USD: EUR:
... в Запорожье
Обмеження у жовтій зоні посилять 6 грудня: що буде можна, а що ні

Обмеження у жовтій зоні посилять 6 грудня: що буде можна, а що ні

З 6 грудня невакциновані громадяни не зможуть відвідувати концерти, кінопокази, спортзали, кав’ярні та ресторани навіть у “жовтих” зонах епідемічної небезпеки, а з 9 грудня вакцинація стане обов’язковою для працівників ще низки сфер.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час брифінгу 29 листопада.

“24 листопада уряд змінив правила карантину в Україні, вони набудуть чинності 6 грудня. Посилення правил торкнеться насамперед невакцинованих громадян… Найбільше змін у правилах карантину стосується правил для жовтого рівня епідемічної небезпеки.

Якщо раніше бізнес міг вибирати моделі діяльності у жовтій зоні: не перевіряти документи про вакцинацію чи негативний тест, але працювати відповідно до певних обмежень за площею – чи перевіряти документи та працювати без обмежень такого рівня, то тепер вони втрачають цю опцію”, – розповів Ляшко.

Люди, які не отримали принаймні одного щеплення проти Covid-19 або не мають негативного тесту або сертифіката про одужання, у жовтому рівні епідемічної небезпеки не зможуть:

• взяти участь у проведенні будь-яких масових заходів: культурних, спортивних розважальних, соціальних, релігійних та інших;

• відвідувати кінотеатри та інші заклади культури, спортивні зали, фітнес-центри, басейни;

• скористатися послугами суб’єктів господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування: барів, ресторанів, кафе тощо.

Робота банків, автозаправних станцій, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів у жовтому та червоному рівні не обмежується, проте обов’язково дотримуватись протиепідемічних правил: носіння маски та дотримання дистанції 1.5 метра.

Крім того, термін дії “жовтого” сертифікату про перше щеплення з 6 грудня стає 30 днів. Раніше він діяв 120 днів, але наразі інтервал між дозами 14-28 днів.

Бізнес повинен перевіряти у відвідувачів усі Covid-сертифікати мобільним додатком “Дія”, що зчитує QR-код. Після зчитування QR-коду на смартфоні відображається статус Covid-сертифіката: дійсний/недійсний. Без перевірки та зчитування Covid-сертифікат не вважається наданим та перевіреним.

У разі відсутності у відвідувачів чи працівників необхідних документів, власник закладу може понести відповідальність за статтею “Порушення правил карантину людей” Кодексу України про адміністративні правопорушення та отримати штраф від 34 до 170 тисяч гривень.

МОЗ працює над поетапним впровадженням QR-коду та на всіх паперових документах, що використовуються у запропонованих карантинних обмеженнях.

З 9 грудня набирає чинності наказ про розширення переліку професій, для яких обов’язкова вакцинація. Мова йде про:

• працівників підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади

• працівників установ та установ, що надають соціальні послуги, установ захисту прав дітей, реабілітаційних установ

• працівників підприємств, які мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави (Укрпошта, Укрзалізниця та інші).

Нагадаємо, у Запоріжжі вже створено 14 центрів масової вакцинації. Також щеплення можна зробити у центрах первинної медико-санітарної допомоги. Раніше у Запоріжжі відкрили новий центр вакцинації у Шевченківському районі міста та ще два – у храмах. Також у віддалені куточки міста виїжджають мобільні бригади та «вакцинобус».

Читайте також:

У Запоріжжі митник допоміг підприємству-експортеру уникнути мільйонних штрафів: йому загрожує до 5 років тюрми

У Шевченківському районі Запоріжжя будують новий сквер за 4 мільйона гривень, – ФОТО

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» у Instagram!

0