Законопроєкт: комунальним боржникам пропонують збільшити штрафи

Законопроєкт: комунальним боржникам пропонують збільшити штрафи

Не платити за комунальні послуги стане не вигідно, бо боржникам хочуть збільшити пеню. За три роки може набігти аж 50% від суми боргу.

Відповідний проєкт закону зареєстрований у Раді. За прогнозами експертів, нові норми можуть набути чинності вже восени. Про це розповідають у сюжеті Сніданку з 1+1.

Українців змусять вчасно платити комуналку. Наразі  борги за комунальні послуги сягають 64 мільярди гривень, повідомляє голова комітету ВРУ з питань соціальної політики Галина Третьякова. Підняти пеню планують у двадцять разів.

У Раді зареєстрували проект закону, яким планують підвищити штрафи за комунальні борги. Якщо ви рік не платитимете, то плюс 20% пені. Якщо понад два роки – 30%, а 50% – за три. “Заборгованість не можна перекладати на інших жителів”, – пояснює Галина Третьякова.

За словами, голови комітету ВР з питань соціальної політики, нові правила – це необхідність, аби комунальні підприємства мали ресурс надавати якісні послуги. Тому українців змусять платити, а ще можуть обмежити в правах.

“Цей законопроєкт передбачає, що вам можуть тимчасово заборонити виїзд за кордон, а також обмежити право керування автомобілем, доки повністю не розрахуєтесь за комунальні борги”, – каже адвокат Лаврентій Царук.


Читайте також:

Запорізькі нардепи отримали компенсацій за житло в столиці на суму понад 200 тисяч гривень

Відомий актор презентує у Запоріжжі новий український фільм про АТО, – ФОТО, ВИДЕО

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» у Instagram!

3

Гость2020-09-09 15:16:09
Очередной маразм безграмотной шайки, которая у руля. А вы не пробовали предоставлять эти услуги эффективно? Убрать лишние расходы? Убрать 50% потерь в теплотрассах за которые платит конечный потребитель, или вообще теплотрассы? Установить электронные приборы учёта по предоплате, определить законодательно понятие как здание - это объект потребления, а как это происходит внутри поставщика не интересует, открыть нормальный конкурентноспособный рынок таких услуг, можно многое ещё перечислить! Ну да, проще всего ввести пеню, которая покроет инфляцию и не париться. Тем более что долг переходит по наследству правоприемникам.
Лавр2020-08-20 06:39:27
Это как,за коммунальные долги водительских прав лишать?
Олег2020-08-19 23:50:58
Сперва докажите правомерность тарифов, а потом выдумывайте. А то вместо штрафов можно получить вилами или чем похуже. Если люди не могут платить за коммуналку, штрафы их не испугают. А вот решимости наказать штрафующих прибавиться. Хотя... может нынешняя власть мазохисты-экстремалы? Если постоянно поднимать тарифы и штрафовать неплательщиков то ничего хорошего из этого не выйдет.