USD: EUR:
... в Запорожье
«Важливо знайти баланс між розвитком туризму та збереженням природи»: заступник міністра захисту довкілля розповів, як потрібно розвивати Хортицю

«Важливо знайти баланс між розвитком туризму та збереженням природи»: заступник міністра захисту довкілля розповів, як потрібно розвивати Хортицю

Під час оновлення Хортиці необхідно знайти баланс між розвитком туризму та збереженням унікальної флори та фауни острову.

Про це під третього етапу обговорень в рамках всеукраїнської дискусійної платформи «Хортиця: видатна історія – велике майбутнє», що розпочався минулого тижня, 20 травня, у хабі громадської організації «Запоріжжя. Платформа спільних дій», розповів заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександр Краснолуцький.

Темою відкритою дискусії, до якої доєдналися не лише представники експертного середовища, але й чимало небайдужих жителів Запоріжжя, стало збереження та захист природи Хортиці.

«Заповідники України створені для того, щоб, в першу чергу, зберігати унікальну природу. Але на сьогодні території нашого природного-заповідного фонду у більшості випадків є дотаційними, майже не мають власного надходження і фінансуються виключно з державного бюджету. На жаль, через мізерне фінансування сьогодні заповідні території в Україні майже не розвиваються. Окрім тих, які є дуже популярними. Приміром, у Карпатському регіоні, – розповів заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександр Краснолуцький. – З одного боку Міністерство – за розвиток туризму. Тому що це дасть можливість розвиватися паркам: придбати необхідне обладнання, транспорт тощо. Але з іншого через величезний потік туристів можуть знищуватися унікальні території. Саме тому розвиток повинен відбуватися контрольовано і не має перетворитися у знищення природи. Туристи, які приїжджають на територію, мають бути ознайомлені з правилами поведінки у заповіднику: по яким стежкам можна гуляти, а де є абсолютно заповідна територія. Підсумовуючи, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів – за збереження балансу між розвитком туризму і захистом природньо-охоронних територій».

На думку заступника міністра, для збільшення потенціалу на Хортиці потрібно розвивати інфраструктуру для комфорту відвідувачів, а також підготувати інформаційні матеріали, приміром, зручну туристичну карту.

Крім цього, під час третього етапу обговорення учасники відреагували на відкритий лист представників і прихильників науково-громадської ініціативи «Інститут сакральної географії. Просторові практики», які підтримали формат дискусійної платформи та звернулися з своїми пропозиціями.

Під час попереднього обговорення широкому колу громадськості презентували концепцію та проект реконструкції Музею історії запорозького козацтва та Кургану єдності України.

Нагадаємо, 23 квітня в історико-культурному комплексі «Запорізька Січ» відбулося підписання меморандуму між Міністерством культури і інформаційної політики України, Запорізькою обласною державною адміністрацією і комбінатом «Запоріжсталь» Групи Метінвест про співпрацю з комплексного відновлення острова Хортиці.


Читайте також:

Молодіжні фестивалі, міжнародний кемпінг та екопарк: у Запоріжжі студенти презентували ідеї майбутнього оновлення заповідника Хортиця

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» у Instagram!

1

Запорожцы2021-05-24 15:01:12
Почему в Запорожье не построят метро через город и не сделают фуникулер канатную дорогу через днепр....у нас же прекрасный большой город который должен развиваться до уровня столицы...