимуть гарні результати на Хортиці.

«Я дякую всім, хто написав багато дійсно цікавих ідей, – сказав Максим Остапенко. – Вам буде чим пишатися. Це гарний старт і дуже суттєва допомога Хортиці».

Ректор ЗНУ Микола Фролов вважає, що студенти зможуть допомогти змінити Хортицю та пообіцяв допомогти в реалізації проєктів.

«Я хотів би подякувати комбінату «Запоріжсталь» і його генеральному директору Олександру Григоровичу Мироненку, заповіднику «Хортиця», яким керує Максим Анатолійович Остапенко, за те, що нам разом вдалося організувати такий чудовий захід, – зазначив Микола Фролов. – Я вважаю, що він поступово перетвориться на певний рух, направлений на те, що молодь буде опікуватися Хортицею. Ми започатковуємо з вами велику і серйозну справу. В мене немає сумніву, що рух молоді до Хортиці зі своїми ідеями та проєктами повинен бути постійним і мати результат».

Активну участь у засіданні експертної ради брав голова студради ЗНУ Єгор Гуков. Участь в нагороджені він приймав онлайн.

«Дуже цінним є те, що відповідальний бізнес «заходить» в університети, – зазначив Єгор Гуков. – Наприклад, комбінат «Запоріжсталь» пропонує класні проєкти, які цікаві молоді. Також дуже тішить, що саме цей проєкт був реалізований лише зі студентством ЗНУ. Ще я хочу подякувати «Платформі спільних дій», яка нас постійно приймає. Навіть на карантині ми дуже класно співпрацювали».

Проєкт для велосипедистів

Студент четвертого курсу історичного факультету ЗНУ Сергій Ващенко на конкурс подав чотири ідеї. Перемогла «Спільнота», яка передбачає розробку загальної системи пішохідної та велосипедної навігації островом Хортиця.

«Ідея була в тому, щоб створити велонавігацію для острову та поєднати це все в окремому додатку, – розповів Сергій Ващенко. – За допомогою цього додатку люди зможуть прокладати власний маршрут та ділитися ним з іншими. А ще – одночасно користуватися ним, щоб покататися всією сім’єю островом».

Експерти оцінили цю ідею на високому рівні та вже знайшли спосіб, як її вдосконалити.

«Будь-яка велоінфраструктура необхідна на острові, – прокоментував Максим Остапенко. – На Хортицю їдуть люди з різних місць, щоб просто поїздити островом. Вони хочуть нормально орієнтуватися на Хортиці. Зробити зручну, максимально легку навігацію на острові Хортиця, точно потрібно».

Дві цікаві ідеї

Четвертокурсниця факультету іноземної філології ЗНУ Ірина Ульченко подала на конкурс чотири ідеї, дві з яких стали переможцями. В ідеї «NEzumno» («Не зимно») дівчина пропонує розмістити на Хортиці зимівник для тварин та встановити там камери, за допомогою яких люди зможуть спостерігати за ними. Крім цього, встановити інформативні стенди, які допоможуть відвідувачам слухати тварин, які живуть на Хортиці.

Друга ідея Ірини називається «Вarefoot». Вона запропонувала прокласти на 2-3 км спеціальну стежку з різним природним покриттям: піском, деревом, каменем, травою, мохом та ін. А пройти по цій стежці туристам потрібно буде босоніж.

«Мені дуже приємно, що дві мої ідеї перемогли, – зізналася Ірина. – Я навіть не очікувала, що переможу. Знаю, що було дуже багато цікавих ідей від інших студентів. Участь у конкурсі для мене була дуже комфортною. Нас завжди підтримували, постійно спілкувалися та допомагали».

Експертам дуже сподобалася ідея «NEzumno» Ірини та вони довго її обговорювали.

«Практично все це можливо реалізувати в південній частині острова, – зазначив Максим Остапенко. – Там є зона абсолютної заповідності і там є декілька зимових майданчиків для прикорму оленів, косуль, кабанів та інших тварин. Такі веб-камери можна встановити в місцях гніздування рідкісних птахів. Є точка, де є електрика та вежі, щоб роздавати інтернет».

Переможців конкурсу в онлайн режимі привітала народна депутатка України VIII скликання, віце-президент зі сталого розвитку Професійної асоціації екологів України Валерія Заружко:

«Президент України Володимир Зеленський проголосив відродження Хортиці одним із пріоритетів державної політики у сфері туризму та культури. До цієї ініціативи долучився і великий бізнес, який представляє Група Метінвест, і талановита молодь Запоріжжя, якій, безумовно, є що сказати і що запропонувати. Ті ідеї, які сьогодні обговорювали, це підтверджують. Дуже важливо, що ініціатива і можливості великої компанії Метінвест стали невід’ємною частиною спільної синергії в реалізації проєкту великого національного масштабу, – зазначила Заружко. – Я вдячна комбінату «Запоріжсталь» за підтримку молоді в їх ініціативах як досвідом, так і фінансово. Впевнена, що у майбутньому це обов’язково допоможе нашій активній прогресивній молоді стати рушійною силою позитивних змін не тільки у своєму місті, а і у всій країні».

Ідеї переможців будуть доопрацьовані та найближчим часом перетворяться на три масштабні проєкти, які реалізують на острові Хортиця.

Нагадаємо, що цього року Національний заповідник «Хортиця» потрапив до списку Національної програми «Велика реставрація». Острів хочуть перетворити й зробити максимально цікавим і комфортним для туристів. У рамках програми планують реконструювати Курган єднання України, музей історії запорізького козацтва та «Козацьке коло». Реконструкція триває.

У Запоріжжі був підписаний Меморандум між Міністерством культури та інформаційної політики України, Запорізькою обласною державною адміністрацією та групою Метінвест про консолідацію зусиль у відродженні Хортиці.

Джерело: «Индустриалка»

0