USD: EUR:
... в Запорожье
Працюють на окупантів: три колаборанти Запорізької області заочно засуджені до тюремного ув'язнення

Працюють на окупантів: три колаборанти Запорізької області заочно засуджені до тюремного ув'язнення

У Запоріжжі за матеріалами СБУ до різних термінів позбавлення волі засудили трьох колаборантів, які обіймають «посади» в органах місцевої влади та силових структурах на тимчасово окупованих територіях.

Про це повідомляє Запорізька ОВА з посиланням на СБУ.

Зокрема, 5 років позбавлення волі отримав мешканець Бердянського району, який до початку широкомасштабного вторгнення мешкав на території РФ, де мріяв про кар’єру «шансоньє». Після окупації Бердянського району він повернувся додому та пішов на співпрацю з окупантами.

За особистої протекції колаборанта Сауленка його призначили на посаду голови Осипенківської ОТГ. На цій «посаді» він, виконуючи завдання кремлівських кураторів, переконував мешканців району у тому, що Росія тут назавжди та закликав до підтримки й допомоги окупаційним військам.

У червні 2022 року він організував роздачу російської гуманітарної допомоги, під час якої схиляв місцевих мешканців до отримання російського паспорта.

Також за його наказом були складені списки пенсіонерів, яким може буде надана допомога в розмірі 10 тисяч рублів, але тільки з паспортом РФ.

Тим, хто не отримав роспаспорт, він погрожував позбавленням прав на володіння нерухомістю, автомобілями та соціальної допомоги.

Іншу колаборантку заочно засуджено до 10 років позбавлення волі. Мешканка Мелітопольського району була чинною керівницею фінансового відділу Новенської сільської ради.

Після окупації Мелітопольського району вона пішла на співпрацю з окупантами та залишилась на своїй посаді в окупаційному органі.

Ще один ворожий поплічник – колишній поліцейський, який у 2015 році не пройшов переатестацію та був звільнений з поліції. Він отримав 12 років позбавлення волі.

Тепер зловмисник працює на посаді «полицейского ГАИ» у незаконному правоохоронному органі «УВД по г. Бердянск и Бердянскому району». У новому статусі допомагає окупантам тероризувати місцевих патріотів і проукраїнськи налаштованих мешканців.

За матеріалами Служби безпеки суд визнав їх винними у колабораційній діяльності. Заходи із документування злочинної діяльності проводили співробітники СБУ в Запорізькій області за процесуального керівництва Запорізької обласної прокуратури.

«Він ретельно готувався до провокації»: у запорізькому ТЦК відповіли на скандальне відео з Тік-Ток


Читайте також:

Ворог чотири рази за добу атакував на Оріхівському напрямку, використовував авіацію

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0