USD: EUR:
... в Запорожье
На окупованій території Запорізької області росіяни захопили ще три заводи

На окупованій території Запорізької області росіяни захопили ще три заводи

Російські пропагандистські ЗМІ повідомляють про те, що окупаційна влада «націоналізувала» три підприємства на території Запорізької області.

Мова йде про заводи відомого бердянського бізнесмена та політика Олександра Пономарьова – нафтохімічні підприємства «Агрінол» і «Азмол», а також машинобудівне акціонерне товариство «Бердянські жниварки».

«Три підприємства Запорізької області, які не працювали на повну потужність та обмежували співробітників, взяли під зовнішнє управління. Рішення про зовнішнє управління було прийнято, оскільки Пономарьов обіцяв збільшити кількість робочих місць, зарплати та випуск продукції, але не виконав свої зобов’язання. При цьому область потребує продукції цих трьох підприємств», – таку маніпулятивну інформацію розповсюдили у мережі проросійських telegram-каналів.

Які фейки російська пропаганда просуває у Запорізькій області: огляд 17-23 жовтня

Ще одним «аргументом» для захоплення підприємства для окупантів стало те, що вказані підприємства буцімто з 2016 року активно постачали паливно-мастильні матеріали для Збройних сил України. Російські пропагандисти повідомили, що «це питання вже розглянула прокуратура «ЛНР».

Як зазначили у Центрі національного спротиву Сил спеціальних операцій Збройних Сил України, «перехід під зовнішній контроль» насправді фактично є рейдерським захопленням діючих українських підприємств.

«Згідно з заявами колаборантів, заводи було «націоналізовано» й до них введено «тимчасово адміністрацію». Насправді ж підприємства були «віджаті» окупантами й передані росіянам, через відмову керівництва співпрацювати з ворогом, – повідомили у Центрі національного спротиву. – Окупанти планують перевести весь бізнес на тимчасово окупованих територіях в російське «правове поле» до середини 2024 року. Такі терміни встановлені через те, що місцеві підприємства відмовляються ставати на облік в окупаційних податкових».

Про інший випадок рейдерського захоплення підприємств на окупованій території нещодавно розповів міський голова Мелітополя Іван Федоров. Цього разу російські загарбники привласнили мережу магазинів «Меблі нова».

У Мелітополі російські загарбники «віджали» бізнес: мер повідомив про новий випадок

«Роблять це через фейкову структуру зі складною і беззмістовною назвою, головна задача якої виявляти і «прихватизовувати» успішні підприємства, – повідомив Федоров. – Загарбники віджимають промислові підприємства, успішні виробництва – все, що може приносити прибуток. А те, що прибуток не приносить, просто розкрадають і розпродають».

Російська пропаганда вигадала фейк про «диверсію СБУ» в окупованому Бердянську


Читайте також:

Які фейки російська пропаганда просуває у Запорізькій області: огляд 1-9 жовтня

Які фейки російська пропаганда просуває у Запорізькій області: огляд 10-16 жовтня

Які фейки російська пропаганда просуває у Запорізькій області: огляд 17-23 жовтня

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0