USD: EUR:
... в Запорожье
Рашисти воюють із мирним населенням: у Пологівському районі за 100 днів війни загинула 81 людина

Рашисти воюють із мирним населенням: у Пологівському районі за 100 днів війни загинула 81 людина

Пологівський район майже повністю окупований. З 15 територіальних громад не окуповані лише дві, а три захоплені частково.

Як розповів голова Пологовіської райдержадміністрації Артур Крупський у програмі «Пряма мова» на телеканалі ТV5, лінія фронту проходить зараз по лінії Малотокмачанської, Оріхівської, Гуляйпільської територіальних громад: «В останні дні там не просто гаряче, там пекло».

Станом на сьогодні лінія фронту суттєво не змінилася і залишається там, де і була місяць тому. Районна влада постійно моніторить ситуацію та залишається на зв’язку з людьми, які не виїхали з зони бойових дій та залишаються під обстрілами чи в окупації. Ситуація там вкрай важка. Районна і місцева влада робить усе можливе, щоб допомогти людям із евакуацією. Для тих, хто не може виїхати, завдання влади номер один – отримати запас продуктів та ліків.

Складна ситуація і з комунікаціями. Бо, путінська орда нищить логістичні шляхи, блокує ввезення гуманітарної допомоги, руйнує усе.

« Найбільше руйнацій має територія Гуляйпільської громади. Наразі навіть неможливо точно порахувати кількість зруйнованого, офіційно зареєстровано 1700 об’єктів. Але ми розуміємо, що є об’єкти, які ще просто не внесені в реєстри. Погіршується ситуація і в Оріхівській громаді», – повідомив голова РДА.

Рашисти нищать цивільну інфраструктуру, школи, дитсадочки, лікарні, тобто воюють з мирним населенням. Із розмов рашистів, які чують місцеві та передають «на велику землю», стало відомо, що Оріхів вони називають «міцним горішком», а Гуляйполе «злим городом». Тож якщо ці міста неможливо завоювати, їх треба максимально зруйнувати.  

За статистичними даними, у Пологівському районі внаслідок збройної агресії загинула 81 людина, 78 поранених. Але ці цифри не остаточні, бо невідомо, що коїться на тимчасово окупованих територіях.

Що стосується зрадників, Крупський зазначив, що в районі майже немає випадків колаборації. Жителі району не йдуть на співпрацю з окупантами, тим самим висловлюють свою проукраїнську державницьку позицію.

На сьогодні з району виїхали понад 53% мешканців. У Запоріжжі їм надають допомогу, прихисток, реєструють та допомагають виїхати далі у більш безпечні місця. Робота з евакуації буде тривати й надалі.

У Запорізькій області внаслідок ворожих обстрілів зруйновані понад 1300 будинків


Читайте також:

Російські загарбники ставлять під загрозу безпечну роботу Запорізької АЕС

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0