Пагорб на Хортиці біля музею запорозького козацтва зроблять доступним і безпечним для туристів
Пагорб на острові Хортиця у Запоріжжі має стати безпечним і доступним для кожного відвідувача.
Про це під час другого етапу обговорень в рамках всеукраїнської дискусійної платформи «Хортиця: видатна історія – велике майбутнє» розповів директор Національного заповідника Хортиця Максим Остапенко.
У п’ятницю, 30 квітня, у Запоріжжі відбувся другий етап обговорень в рамках всеукраїнської дискусійної платформи «Хортиця: видатна історія – велике майбутнє». Широкому колу громадськості презентували концепцію та проект реконструкції Музею історії запорозького козацтва та Кургану єдності України. Як і під час першого етапу великої розмови, до участі онлайн долучили не тільки представники експертного середовища, але й всі охочі жителі Запоріжжя – декількадесят людей.
«14-метровий штучний пагорб біля музею насипали з ґрунту під час будівництва фундаменту будівлі. Спочатку на ньому планувалося встановити символічну композицію. Було декілька варіантів: бандуристи, хрести, козаки в дозорі тощо. Але що реально вдалося реалізувати – це встановлення на пагорбі найвищого в Україні флагштоку – «Прапору єдності України». Після того це місце планувалося розбудовувати і подалі. Але до сьогоднішнього дня фінансових можливостей не було», – розповів керівник заповідника.
За словами Остапенка, співробітники заповідника десятиліттями спостерігали, як люди – індивідуально або групами, не дивлячись на фізичну складність, піднімалися на цей пагорб.
«Тільки зараз, завдячуючи увазі президента України, голови ОДА, міністерства культури та громадськості, у нас з’явився реальний проект облаштування цього місця. Щоб воно стало доступним, відкритим і, головне, безпечним для будь-якого відвідувача, який завітає на Хортицю, – каже Остапенко – Цей пагорб – одна з найвищих точок, з якої видно колосальні краєвиди, південну частину острова, видна обидва русла Дніпра – Новий і Старий, греблю Дніпрогесу. Це знакове місце і місця тяжіння, на яке дуже багато людей намагаються потрапити».
І після оновлення, розповідає керівник заповідника, пагорб буде залишатися місцем, де встановлено один найвищих флагштоків, і де щорічно будуть проводити урочистості до Дня державного прапору.
Нагадаємо, 23 квітня в історико-культурному комплексі «Запорізька Січ» відбулося підписання меморандуму між Міністерством культури і інформаційної політики України, Запорізькою обласною державною адміністрацією і комбінатом «Запоріжсталь» Групи Метінвест про співпрацю з комплексного відновлення острова Хортиці.
Один з об’єктів реконструкції – це 14-метровий курган, який планують зробити максимально зручним для туристів.
Читайте також:
Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp
Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» у Instagram!
0