USD: EUR:
... в Запорожье
В рамках державно-приватного партнерства острів Хортиця стане першим безбар'єрним туристичним об'єктом в Україні

В рамках державно-приватного партнерства острів Хортиця стане першим безбар'єрним туристичним об'єктом в Україні

Перша леді Олена Зеленська та заступник голови Офісу Президента Кирило Тимошенко відвідали Хортицю. Вони разом з представниками маломобільних груп населення – людьми з інвалідністю, людьми літнього віку, батьками з маленькими дітьми – ознайомилися з ходом перетворень на острові. Наразі тут триває оновлення знакових об’єктів: пагорба з флагштоком, Музею та громадського простору «Козацьке коло».

«Наше спільне завдання зробити цей легендарний острів символом сучасної безбар’єрності в України. Все, що зараз робиться, все виконується з урахуванням побажань та зауважень саме таких людей. Острів Хортиця, де буде збережено всю історико-культурну спадщину, стає сучасним та комфортним простором для всіх», – впевнена Олена Зеленська.

Відродження Хортиці – ініціатива Президента України Володимира Зеленського, яка реалізовується під його особистим контролем. Вона перебуває в пріоритетній зоні відповідальності заступника керівника Офісу Президента та координатора президентської програми «Велике будівництво» Кирила Тимошенка.

Партнером національного проєкту відродження Хортиці виступає Група Метінвест. Метінвест залучився до проєкту на самому початку та забезпечує супровід ініціатив від зародження ідеї до розробки концепції перетворень, згідно з якою наразі триває будівництво.

Проєкт передбачає втілення низки безбар’єрних рішень, що вже є світовими стандартами. Наприклад, для людей з порушеннями зору будуть встановлені тактильні елементи, запроваджено аудіогід. Планується проводити екскурсії з сурдоперекладом. Стежка на пагорб з оглядовим майданчиком вже побудована під кутом 5%, що відповідає нормам ДБН з доступності. Також відповідно до норм, на кожні 0,8 м висоти тут облаштовані зони, де можна перепочити. Тобто пагорб з флагштоком стає максимально безбар’єрним та зручним для кожного відвідувача.

Аби всі перетворення відбувались якісно та правильно, Група Метінвест виступила ініціатором створення проєктного офісу, який повністю керує процесом оновлення.

«На острові Хортиця будуть втілені такі рішення доступності, яких немає ніде в країні. Острів стане взірцем для наслідування, елементи безбар’єрності будуть зібрані в одному місці. Це буде видимий і відчутний ефект, який дасть право позиціонувати острів як «повністю безбар’єрний». Насамперед, це будуть доступні маршрути, продумані місця відпочинку, уважний персонал. Безбар’єрність буде скрізь: від стоянки до Музею. Наприклад, новий Музей відповідатиме усім нормам фізичної доступності та враховуватиме потреби аудиторії з ментальними порушеннями. А стежка Тараса матиме місця для відпочинку. Великий акцент робиться на доступній активності дітей і підлітків. На першому етапі це стосується ключових знакових об’єктівна Хортиці. Згодом ці рішення поширюватимуться на інші локації острова. Ми хочемо показати, що це можливо та це потрібно», – запевнила кураторка культурних проєктів Вероніка Селега.

Група Метінвест також стала ініціатором створення бренду острова Хортиця. Як запевняє директорка зі зв’язків з громадськістю та комунікацій SCM Наталя Ємченко, сучасна айдентика є важливим елементом доступності та безбар’єрності. Острів Хортиця готується спілкуватися з відвідувачами зрозумілою візуальною мовою.

«Все, що відбувається у 2021 році – це старт. Завдання першого етапу перетворень – задати темп, створити символ трансформації, створити нову візуальну мову. Зробити острів Хортиця актуальним, модним, цікавим. Зробити це місце живими, наповнити його життям. Потенціал величезний, не тільки регіональний, всеукраїнський, а й міжнародний. Все це – розробка концепції розвитку острова Хортиця, створення нового брендингу – для Групи Метінвест є важливим елементом соціальної відповідальності в державно-приватному партнерстві відродження Хортиці», – запевнила Наталя Ємченко.

Перша леді Олена Зеленська висловила впевненість, що облаштування елементів доступності на острові зробить його першим безбар’єрним туристичним об’єктомв Україні. Головне – бути в постійному діалозі з людьми та залучати до процесу надійних партнерів.

«Безбар’єрність острова Хортиця – це великий комплекс заходів, де все має працювати. Від айдентики до звичайних вказівників. Все має бути зрозумілім та комфортним. І саме цим шляхом тривають перетворення на острові Хортиця – ми всі в цьому сьогодні переконалися. Де, як не на Хортиці, створювати безбар’єрний зручний простір для всіх і кожного? Люди хочуть сюди потрапити, людей сюди притягує. Адже острів Хортиця – це дійсно місто української сили. Насправді величним воно зможе стати лише тоді, коли ця велика сила та невичерпна енергія будуть доступні для всіх без виключення. Філософія безбар’єрності Хортиці в тому, аби ділитися своєю силою з усіма – завжди, легко, скрізь», – впевнена дружина Президента.

Як розповів міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, на Хортиці відбудеться не тільки реставрація музейної частини, а повне оновлення острову.


Читайте також:

Запорізька Хортиця стане першим безбар’єрним туристичним об’єктом в Україні – перша леді Олена Зеленська

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» у Instagram!

1

Местный2021-08-07 15:33:18
А я думал, почему менты торговцев с улицы прогоняют. Неужели президент прилетит? Их всегда перед прилетом важного члена разгоняют. Оказалось - президентша!