USD: EUR:
... в Запорожье
МАГАТЕ планує збільшити свою місію на Запорізькій АЕС, – Шмигаль

МАГАТЕ планує збільшити свою місію на Запорізькій АЕС, – Шмигаль

У межах програми з демілітаризації Міжнародна агенція з атомної енергії планує розширити свою місію на захопленій російськими окупантами Запорізькій АЕС.

Про це під час брифінгу в Нью-Йорку повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Своїми діями на Запорізькій АЕС росія поставила всю Європу на межу ядерної катастрофи. Безпека наших ядерних об’єктів – це один із ключових викликів для всіх у світі. Це питання в ООН ми обговорювали з президентом Франції, прем’єрами Японії та Нової Зеландії, головами МЗС Великої Британії, Німеччини та Індії, з керівництвом ЄС, а також з головою МАГАТЕ, паном Гроссі. Всі розуміють важливість демілітаризації ЗАЕС і безпечної роботи об’єкту. Як один із кроків у цьому напрямку МАГАТЕ планує збільшити свою місію на станції», – підкреслив прем’єр-міністр України.

За словами Шмигаля, український уряд також працює над тим, аби організувати міжнародні місії ООН та ЄС на Запорізьку АЕС.

«росія практично щодня влаштовує провокації та обстріли ЗАЕС. Вони хочуть відключити цю найбільшу атомну станцію в Європі від української енергомережі й продовжувати використання станції як військової бази. Тому так важливо, аби російські війська були виведені не тільки із Запорізької ЗАЕС, але також з Енергодара. Має бути створена 30-кілометрова зона безпеки», – наголосив Шмигаль.

87% мешканців Енергодару проти входження Запорізької області до складу росії, – соцдослідження


Читайте також:

СБУ ідентифікувала російських силовиків, яких ворог долучив до організації псевдореферендуму на Запоріжжі

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0