USD: EUR:
... в Запорожье
Після російського обстрілу Запорізької АЕС спрацював аварійний захист: відключений один енергоблок, висока пожежна небезпека

Після російського обстрілу Запорізької АЕС спрацював аварійний захист: відключений один енергоблок, висока пожежна небезпека

Станом на 08:00 6 серпня Запорізька АЕС працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки.

Про це повідомляє «Енергоатом».

Подвійний обстріл ЗАЕС російськими військами з реактивних систем залпового вогню протягом одного дня, 5 серпня, спричинив серйозний ризик для безпечного функціонування станції. У результаті атаки на Запорізьку АЕС на одному з енергоблоків спрацював аварійний захист, відключений один із трьох працюючих енергоблоків.

Внаслідок обстрілів серйозно пошкоджено азотно-кисневу станцію та об’єднаний допоміжний корпус. Залишаються ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин, також високою є пожежна небезпека.

«Український персонал станції продовжує працювати та докладати усіх зусиль для забезпечення ядерної та радіаційної безпеки, а також ліквідації наслідків пошкоджень. ЗАЕС досі окупована та контролюється російськими військовими. З огляду на те, що дії загарбників передбачити неможливо, загроза фізичній безпеці станції залишається. Наразі Запорізька АЕС продовжує працювати і виробляти електроенергію для потреб енергосистеми України», – повідомляють в «Енергоатомі».


Читайте також:

Росіяни із артилерії обстріляли Запорізьку АЕС: зафіксовано три «прильоти»

Окупанти зі сторони Запорізької АЕС обстрілюють житлові квартали Енергодару, чути вибухи – мер

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0