USD: EUR:
... в Запорожье
Постріли та спроби затримань: окупанти намагалися розігнати мирний протест в Енергодарі, - ВІДЕО

Постріли та спроби затримань: окупанти намагалися розігнати мирний протест в Енергодарі, - ВІДЕО

Енергодарці вийшли на мітинг на підтримку заступника мера, якого вчора викрали російські військові. Окупанти намагалися провести затримання учасників, але місцеві жителі стали стіною та відстояли свободу городян.

Про це розповів у телеграм-каналі мер Енергодару Дмитро Орлов.

Сьогодні, 20 березня, Щонайменше півтори тисячі енергодарців оперативно відгукнулися на заклик і менш ніж за годину зібралися біля виконкому на мирну акцію протесту, щоби сказати «Ні!» сваволі окупантів і ще раз утвердити безперечну істину: Енергодар був і назавжди залишиться Україною!

Міський голова Дмитро Орлов та його колеги, заступники зазначили: у тих реаліях, в яких працюють органи місцевого самоврядування зараз, щоб забезпечити комунальні, соціальні та медичні послуги навіть за умов повної блокади Енергодару, викрадення людини, громадянина, посадової особи Івана Самойдюка, який успішно вирішував Величезний блок соціальних проблем – це провокація, що повністю ставить під загрозу подальше життєзабезпечення міста. І якщо до завтра його не відпустять, такі акції стануть безстроковими та цілодобовими.

Незважаючи на те, що акція мала виключно мирний характер, вже в її завершенні, коли люди почали розходитися по будинках, приїхали російські військові та спробували захопити кількох учасників заходу та запхати їх у машину. Але сотні людей стали щільним муром і буквально відбили своїх земляків від полону. Окупанти почали стріляти у повітря, і далі змушені були залишити свої спроби затримання мирних громадян.

Раніше ми повідомляли, що російські окупанти викрали першого заступника мера Енергодара Івана Самойдюка. З учорашнього дня він не виходить на зв’язок, і в якому стані міської влади на даний момент невідомо.

Нагадаємо, 4 березня найбільшу атомну електростанцію Європи після важких боїв на вулицях міста Енергодара захопили військові сили Російської Федерації. Під час нічного штурму Запорізької АЕС загинули троє українських військових: ще двоє – у лікарні. Також було пошкоджено будівлі промислового комплексу станції.

Читайте також:

Кульові та міно-осколкові поранення: лікарі рятують дітей із Маріуполя та Запорізької області, – ФОТО

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» у Instagram!

3

ЗЫ2022-03-21 18:14:01
А мэры Энергодара вспомнят о поддержке народа, когда жители обратятся с проблемой к ним уже после восстановления мира, или будут продолжать набивать карманы деньгами?
Жители Энергодара2022-03-21 14:25:53
Энергодар- это Украина! Мы никогда не станем рабами русских диктаторов и фашизма! Мы верим в победу Украины и нашу свободу!
ЗП2022-03-21 14:22:56
Еврокомиссар, ты месяцами здесь сидишь и пишешь одно и тоже,пойди лучше застрелись в параше,на нормальных людей твоя ссаная пропаганда не действует! Победа за Украиной!