USD: EUR:
... в Запорожье
У Запоріжжі курган на Хортиці стане зручним громадським простором, – ФОТО

У Запоріжжі курган на Хортиці стане зручним громадським простором, – ФОТО

Курган Єдності, який знаходиться біля музею історії запорозького козацтва на Хортиці, перетворять на зручний громадський простір.

Про це повідомляють у Національному заповіднику «Хортиця».

14-метровий курган в північній частині острова Хортиця виник не так давно – під час будівництва музею на початку 70-х рр. В основі насипу – грунт з будівельного котловану.

За планами облаштування цієї території на штучному кургані мали встановити скульптурну композицію «Козаки в дозорі». Проте технічної можливості для її встановлення не було знайдено і по сьогодні. З різних причин були нереалізовані й інші проекти облаштування кургану, які висувалися на розгляд громадськості.

22-23 серпня 2011 року на кургані змонтували найвищий на той час в державі флагшток для державного прапору, як символ єднання правого та лівого берегів Дніпра та всієї України. Урочисте підняття «Прапору єдності» відбулося в день 20-ї річниці Незалежності 24 серпня 2011 року.

«Сьогодні курган – це елемент єдиного туристично-музейного комплексу та популярне місце серед туристів, які підіймаються на цю найвищу точку Хортиці. Звідси відкривається чудовий вид на острів, Дніпро та місто Запоріжжя. Курган також є місцем проведення масових заходів, зокрема під час державних свят, – розповідають у Національному заповіднику «Хортиця». – Водночас технічний стан кургану залишається незадовільним та небезпечним для відвідувачів Хортиці. Він потребує суттєвої реконструкції, яка передбачатиме благоустрій, створення оглядового майданчика, зручного підйому, зокрема для осіб з особливими потребами. Перетворення кургану на зручний громадський простір дозволить значно розширити туристичний та рекреаційний потенціал та значення об’єкта».

Нагадаємо, 23 квітня в історико-культурному комплексі «Запорізька Січ» відбулося підписання меморандуму між Міністерством культури і інформаційної політики України, Запорізькою обласною державною адміністрацією і комбінатом «Запоріжсталь» Групи Метінвест про співпрацю з комплексного відновлення острова Хортиці.

Один з об’єктів реконструкції – це 14-метровий курган, який планують зробити максимально зручним для туристів.


Читайте також:

У Запоріжжі на Хортиці через постійне протікання даху руйнується будівля музею історії козацтва: як він зараз виглядає всередині, – ФОТОРЕПОРТАЖ

«Видатна історія – велике майбутнє»: в Запоріжжі почалося всеукраїнське обговорення майбутнього Хортиці

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» у Instagram!

0