USD: EUR:
... в Запорожье
Хто представлятиме Запорізьку область у парламенті, – ОГЛЯД

Хто представлятиме Запорізьку область у парламенті, – ОГЛЯД

21 липня в Україні відбулися позачергові парламентські вибори. Результатом цього голосування стала перемога кандидатів від президентської «Слуги народу» практично в кожному мажоритарному окрузі країни. Запорізька область – не виняток. Детальніше про людей, які перемогли на місцевих округах регіону, а також представлятимуть Запоріжжя в списках партій, в матеріалі «Першого Запорізького».

Округ №74 (Комунарський і частина Олександрівського районів Запоріжжя)

Переможець: «слуга народу» Геннадій Касай (43,96% підтримки)

Довідка: народився 28 листопада 1972 року. Закінчив Запорізький машинобудівний інститут (спеціальність – «Підйомно-транспортні, будівельні, дорожні машини і обладнання), Запорізький національний технічний університет (спеціальність «Фізичне виховання »). З 1989 по 2009 рік пройшов шлях від токаря до замначальника цеху «Мотор Січ». З 2009 року – директор спортивного комплексу «Мотор Січ», пізніше – генеральний директор палацу спорту «Юність» АТ «Мотор Січ».

Політичний досвід: відсутній. У 2015 році балотувався в депутати Запорізької міської ради від партії «Нова політика».

У своїй передвиборчій програмі (в контексті розвитку округу) обіцяє: підтримку регіональних програм розвитку міста, програм енергозбереження житла, прийняття соціальних програм розвитку і освіти обдарованих дітей, забезпечення першим робочим місцем талановитих випускників ЗНТУ та ЗНУ, розробку цільової науково-технічної програми розвитку авіаційної промисловості на період до 2022 року та захист вітчизняного виробника.

«Я ніколи не займав державних посад, ні в політиці. Але сьогоднішня ситуація вимагає рішучих дій. Після президентських виборів я зрозумів, що не можна більше терпіти. Народ України дав однозначну відповідь: ми хочемо змін. Українці більше не можуть закривати очі на корупцію у владі, свавілля і беззаконня. Ми хочемо будувати нову Україну. Саме для цього я приєднався до команди Володимира Зеленського і йду в депутати» (джерело)

Округ №75 (Дніпровський і Заводський райони Запоріжжя)

Переможець: «слуга народу» Роман Соха (43,74% підтримки)

Довідка: народився 18 жовтня 1975 року в Запоріжжі, здобув вищу освіту. 12 років робив кар’єру в банківській сфері. Очолював філію одного з комерційних банків, після чого пішов у бізнес. На момент виборів – тимчасово не працював, був керівником місцевого Зе! Офісу.

Політичний досвід: відсутній

У своїй передвиборчій програмі (в контексті розвитку округу) обіцяє: реальну децентралізацію, збільшення коштів місцевих бюджетів, запровадження механізмів, які унеможливлять зловживання з коштами громади з боку чиновників, рішення проблеми добудови моста в Запоріжжі за рахунок залучення коштів державної програми, прозорий механізм ремонту доріг за принципом «погані дороги ремонтуються першими».

«Я йду допомогти Президенту! Йому потрібна команда, яка буде приймати закони для народу, а не проти народу» (джерело)

Округ №76 (Вознесенівський і Хортицький райони Запоріжжя)

Переможець: «слуга народу» Євгеній Шевченко (43% підтримки)

Довідка: народився 4 травня 1972 року в Мелітополі, здобув вищу освіту. Засновник і власник агропідприємства «Агросталь» (вирощування сільгоспкультур, послуги з обробки полів і ремонту техніки).

Політичний досвід: відсутній

У своїй передвиборчій програмі (в контексті розвитку округу) обіцяє: вирішення болючої проблеми будівництва запорізьких мостів шляхом залучення китайських будівельних компаній; ефективний контроль за підприємствами-забруднювачами; збереження і благоустрій міських парків, скверів, зелених насаджень, їх захисту на законодавчому рівні; розвитку інфраструктури Запорізького краю шляхом будівництва нових автобанів Запоріжжя-Василівка-Бердянськ і Василівка-Мелітополь-Кирилівка.

