USD: EUR:
... в Запорожье
Забуті вожді: де зараз демонтований пам'ятник Леніну у Запоріжжі і що з ним, – ФОТОРЕПОРТАЖ

Забуті вожді: де зараз демонтований пам'ятник Леніну у Запоріжжі і що з ним, – ФОТОРЕПОРТАЖ

«Перший Запорізький» побачив, де і в якому стані знаходиться демонтований з площі Леніна пам’ятник «вождю пролетаріату»

Один з найбільших на той час (що залишилися після народного «ленінопаду») пам’ятників Леніну в Запоріжжі, розташований на однойменній площі перед Днепрогесом, демонтували в рамках декомунізації 4 роки тому – у березні 2016 року.

Пам’ятник встиг простояти на постаменті 52 роки, він був відкритий 6 листопада 1964-го.

Очевидці пам’ятають, що процес демонтажу тривав кілька днів. 14 березня пам’ятник огородили, демонтували написи, а також скульптури сталевара, будівельника, колгоспниці і вченого. 16 березня розпочався демонтаж безпосередньо бронзової скульптури Леніна.

Підряднику, який виконував роботи, не були відомі подробиці «нутрощів» пам’ятника: всі креслення знаходяться в Москві. Фігуру «вождя» від постаменту відокремлювали за допомогою алмазних пил. Цей процес затягнувся майже на два дня, тому що з’ясувалося, що всередині пам’ятник посилений металевими елементами.

У перші роки серед громадськості виникли ідеї продати бронзовий пам’ятник на металобрухт. Виручені гроші – а це до 10 мільйонів гривень – пропонували відправити на допомогу армії. Також звучала ідея створити музей соціалістичної епохи (наприклад, в парку за ДК Кірова) і розмістити там все демонтовані в Запоріжжі пам’ятники. Втім, тоді ідеї не знайшли широкої підтримки.

Після демонтажу пам’ятник відвезли в Хортицький район, на територію комунального підприємства «Водоканал». Там він перебуває і до сьогодні.

Кореспондент «Першого Запорізького» побував там і «провідав» демонтованого Леніна.

Нагадаємо, в Запоріжжі нарешті знесуть постамент, на якому стояв Ленін. У Міністерстві культури погодили проект реконструкції площі Запорізької.


Читайте також:

Зими не буде: запорізький Гідрометцентр дав свої прогнози

Наш Telegram-канал: https://t.me/onenews_zp

18

Лора2021-03-21 07:07:01
Все пришедшие к власти уничтожали прежние памятники и ставили свои. В итоге не имеем не одного исторического памятника, скульптуры как в нормальных странах. Не имеем настоящей истории. Непомнящие своего прошлого, не имеют будущего...
Алексей2020-12-24 09:34:23
Головы посносить нужно ,тем кто эту вакханалию устроил. Здоровья и счастья не желаю им. Всего плохого.
Володимир2020-04-22 22:42:56
"чупа-чупс" однозначно справедливо убрали! Хотя в вышиванке он неплохо смотрелся)) По факту народ выключаем зомбоящик и изучаем настоящую историю, основанную на реальных документах, а не по методичкам пропаганды! уверен она многих отрезвит судя по комментам выше)
CJ2020-03-19 12:04:57
А заодно и металлургов с постамента отодрали...
Борис2020-03-03 13:32:14
Мрази ничего не создавшие, убийцы людей и настоящие враги Украины.
Нина Александровна 28.02.2020 17.30ьскосс2020-02-28 16:39:58
Памятник Ленину снесли, а как же Днепрогэс? Это ведь тоже построили по плану ГОЭРЛО коммунисты, ненавистные вам. Снесите... Слабо? Дикари! Подлые, трусливые,уничтожающие Украину. Неужели нет здравомыслящих , умных любящих свою страну людей?На Укра!ну повернусь,через роки,через в!ки.Губами палко притулюсь до материн!сько! руки. Люди! Если вы люди, опомнитесь!
вася2020-02-09 11:33:23
Кореспондент «Першого Запорізького» як і весь Пєршій зіпє (zp) ,продали душу ̶Д̶я̶к̶у̶л̶і̶ Сатані. Горіть тварини в пеклі!
Владимир2020-02-06 21:01:51
Даю бесплатный совет любителям Ленина. Поставьте дома бюстик жопы вождя и целуйте ее с утра до вечера. Ну а тому ,кому на вождя насрать не рассказывайте сказки об истории изуродованной :)) Город принадлежит всем горожанам а не кучке тупорылых и необразованных маразматиков-ленинцев.
Запорожець2020-02-06 16:04:36
Справедливо знесли пам"ятки комуністичних ідолів, які всі до одного убивці, творці голодоморів, воєн. Як можна нести квіти до пам"ятників убивцям, жити на вулицях, названих їхніми іменами? Зараз на Донбасі називають героями вбивць українців Захарченко, Гіві, Моторолу. Невже і після звільнення Донбасу будуть серед україців супротивники знесення пам"ятників їм? Включайте голови!!!
Волк2020-02-06 14:26:29
У страны нет будущего которая ломает свое прошлое .культуру.историю...это значит жить одними днём....это утопия((( Очень жаль свою историю и корни
шестой2020-02-05 13:17:52
памятник туалету на Металлургов соорудили. И крыша вновом терминале аэропорта тоже в стиле советского конструктивизма. так-что не скиглите
Валентина2020-02-05 12:24:59
Ломать не строить, большого ума не надо. А вот то, что даже распорядиться коллективным имуществом ума не хватило- это днище. А ведь так по всей стране. Может, кто-то и нагрел руки, но явно не укр. народ. Декоммунизаторы- недоумки, живущие одним днём.
Микола питерский2020-02-04 13:58:20
Фаталист, внизу Арсений ответ Вам дает.
Запорожец2020-02-04 00:11:30
А что дальше?Деградация.Суржик а магазинах,трамваях.
Фаталист2020-02-03 22:31:25
Коммунисты свалили всех царей. Своих вождей поставили. Нынешние свалили коммунистов. Подготовили место для своих. Но ставить некого. Даже Америка на бандеру компромат опубликовала. Бессмертны слова Крылова:"А вы, друзья, как не садитесь..." А вот Китай с уважением относится ко всем императорам. И коммунистические идеи помогают им развивать экономику и улучшать жизнь трудящихся!
Олег Запорожець2020-02-03 22:06:38
Мавпи здатні зруйнувати, розпілити, але не збудувати державу, яку збудував Ленін.
леха2020-02-03 21:40:17
убрали памятники изменили название улиц тупо отмывания бобла как жили в долг так и живем хреново .
Арсений2020-02-03 13:59:56
Не стоит показывать результаты тупоумия власти "свободной Украины". Уверен, через 5-10 лет на постаменты этих памятников зальют вживую деятелей, изуродовавших эти памятники -Вятровичей, Порошенков, Януковичей, Ющенков, Тягнибоков, Фарионов,.....