USD: EUR:
... в Запорожье
У Запоріжжі на Хортиці експозиція музею історії козацтва після реконструкції поповниться новими унікальними знахідками

У Запоріжжі на Хортиці експозиція музею історії козацтва після реконструкції поповниться новими унікальними знахідками

Під час експедицій на території Хортиці та Кам’янської січі на Херсонщині знайшли унікальні предмети історії, які поповнять експозицію Музею історії запорозького козацтва після завершення реконструкції.

Про це в ефірі програми «День. Тема» на телеканалі «TV5» розповіла заступниця генерального директора Національного заповідника «Хортиця» Світлана Охріменко.

«Зараз у нас продовжуються археологічні експедиції. У цьому році було декілька експедицій, як на території Хортиці, так і на території Кам’янської Січі. Це об’єкт, який теж входить до Національного заповідника Хортиця, але знаходиться у Херсонській області, – розповіла Світлана Охріменко, – Експедиція на території Кам’янської Січі завершилася днями. Були знайдені і предмети козацької доби – цікаві горщики, залишки кераміки, а також предмети часів Київської Русі: браслет, брошка, кераміка того часу».

Окрім того, за словами Світлани Охріменко, продовжуються дослідження і острову Хортиці – під час експедиційних досліджень у балці Генералки-2 знайшли предмети часів Бронзового віку.

«Дослідження продовжуються. Сподіваємося на нові цікаві знахідки. Те, що було знайдено під час експедиції, воно все буде передаватися до фондів музею – буде відбуватися поповнення фондів. Сподіваємося, що цікаві предмети, особливо Козацької доби, стануть окрасою нашої експозиції після реставрації музею», – зазначила заступниця гендиректора заповідника.

Пандемія внесла деякі зміни у проходження екскурсій на острові. Але їх продовжують проводити, і зацікавлення людей у Хортиці не зменшується.

«За час пандемії у нас змістилися акценти проведення екскурсій. Якщо раніше ми здебільшого приймали великі групи людей, то зараз екскурсії проводять для малих груп, це такі собі сімейні групи, – розповіла Світлана Охріменко. – Наразі хтось може замовити природну екскурсію, а хтось більш цікавиться священними місцями острова і бажає пройтись по святилищам, реконструйованими нашими археологами. Тобто всі ці можливості у нас є. Ми можемо запропонувати екскурсії на будь-який вимогливий смак. Можна комбінувати екскурсії. Це можуть бути і пішоході і вело-екскурсії. Можна витрачати години і години часу, щоб дізнаватися більше цікавого про острів».

Нагадаємо, до кінця цього року заплановано оновлення трьох важливих інфраструктурних об’єктів заповідника: пагорба Єдності, даху та оглядового майданчика музею історії запорозького козацтва та громадського простору «Козацьке коло». Першими з урахуванням усіх норм доступності завершили основні роботи з реконструкції Козацького кола. 14 серпня тут вже провели фестиваль родинних цінностей та традицій, а 27-28 серпня – масштабний фестиваль сучасної музики ZOUND 2021. Завершальні роботи тривають і на оновленому пагорбі Єдності, де 23 серпня замайорів Державний прапор України.

Усі заплановані інфраструктурні роботи першого етапу «Великої реставрації» на Хортиці будуть виконані вже у жовтні – до Дня міста. Учасники процесу реставрації музейної інфраструктури на Хортиці впевнені, що після завершення масштабного оновлення музей історії козацтва стане музеєм 21 століття.

Не дивлячись на те, що «Велика реставрація» на Хортиці ще триває, люди, які відвідують острів, вже бачать позитивні зміни.

«Зараз люди стали більш вимогливі до відпочинку. І якщо раніше більше було бажаючих прогулятися дикими стежками по Хортиці, зараз люди тяжіють до облаштованих місць, щоб їм зручно було під’їхати, зупинитися, щоб була у наявності інфраструктура. Ми вже отримуємо позитивні враження від відвідувачів Хортиці, які бачать, як змінюється острів після реконструкції. Особливо цінують це люди з інвалідністю, які розповідають, що нарешті і для них стало можливим прогулятися облаштованими стежками острову. Такі відгуки надихають і показують, що крім того, що потрібно зберігати найбільш цінні об’єкти, які не мають забудовуватися, треба розвивати і туристичні місця на острові. Таким чином незаймані куточки Хортиці залишаться незайманими, а ті, які вже мають туристичну привабливість, будуть більше доступними. Все це враховано в проєкті реконструкції і ми сподіваємося, що після її завершення, люди побачать ще більше позитивних змін, – розповіла Охріменко.

Окрім запланованих інфраструктурних змін, до Дня міста на Хортиці почне працювати перше в Україні інтерактивне унікальне лазерно-проекційне шоу, тестовий запуск якого зробили 23 серпня.

Нагадаємо, реконструкція Хортиці відбувається завдяки взаємодії державної влади та соціально відповідального бізнесу – комбінату «Запоріжсталь» Групи Метінвест. Метінвест долучився до проекту на самому початку та забезпечує супровід ініціатив від зародження ідеї до розробки концепції перетворень, згідно з якою наразі триває будівництво. Аби всі перетворення відбувались якісно та правильно, компанія виступила ініціатором створення проектного офісу, який повністю керує процесом оновлення.


Читайте також:

У Запоріжжі продовжується масштабна «Велика реставрація» на Хортиці: що вже зробили, – ФОТОРЕПОРТАЖ

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» у Instagram!

0