«Я вважаю, що на сьогоднішній день, до 47 років, починаючи життя з села і закінчуючи мегаполісами, політика – це моя професія. Я хочу перейти на новий рівень» (джерело).

Округ №77 (Шевченківський та частина Олександрівського районів Запоріжжя)

Переможець: «слуга народу» Сергій Штепа (44,22% підтримки)

Довідка: народився 30 квітня 1990 року. Здобув вищу освіту в ЗНУ за спеціальністю «видавнича справа та редагування». Після закінчення вузу до перемоги на виборах працював весільним фотографом. З 2017 по 2018 рік був зареєстрований, як фізична особа-підприємець (вид діяльності – діяльність в сфері фотографії). На сайті ЦВК вказаний, як безробітний.

Політичний досвід: відсутній

У своїй передвиборчій програмі (в контексті розвитку округу) обіцяє: вимагати від уряду збільшення фінансування округу для розвитку інфраструктури, ремонту шкіл, відновлення внутрішньоквартальних та внутрішньобудинкових доріг, а також тротуарів; взяти під особистий контроль проблему захисту будівель і споруд, що мають історичну цінність; ставити питання відновлення паркових зон і скверів, збільшити кількість місць відпочинку в Шевченківському та Олександрівському районах.

«Мені ніхто не пропонував йти в парламент, я сам подав заявку, коли партія «Слуга народу» оголосила набір кандидатів в мажоритарних округах. Я надіслав анкету, резюме, свої законопроекти. Багато пишуть, що кухарка може управляти країною, але це не так. Кожна людина, яка хотіла потрапити в партії або представляти її як мажоритарник, мала відправити готові законопроекти. Мої пропозиції розглянули, після чого запросили стати кандидатом від партії. Тобто в партію не могли потрапити непрофесіонали. Можливо, туди потрапляли не тільки фахівці з права, але точно потрапили люди, які можуть писати законопроекти і можуть виконувати роботу в парламенті» (джерело)

Округ №78 (місто Бердянськ з населеними пунктами Бердянської міської ради, Бердянський, Більмакскій, Розовський, Чернігівський райони)

Переможець: член «Опозиційної платформи – За життя» Олександр Пономарьов (36,84% голосів)

Довідка: народився 7 січня 1962 року в Бердянську, закінчив Запорізький машинобудівний інститут (сьогодні – університет «Запорізька політехніка»), факультет електронної техніки, кандидат економічних наук. Як підприємець, був власником різних бердянських підприємств.

Політичний досвід: З 2002 року – депутат Запорізької обласної ради. Депутат Верховної Ради – з 2012 року. Після першої перемоги був членом «Партії регіонів», після другої – самовисуванцем, членом фракції «Воля народу». У цьому скликанні буде представляти «Опозиційну платформу».

У своїй передвиборчій програмі (в контексті розвитку округу) обіцяє: законодавче врегулювання надання державою довгострокових кредитів громадам для розвитку інфраструктури, реконструкції мереж, навчальних закладів, придбання сучасного медичного обладнання, ремонт доріг, поліпшення залізничного транспортного сполучення.

Округ №79 (місто Енергодар, Василівський, Великобілозерський, Кам’янсько-Дніпровський райони, частина Оріхівського району)

Переможець: «слуга народу» Юлія Яцик (38,45% підтримки)

Довідка: народилася 14 серпня 1979 року в місті Василівка Запорізької області. Має вищу освіту. Керівник адвокатського бюро «Адвокатська компанія Юлії Ялик», проживає в Запоріжжі.

Політичний досвід: відсутній

У своїй передвиборчій програмі (в контексті розвитку округу) обіцяє: взяти під контроль проведення медичної реформи і забезпечення доступності безкоштовної медицини, оснащення сучасним обладнанням закладів охорони здоров’я округу; вирішити на законодавчому рівні проблему сортування, переробки та утилізації сміття; вимагати від уряду прозорого механізму проведення державних закупівель; на державному рівні контролювати вирішення питання реконструкції гідротехнічних споруд, захисту від підтоплення територій міста Кам’янка-Дніпровська, сіл Водяне і Велика Знам’янка; залучити інвестиції в місто Степногірськ.

