USD: EUR:
... в Запорожье
Як отримати та витратити тисячу гривень, яку українцям дають за повний курс вакцинації

Як отримати та витратити тисячу гривень, яку українцям дають за повний курс вакцинації

Усі громадяни України, які щепилися двома дозами від коронавірусу, можуть отримати компенсацію у 1000 гривень від уряду.

З 13 грудня у програмі “Дія” можна створити заявку на отримання виплати. Потрібно поквапитися: запити приймаються лише до 29 грудня.

Потрібна спеціальна картка

Роздача призових за вакцинацію проходитиме лише серед повнолітніх громадян України, щепленим дітям та іноземцям гроші на книжки та театри не світять. На руки гроші теж нікому не дадуть. “Тисяча Зеленського” поки що буде віртуальною, хоч у Міністерстві цифрової інформації і припускають, що банки випустять під цю акцію окремі пластикові картки.

Зараз у програмі беруть участь Monobank, “Альфа-банк”, “А-Банк”, “ПриватБанк”, “Укргазбанк”, “Ощадбанк”. У Мінцифрі не виключають, що незабаром до них приєднаються інші фінансові установи.

Кредитну чи зарплатну картку для отримання тисячі використати не можна, доведеться відкрити нову. Зробити це можна двома способами: завантажити додаток банку та оформити картку “єПідтримка” або сходити до відділення банку і попросити співробітників оформити картку на місці.

Наступний крок — подати заявку у додатку “Дія”. Поки що — тільки так, у Міністерстві обіцяють навесні придумати якийсь інший спосіб для людей без смартфонів, але нічого не гарантують. Тому потрібно зайти до програми і знайти у “Послугах” розділ “єПідтримка” та вибрати свою картку. Поки картки немає — подати заявку не можна.

Оскільки цей розділ наразі працює у тестовому режимі, деякі користувачі скаржаться, що він з’явився не у всіх. У Мінцифрі заспокоюють: треба потерпіти до 19 грудня, коли програма запрацює на повну силу.

Ці 1000 гривень можна буде витратити на обмежений перелік товарів і послуг. Вакцинальну тисячу можна буде обміняти на:

  • книги
  • квитки у театр, кіно та на концерт
  • квитки до музею
  • квиток на літак
  • квиток на потяг
  • абонемент у спортзал.

Є обмеження. Книжки можна буде купити далеко не скрізь, а лише у спеціалізованих книгарнях, а на заправці чи супермаркеті — вже ні. Потяги та літаки, на які пасажири витрачатимуть гроші зі спецкартки, мають переміщатися лише у межах України.


Читайте також:

Понад 5,5 тисяч мешканців Запорізької області вакцинувалися від коронавірусу

У Запоріжжі поліція зупинила п’яного водія з підробним посвідченням, придбаним в інтернеті, – ФОТО

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» у Instagram!

1

хворый2021-12-15 16:04:40
А давайте всем Запорожьем отправим эти подачки в одно место в оцю ДИЮ гаранту.