USD: EUR:
... в Запорожье
Запоріжцям розповіли про нові умови отримання субсидій

Запоріжцям розповіли про нові умови отримання субсидій

Цього року розгляд питань про призначення субсидії жителям регіону, які отримували її в опалювальному сезоні 2020-2021 років, проводиться без звернень громадян.

Про це повідомляє прес-служба Запорізької ОДА.

Про стан опрацювання питання перепризначення житлових субсидій на наступний період повідомляє Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації.

Так, зокрема переглянуто окремі критерії майнового і матеріального стану при наданні житлових субсидій. Мова йде про здійснення вартісних покупок, наявності рухомого та нерухомого майна, депозитів тощо.

Також є зміни і у процедурі. У травні 2021 року планувалося призначати житлову субсидію на наступний період після подання громадянами нових заяви та декларації. Таким чином передбачалося отримання інформації про майновий стан та наявність депозитів шляхом декларування відповідної інформації громадянами.

Уточнення критеріїв визначення права на отримання субсидії було важливо зробити, оскільки за результатами верифікації, Міністерство фінансів встановило непоодинокі факти, коли після оформлення житлової субсидії окремі її одержувачі здійснили покупку: вартісних автомобілів, нової сільськогосподарської техніки, валюти на суму понад 1 мільйон гривень.

Разом з цим, Урядом було прийнято ще одне важливе рішення, згідно з яким розгляд питань щодо призначення житлової субсидії на наступний період домогосподарствам, які отримували її в опалювальному сезоні  2020–2021 років, проводиться без звернень громадян.

Виключення складають тільки домогосподарства, яким житлова субсидія: надавалася у грошовій безготівковій формі; була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень; внутрішньо переміщені особи; індивідуальні забудовники, будинки яких не прийняті в експлуатацію); була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації.

Тобто, понад 85 % домогосподарств житлова субсидія на наступний період буде призначена автоматично.

При цьому передбачено, що рішення про призначення житлових субсидій домогосподарствам без звернень громадян приймаються органами соціального захисту населення на підставі інформації Міністерства фінансів за результатами проведеної верифікації даних щодо одержувачів житлових субсидій.

На сьогодні всі необхідні доопрацювання програмних комплексів у зв’язку із змінами до положення зроблено. Крім того, вже забезпечено отримання органами соціального захисту населення в автоматичному режимі інформації про доходи від Пенсійного фонду України та податкових органів і відбувається підготовка до процесу масового розрахунку субсидій на неопалювальний період.

Найближчими тижнями, після надходження від Мінфіну результатів верифікації одержувачів житлової субсидії на відповідність новим критеріям її отримання, органами соціального захисту населення буде забезпечено автоматичне її призначення понад 2,5 мільйонам одержувачів.

Нагадаємо, в Шевченківському районі Запоріжжя підпалили авто власника служби таксі. Він опублікував відео, на якому видно, як троє невідомих підпалюють його машину за допомогою пальної суміші. У поліції даний інцидент поки не прокоментували.

Читайте також:

На Запоріжжі 19-річний молодик без водійського посвідчення підгодини намагався втеки від поліції, – ФОТО

У Запоріжжі затопило перший поверх і підвал гімназії №11

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» у Instagram!

1

егерь2021-06-23 14:57:26
Чем дальше в лес, тем больше дятлозаконодателей.