«Я йду на вибори як кандидат від мажоритарного округу №79 Запорізької області! Це мій рідний край, де все ближче і дорожче. Я тут живу, живу постійно, а не показуюсь тільки перед виборами. Я хочу, щоб тут, на нашій землі і в нашій країні нарешті запанував мир, порядок і процвітання. У мене є досвід, знання і воля докласти до цього максимум зусиль» (джерело)

Округ №80 (місто Мелітополь, Мелітопольський район)

Переможець: мер Мелітополя Сергій Мінько (32,80% голосів)

Довідка: народився 20 вересня 1973 року в місті Павлодар, Казахстан, здобув вищу освіту. Засновник агрокомпанії «Мелітопольська черешня» – одного з найбільших виробників черешні в Україні.

Політичний досвід: у 2010 році обрався депутатом Мелітопольської міської ради за списками Партії Регіонів. У 2014 році обраний секретарем Мелітопольської міськради і став в.о. мера. Зайняв друге місце на парламентської виборах в 2014 році. У 2015 році за результатами виборів став міським головою Мелітополя. Висувався від Блоку Петра Порошенка.

У своїй передвиборчій програмі (в контексті розвитку округу) обіцяє: покращувати сучасну інфраструктуру (належний стан доріг місцевого і регіонального значення, зручний громадський транспорт, сучасна система зовнішнього освітлення), комфортне середовище (нові зелені зони відпочинку і сквери, сучасні дитячі майданчики, пішохідні зони і двори, майданчики для занять фізичною культурою і спортом), якісні послуги (сучасне облаштування шкіл і дитячих садів, нове медичне обладнання в закладах охорони здоров’я, установи культури, що відповідають потребам людей різних категорій).

«Сьогодні у мене є таке гасло: моя партія – це Мелітопольський край, жителі та виборці міста Мелітополь і Мелітопольського району. Тому всі ініціативи, всі можливості, які можна буде використовувати для розвитку нашого регіону – це основне завдання і місія для мене в роботі в новому парламенті» (джерело)

Округ №81 (місто Токмак, Веселівський, Михайлівський, Приазовський, Приморський, Токмацький, Якимівський райони)

Переможець: «слуга народу» Павло Мельник (33,12% підтримки)

Довідка: народився 26 червня 1984 року в Запоріжжі, закінчив факультет іноземної філології ЗНУ. До перемоги на виборах працював піар-директором благодійного фонду «Алкоголь СТОП», проживає в Токмаку.

Політичний досвід: відсутній

У своїй передвиборчій програмі (в контексті розвитку округу) обіцяє: реальну дієву децентралізацію, збільшення коштів місцевих бюджетів; впровадження механізмів, які унеможливлять розкрадання коштів з бюджету громад з боку чиновників; рішення проблем відновлення гідромеліоративних систем; відновлення належного фінансування державної програми «Питна вода України» і рішення проблеми з питною водою шляхом залучення коштів держбюджету за вказаною програмою; запровадження незалежного аудиту якості ремонту доріг і прозорого механізму ремонту доріг; рішення проблем несанкціонованих звалищ, утилізації та переробки сміття; оновлення державної політики в галузі туризму і курортного відпочинку та рекреації.

«Я йду до Верховної Ради в команді президента, щоб зламати стару систему влади. Наші люди не заслуговують на чиновників-корупціонерів, продажних суддів, політичних аферистів і політиканів. Нашим людям потрібні якісні зміни. Саме для цього я йду на вибори в команді партії «Слуга народу» (джерело)

Округ №82 (Гуляйпільський, Вільнянський, Запорізький, Новомиколаївський, Пологівський райони, частина Оріхівського району)

Переможець: «слуга народу» Марина Нікітіна (40,43% голосів)

Довідка: народилася 16 квітня 1986 року в місті Гуляйполе. Закінчила Класичний приватний університет в Запоріжжі, магістр права. Працювала юристом на аграрному підприємстві, після чого пішла в декрет. На момент виборів – безробітна. Проживає в Гуляйполі.

