USD: EUR:
... в Запорожье
Як їздити безпечно, коли вулиці слабко освітлені

Як їздити безпечно, коли вулиці слабко освітлені

Ситуація з електрикою в Україні стала кращою, але на вуличному освітленні влада, як і раніше, економить. І це не дивно — світло в наших будинках нам здається значно важливішим, ніж ліхтарі, що горять зовні. Однак слабке освітлення на вулицях – одна з причин аварій на дорогах у темний час доби. Недостатня видимість може утруднити водіння, особливо в умовах весняної непогоди. Це не причина уникати сідати за кермо, але привід для того, щоб самостійно вплинути на ситуацію.

Що можна зробити водієві, щоб стало світліше

Нам пощастило, що зараз не початок XX століття, коли автомобілі ще не мали фар та покладалися повністю на освітлення зовні. Сучасні автомобілі самі є потужним джерелом світла та його регулювання залежить лише від власника. На жаль, кнопочки «зробити світліше» в конструкції не передбачено, але можна почати з того, щоб подбати про стан фар.

1. Збільшення світловіддачі фар

Вкрай важливо, щоб лінзи фар були чистими, без подряпин і забруднень, щоб максимально використати їхню світловіддачу. Якщо на лінзах є забруднення, можна скористатися спеціальними засобами для їх очищення, а з подряпинами краще звернутися до автосервісу, де відполірують лінзи. Також важливо переконатися, що лампочки справні та не доживають свого віку, а горять максимально яскраво.

Однак будь-яка лампа має межу потужності, яку можна перевищити лише її заміною.

2. Заміна ламп

Великою спокусою для водіїв є сучасні ксенонові та LED-лампи, які горять незрівнянно яскравіше за галогенові. Однак просто замінити одне на одне не можна — це, по-перше, незаконно, а по-друге, неефективно. Якщо повна заміна фар не вписується до вашого бюджету, оптимальним рішенням буде замінити стандартні галогенки на аналогічні, але підвищеної ефективності. Фари пассат б6 коштують не набагато дорожче звичайних і у великому асортименті продаються в інтернеті. Жодних додаткових витрат це не принесе.

Що зробити, щоб стало безпечніше

Навіть дуже яскраві, правильно налаштовані, ефективні фари повністю не вирішать проблему темних вулиць, але приклавши до них акуратне водіння та підвищену пильність, можна вийти майже «у нуль».

1. Дотримання дистанції

Як би банально це не звучало, дистанція в темряві вирішує якщо не все, то багато чого. Дайте собі запас на реакцію у разі потреби. Не нервуйте та не реагуйте на гудки, якщо такі будуть.

2. Швидкісний режим

На слабко освітлених вулицях рекомендується знизити швидкість руху. Важливо не просто не перевищувати встановлений ліміт швидкості, а й рухатися його нижньою межею.

3. Увага та зосередженість

Напередодні поїздки відпочиньте та не керуйте автомобілем, якщо ви втомилися. Слідкуйте за рухом інших автомобілів та пішоходів, щоб уникнути нещасних випадків.

0