USD: EUR:
... в Запорожье

"Сім годин возили з мішком на голові": мер Мелітополя розповів, як його тримали в полоні окупанти

Також Іван Федоров назвав вимоги, які йому висували окупанти, та які документи змусили підписати.

Про це міський голова Мелітополя розповів журналістам.

Одразу після затримання Івана Федорова відправили до СІЗО міста Мелітополя. За словами голови міста, фізичних тортур у полоні до нього не застосовували, але регулярно в камеру заходило по 5-6 російських військових зі зброєю, які хотіли щось випитати.

За шість днів перебування в полоні від мера Мелітополя хотіли отримати заяву про звільнення, а також низку підписаних документів, які офіційно змінили б розташування сил у міській раді. Але російські окупанти не розуміли, що для легітимної процедури потрібно було збирати сесію міської ради, виносити всі питання на голосування. Федоров згадує, що зробив вигляд, що пішов на поступки росіянам та підписав кілька документів, які за українським законодавством жодної юридичної сили не мали.

Мер Мелітополя розповів, що була перша спроба звільнення з полону, але вона не відбулася.

«Те формулювання, яке сказали російські військові, – що моя країна не хоче мене забирати, тому мене повернули назад у камеру. Повірте мені, це досить важке випробування, коли сім годин тебе возять з мішком на голові, не розуміючи, де, куди, ті особи, які тебе возять, ти їм абсолютно не довіряєш. Ще добу, півтори доби я перебував у камері», – розповів Іван Федоров.

Після цього була друга спроба обміну, яка теж була досить складною, тому що обмін проводився у темний час доби. Вона виявилася вдалою, мера обміняли на полонених російських терміновиків.

Як вже повідомляв «Перший Запорізький», 11 березня у Мелітополі окупанти викрали міського голову Івана Федорова, але на щастя його вдалось врятувати з полону. Також викрали голову Мелітопольської районної ради Сергія Прийму,  співорганізаторку проукраїнських мітингів у Мелітополі Ольгу Гаймусову. Їхня доля на даний момент не відома. Окрім того, окупанти утримували директорку Мелітопольского краєзнавчого музея Лейлу Ібрагімову.

Окрім цього, у Мелітополі окупанти викрали чоловіка депутатки Запорізької обласної ради.

Читайте також:

Сьогодні вранці окупанти вдарили по військовому об’єкту під Запоріжжям: вчора обстріляли Степногірськ та Комишеваху

«Це найстрашніше відео, яке я знімав»: Вакарчук побував у Запорізькому військовому шпиталі, – ВІДЕО

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» у Instagram!

2

ЗП2022-03-19 20:28:19
Слава Украине! Героям Слава!
Запорожец Задунайский2022-03-19 17:46:37
А что есть национальная гордость у май.дау.нов ? Шаровары - это национальная одежда турков, оставленные космы на выстриженной голове, т.е. оселедець - тоже турецкие, даже слово "козак" турецкого происхождения. Кстати о казаках, которыми май.да.уны так гордятся, так в свое время казаки официально находились на службе у Турецкого Султана и воспитывали из угнанных из Украины украинских мальчиков , предпочтительно светловолосых и голубоглазых, так называемых янычар, прославившихся своей жестокостью, и особенно по отношению к своим бывшим соплеменникам славянам. Другая часть казаков служила польским королям, находясь у них в реестре ( так называемые реестровые казаки ), получала денежное и вещевое довольствие, то есть были типичными вооружёнными наёмниками поляков. Слава Украине ???