Політичний досвід: відсутній

У своїй передвиборчій програмі (в контексті розвитку округу) обіцяє: домагатися від уряду прозорого механізму ремонту доріг за принципом «погані дороги ремонтуються першими»; зупинити скорочення в лікарнях; ініціювати спрощення дозвільних процедур і системи оподаткування для аграріїв і фермерських господарств, зупинити спроби вимагання чиновниками на місцях «відкатів» і поборів з представників сільського господарства нашого краю; звернути увагу на відродження тваринництва, надання субвенцій і дотацій на розвиток сільського господарства в цілому; працювати над розвитком інфраструктури для відпочинку і дозвілля молоді на селі, зокрема реконструкцією стадіонів, спортивних клубів, секцій; звернути увагу на проблеми з водоочисних споруд в містах Вільнянськ, Гуляйполе, Пологи і проблеми з водопостачанням сіл всіх районів нашого округу.[У Верховну раду йду] з планами допомагати, всіляко підтримувати курс президента, змінювати країну на краще разом в складі партії «Слуга народу», в єдиній команді. Ті принципи і основні положення, викладені в партії «Слуга народу», я їх повністю підтримую. Це головна мета – змінити Україну на краще» (джерело)

Запорожці, які потрапили до парламенту за списком

Михайло Федоров. №6 у списку партії «Слуга народу»

Народився 21 січня 1991 року в місті Василівка в Запорізькій області. Закінчив факультет соціології та управління Запорізького університету. У 2012 році був «студентським мером» Запоріжжя.

У 2013 році заснував в Запоріжжі власне діджитал-агентство SMMSTUDIO. У команді Зеленського відповідав на діджитал-складову виборчої кампанії.

Михайло Крячко. №61 в списку партії «Слуга народу»

Народився 24 травня 1980 року. Має дві вищі освіти – «соціальна робота» та «державне управління». 9 років працював в органах державної і муніципальної влади. Останні роки був операційним директором діджитал-агентства Михайла Федорова SMMSTUDIO. Під час президентської кампанії був офіційним представником Зеленського у Запоріжжі.

«Мрію, щоб у нашій країні нарешті запанував мир, люди забули, що таке слово «корупція», а кожен українець зміг реалізуватися себе, як високопрофесійний фахівець. З заробітною платою, яку він заслуговує, не виїжджаючи за кордон в пошуках кращого життя» (джерело)

Артем Кунаев. №100 в списку партії «Слуга народу»

Народився 29 квітня 1992 в Запоріжжі. Має вищу освіту. На момент виборів працював заступником керівника управління з маркетингу та продажів вертолітної техніки АТ «Мотор Січ». Інформації про цю людину в відкритих джерелах практично немає.

Володимир Кальцев. №24 в списку партії «Опозиційна платформа – За життя»

Народився 16 червня 1966 року в Бердянську. Закінчив історичний факультет Запорізького державного університету (сьогодні – Запорізький національний університет), кандидат економічних наук.

Засновник компанії «Олександр». З 2006 року був головою міської організації Партії регіонів. Був депутатом Запорізької обласної ради, двічі працював заступником голови Запорізької обласної державної адміністрації, був секретарем Запорізької міської ради. Брав участь у виборах мера Запоріжжя – п’ять разів, усі невдало. До обрання в парламенті, був депутатом міської ради, головою фракції «Наш край».

Коментарі експертів

Позаштатний кореспондент «Радіо «Свобода» в Запорізькій області Євгенія Назарова:

«Якщо говорити про мажоритарні округи, всі переможці цих виборчих перегонах, в цілому, були невідомими особами. Виняток – дві людини. У Бердянську переміг чинний народний депутат [Олександр Пономарьов], а в Мелітополі – мер [Сергій Мінько]. Всі інші учасники гонки особливо, скажімо так, до цього не світилися публічно. Якоїсь активної [громадської діяльності] до старту кампанії за ними не спостерігалося.

