USD: EUR:
... в Запорожье
На Запоріжжі російськими обстрілами знищено 30-40 тисяч тонн зернових: збитки – більше 300 мільйонів гривень

На Запоріжжі російськими обстрілами знищено 30-40 тисяч тонн зернових: збитки – більше 300 мільйонів гривень

У Запорізькій області російськими обстрілами знищено 30-40 тисяч тонн зернових.

Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомив голова Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух.

«З 1 липня в Запорізькому районі внаслідок обстрілу та підпалу в 15 сільгосппідприємствах пошкоджені пожежами зернові культури на площі 1561,63 га, у Пологівському районі в 13 сільгосппідприємствах – на площі 8132 га. Всього пошкоджено – 9693,63 га. Це досить велика цифра. Орієнтовно 30-40 тисяч тонн зернових. Приблизні збитки тільки щодо цього питання – 340 мільйонів гривень. Останній раз українські ниви так палали в часи навали німецьких нацистів. Зараз їх палять рашистські», – розповів Олександр Старух.

Не дивлячись на воєнний стан, за словами голови регіону, на неокупованій частині Запорізької області зберуть до 700 тисяч тонн врожаю. Для порівняння, минулого року було 5 мільйонів тонн по всій області. За лінією зіткнення зібрані фермерами зернові культури просто крадуть або купують за копійки, каже Старух.

«Зважаючи на поточну ситуацію, виникає питання, що буде з посівною кампанією наступного року. Ми можемо зіштовхнутися з тим, що люди не просто не матимуть мотивації, але і фізично на матимуть ресурсів, щоб це зробити. Тоді виникнуть питання із забезпеченням населення зерновою групою продовольства. Зараз зерно є, область буде з хлібом, запаси цього року забезпечено», – розповів голова Запорізької ОВА.

У Запорізькій області російські загарбники перегруповують війська: яка ситуація на фронті


Читайте також:

«Техніку знищили, багатьох втратили»: як окупанти сходили у контрнаступ у Запорізькій області

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0