USD: EUR:
... в Запорожье
За сприяння народного депутата Геннадія Касая Запорізька обллікарня придбала новітнє обладнання для лікування тяжкохворих пацієнтів

За сприяння народного депутата Геннадія Касая Запорізька обллікарня придбала новітнє обладнання для лікування тяжкохворих пацієнтів

У ході робочого візиту народний депутат України Геннадій Касай ознайомився з роботою Запорізької обласної клінічної лікарні та надсучасним обладнанням, кошти на яке було виділено за його ініціативою.

Як зазначає Геннадій Олександрович, сьогодні, в період пандемії, практично все бюджетне фінансування спрямовано на первинну й вторинну медицину. У той час як третя ланка залишилась без належної уваги та необхідних коштів. Тому для надання якісної спеціалізованої медичної допомоги за його сприянням в Запорізькій обласній лікарні з’явилося нове сучасне обладнання. Воно дозволяє рятувати життя важким пацієнтам, включаючи тих, що перенесли інфаркт, інсульт та широкий спектр постковідних ускладнень.

– Минулого року до мене звернувся колектив обласної лікарні з приводу закупівлі необхідного медичного обладнання. Без вагань ми пішли на зустріч та виділили кошти, які дали можливість оснастити терапевтичні та реанімаційні відділення. Моє головне завдання як народного депутата допомогти не тільки жителям округу, по якому я обирався, а й усієї області. Я радий, що нам вдалося втілити все задумане в життя, і тепер спеціалісти ЗОКЛ надають допомогу на максимально якісному рівні. Наша співпраця вже дає свої плоди. Це на собі відчули як медпрацівники, так і пацієнти, – пояснює Геннадій Касай.

Завдяки підтримці народного депутата було придбано таке обладнання, як електрокардіографи, монітори пацієнта, шприцеві та інфузійні помпи, пульсометри, медичні аспіратори.

За словами спеціалістів, головним принципом надання медичної допомоги на ліжках інтенсивної терапії є, перш за все, безпека пацієнта, тобто моніторинг показників життєво важливих функцій хворого. Поява надсучасного обладнання дає можливість здійснювати своєчасну діагностику відхилень і вчасно реагувати на них.

Крім того, тепер спеціалісти лікарні мають змогу проводити профілактику серйозних ускладнень, що загрожують життю, таких, як зупинка кровообігу або дихання. Функціональний моніторинг також дозволяє обрати оптимальну тактику інтенсивної терапії, що значно підвищує ефективність лікування.

Нові монітори пацієнта дозволяють цілодобово безперервно контролювати такі показники, як частота дихання та серцевих скорочень, артеріальний тиск, насичення крові киснем. З їх допомогою лікарі також мають можливість здійснювати ехокардіоскопічний моніторинг, моніторинг вентиляції легенів та кровообігу.

Життєво необхідним обладнанням для пацієнтів є інфузомати, які гарантують точність проведеної терапії із застосуванням максимально правильних доз лікарських препаратів. Вони дають можливість безперервно вводити лікарські засоби в організм пацієнта та підтримувати їх необхідну концентрацію. Це дозволяє знизити кількість споживання препаратів для проведення наркозу на 50% та значно зменшити навантаження на організм. Також їх використовують для знеболювання під час та після тривалих операцій.

Завдяки підтримці Геннадія Касая було придбано 3-х та 12-ти канальні сучасні електрокардіографи, що дозволило максимально прискорити проведення обстежень та оптимізувати роботу відділень функціональної діагностики та кардіології.

– Ми щиро вдячні Геннадію Олександровичу за те, що він відгукнувся на наше прохання, і сьогодні ми маємо можливість працювати з обладнанням європейського рівня в палатах інтенсивної терапії, операційних та у реанімаційних відділеннях нашої лікарні. Це неабиякий внесок о розвиток медицини Запорізького регіону та ще один крок вперед у сфері надання якісних медичних послуг, – резюмує Ігор ШИШКА, директор Запорізької обласної лікарні.

0