Виняток можна зробити для Романа Сохи. Колеги з регіональних сайтів, які працювали в період Революції 2014 року, знають, що він був учасником однієї з місцевих Народних рад. Але для мене особисто це було відкриттям, тому що в число перших осіб місцевого Майдану, яких знали всі журналісти, він не входив.

На старті кампанії спілкувалася з місцевими експертами, мені переказували, як під час соціологічних опитувань на одному з мажоритарних округів респонденти не реагували на прізвища. А просто запитували, хто з [зазначених в опитувальнику] людей висувається від «Слуги народу», від Зеленського. Тому результат виборів не здивував. Імена переможців незнайомі. Але результат був очікуваний.

Дійсно несподіваним був результат по округу, де балотувався [президент АТ «Мотор Січ», народний депутат кількох скликань] Богуслаєв. Хоча б з тієї причини, що зазвичай на його окрузі ніхто сильних кандидатів не виставляв. Богуслаєва перемогла не сама особистість [кандидата від «Слуги народу» Сергія Штепи], а партійний бренд. Це було певною несподіванкою.

З переможців цих виборів ми пробували поспілкуватися для підготовки матеріалу з Сергієм Штепой. Нам вдалося зв’язатися, він погодився на інтерв’ю, але після цього не брав слухавку.

Голова правління ГО «Бізнес-Союз «Порада» Олена Єрьоменко:

«Якщо ці імена [кандидатів, які перемогли на мажоритарних округах] хтось і знав, то це, скоріше, тому що, в Запоріжжі та Запорізькій області багато перетиналися в тій чи іншій сфері. Складно сказати щось конкретне по цим людям. Ми розуміємо, що виграв бренд.

Я задоволена результатами виборів тільки з тієї точки зору, що з Верховної Ради пішли люди, які, здавалося б, ніколи вже звідти не підуть. Чи є у мене надія на нових депутатів? Я оптиміст і завжди хочу сподіватися на краще. Але навряд чи все з них виправдають навіть соту частину моїх сподівань.

Я вважаю, що, принаймні, точно розуміють шляхи вирішення проблем – Юлія Яцик і Євгеній Шевченко. Євгеній – бізнесмен і юрист за освітою, Юлія – ​​адвокат. Вони точно розуміють ситуацію, і їх не потрібно вчити азам. У мене точно немає ніяких ілюзій на найближчий рік від людини, яка обійшла Богуслаєва. Ще менше ілюзій з цього приводу у мене з’явилося після виходу його першого інтерв’ю: людина впевнена, що переміг він, а не бренд партії.[Директор спортивного комплексу «Юність»] Геннадій Касай – не знайома з ним особисто. Але я дуже розраховую на нього, тому що у нього є базис знань та досвіду. Його точно не потрібно вчити з нуля.

Євгеній Шевченко підписав зобов’язання з нашим бізнес-союзом. Тому я дуже розраховую, що у запорізького бізнесу буде свій нардеп, з яким у нас буде прямий зв’язок. До цього такої можливості у нас не було. Крім цього, з бізнес-союзом зобов’язання підписала партія «Голос». Ми розраховуємо, що у нас, як мінімум, тепер буде можливість донести інформацію і отримати зворотній зв’язок. Щоб прийняті законопроекти не стали для нас несподіванкою.

За іншими іменами [переможців від «слуги народу»] я не можу дати характеристики. Я думаю, вже місяці через три можна буде давати попередню оцінку, чи готові люди представляти регіон або вони вже купили квиток до Києва і забули про рідне Запоріжжя».

Текст – Андрій Вавілов, фото – з відкритих джерел

3

Гость2019-08-27 13:13:09
Кальцев по партийному списку прошел.
Валентина2019-08-27 11:20:24
Кальцев? Оно все таки пролезно по мажоритарке,его Запорожье лет 20 отвергало,так оно решило скупить мажоритарку
Владимир Александрович2019-08-27 11:15:26
Угробили страну