USD: EUR:
... в Запорожье
«Опліч ХАБ» для батьків і дітей: у Запоріжжі працює ком‘юніті-центр для психологічного відновлення під час війни 

«Опліч ХАБ» для батьків і дітей: у Запоріжжі працює ком‘юніті-центр для психологічного відновлення під час війни 

У запорізькому палаці культури Металургів з липня відкрив двері інклюзивний ком‘юніті-центр «Опліч ХАБ», де можна безкоштовно отримати психологічну підтримку та подбати про своє ментальне здоров’я. 

Про це йдеться у статті «Поки батьки на роботі, а школи та дитсадки – на «дистанційці»: хто і як допомагає організувати дозвілля дітей у прифронтовому Запоріжжі».

На його базі діє дитячий простір: поки мами відвідують активності хабу, малеча може знаходитись на окремій локації з безліччю цікавинками. Ця опція доступна не тільки людям, які ходять на заходи хабу: на дитячу локацію можна записатися окремо.

«Наш «Опліч ХАБ» не тільки для дітей, але там є дитячій простір. Ми хотіли створити комюніті серед жителів Запоріжжя, які отримали травматичний досвід війни, задля взаємопідтримки, взаємодопомоги та психологічного відновлення», — розповідає координаторка ком’юніті-центру «Опліч ХАБ» Ганна Арінович.

Жінки в хабі займаються йогою або арттерапією – малюють, вишивають, роблять свічки та багато іншого. Вони працюють на індивідуальних сеансах психолога, відвідують юридичні консультації, лекції та безліч заходів, а в цей час з дітьми займається соціальна педагогиня чи психологиня.

«Багато з наших відвідувачів є батьками. Для їхнього комфорту ми зробили простір для дітей. Там є дитяча арттерапія, майстер-класи, йога і ще дуже багато всього: у нас є все те, що зазвичай існує в таких центрах. Поки батьки займаються на дорослій локації, діти можуть знаходитись тут, – розповідає координаторка «Опліч ХАБу». – З нашою психологинею Іриною дітки через творчість –  малювання, співи, танці – позбавляються психологічних наслідків війни».

Дитячій простір  — це спеціально облаштована кімната, яка може прийняти одночасно до 15 дітей віком від 5 до 14 років. За словами Ганни Арінович, у просторі побувало вже близько ста дітлахів.

Батьки, які не відвідують заходи в комюніті-центрі, теж можуть привести дитину, заздалегідь записавши її на певну активність. 

«Опліч ХАБ» працює з понеділка по суботу з 9 до 18 години за адресою вулиця Добролюбова, 7 (палац культури Металургів). Записатися можна за номером телефону 066-853-78-98, або офлайн в адміністратора. За розкладом можна слідкувати в Telegram-каналі.

Текст – Юлія Глушко, фото – з архіву героїні матеріалу


Читайте також:

Творчість воєнного часу: як запорізькі художники роблять витвори мистецтва з уламків російських снарядів та збирають гроші на ЗСУ

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0