USD: EUR:
... в Запорожье
Опора України: Метінвест спрямував на допомогу країні 2,1 млрд грн

Опора України: Метінвест спрямував на допомогу країні 2,1 млрд грн

Від початку повномасштабної війни Група Метінвест Ріната Ахметова та Вадима Новинського стала надійною опорою України в економічній, оборонній і соціальній сферах. За 250 днів російської агресії на підтримку армії, мирних жителів і своїх співробітників компанія спрямувала 2,1 млрд грн.

«Що таке Метінвест? Для всього світу – це сталь. У хмарочосах і кораблях. У вагонах і рейках. На атлантичному узбережжі й на дні Адріатики. Проте для України Метінвест – це надійна опора. Це тисячі людей, які вкладають душу у свою справу, дбають про земляків та служать у лавах ЗСУ. Від першого дня війни Метінвест допомагає країні бути сильною. Ми скрізь, де потрібна підтримка. І разом ми наближаємо перемогу України», – зазначив генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков.

Економіка

Підприємства Метінвесту відчули на собі вплив низки дестабілізаційних факторів, серед яких: зростання собівартості виробництва, падіння цін на продукцію та порушена логістика. Попри все Метінвест намагається налагодити роботу підприємств, де це безпечно для людей та економічно доцільно.

Наразі Метінвест працює на рівні 30-50% від довоєнних потужностей. Постачання продукції ускладнює логістика: порти Чорного моря недоступні для експорту вугілля, залізної руди та сталі з України. Тож компанія шукає альтернативні шляхи постачання продукції споживачам залізницею, проте ціна на такі перевезення залишається високою. 

«Каметсталь», металургійний актив Метінвесту в Кам’янському продовжує свою роботу. Крім того, працює металургійний комбінат у Запоріжжі, спільне підприємство Групи.

Зокрема, на «Каметсталі» від початку року опанували випуск десяти нових видів прокату. Серед них – круги діаметром 32, 34, 36 та 38 мм, потрібні в машинобудуванні, та фасонний профіль МП-4, який раніше виробляли на «Азовсталі». Крім того, на підприємстві відновлено виробництво вагонних осей і рідкого аргону.

На «Запоріжсталі» також розширюють продуктову лінійку. Металурги розпочали випуск холоднокатаного рулону подвійної маси без зварного шва, призначеного переважно для будівельної галузі. 

Найголовнішим пріоритетом компанії залишається життя та здоров’я працівників, які підтримують виробництво. Щоб убезпечити їхні життя, на підприємствах Метінвесту облаштовані бомбосховища, які укомплектовані для тривалого перебування людей. В укриттях є вода, їжа та достатній запас медикаментів

Через російську агресію та окупацію Маріуполя свою роботу призупинили комбінат «Азовсталь» та ММК імені Ілліча. Оцінити масштаби втрат можна буде лише після деокупації Маріуполя та перемоги України над агресором. 

Роботу Авдіївського коксохімічного заводу також призупинено. Підприємство перебуває в режимі консервації.

З липня призупинено видобуток руди на Інгулецькому, а з кінця серпня – на Північному ГЗК. Центральний ГЗК працює без значних виробничих пауз, але зі зменшеною потужністю.

Підприємства Покровської вугільної групи продовжують видобувати й переробляти вугілля. Так, з початку року Свято-Варваринська збагачувальна фабрика виготовила понад 2 млн тонн високоякісного концентрату. 

Наразі Метінвест продовжує боротьбу з крадіжкою з боку РФ, яка незаконно вивозить маріупольський метал. Компанія докладає всіх можливих зусиль для притягнення винних осіб та їхніх спільників до суворої юридичної відповідальності. 

Також 16 підприємств Групи Метінвест подали позови до Європейського суду з прав людини проти Росії за шкоду, заподіяну Росією майну і власності Групи в Маріуполі та на інших територіях України з 24 лютого 2022 року. Зокрема, позови щодо маріупольських металургійних підприємств подали комбінати «Азовсталь» та ММК імені Ілліча. Поза тим, понад 10 підприємств Групи подадуть аналогічні позови до кінця цього року.

Армія

На підтримку військових Метінвест спрямував 1,4 млрд грн – більше ніж половину виділених на допомогу Україні коштів. Наймасштабніші проєкти реалізуються в межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова. 

Метінвест став одним із найбільших постачальників спецсталі та захисної амуніції в Україні. Наразі оборонців із ЗСУ, Національної гвардії, Головного управління розвідки та інших військових структур захищатимуть 150 тисяч бронежилетів від Метінвесту. Таким чином кожен десятий бронежилет в українській армії надав Метінвест. Частина бронежилетів закуповується за кордоном, але більшість – виготовляється в Україні. Бронежилети також отримують військові медики, рятувальники ДСНС та співробітники комунальних підприємств.

Поза тим, компанія передала воїнам 23 тисячі касок і шоломів.

Зараз у лавах ЗСУ служать 7 тисяч працівників Метінвесту. Компанія надає їм захисну амуніцію. 

Металурги Метінвесту розробили захисні конструкції для військових. На фронт вже відправили 29 металевих укриттів для зміцнення окопів. Компанія планує щомісяця виготовляти й передавати на передній край 30 таких укриттів. 

Група забезпечує оборонців тактичним обладнанням, яке шукає та закуповує за кордоном. На фронт вже доставили 1 750 тепловізорів, понад 800 дронів і 100 рацій

Компанія передала армії 268 автомобілів, зокрема 20 машин швидкої допомоги, а також 500 тисяч літрів пального. А для забезпечення додаткового захисту фронтових автівок військові можуть отримати спецсталь. Так само як і пластини для бронежилетів, Метінвест-СМЦ відвантажує їх безкоштовно за офіційним запитом.

Нещодавно військові отримали нове дефіцитне устаткування від Метінвесту  –  15 супутникових артилерійських комплексів наведення вогню.

Рятувати життя захисників на фронті допомагають понад 31 тисяча аптечок і кровоспинних турнікетів.

Зі сталі Метінвесту виготовлено 76 тисяч протитанкових їжаків, а також інші потрібні на фронті вироби: мінібастіони, саперні кішки для дистанційного розмінування територій, польові пічки. Зокрема, у партнерстві з Укртрансгазом планується виготовити близько 5 000 різних речей із металу. 

Суспільство

Одна з наймасштабніших ініціатив компанії – гуманітарний проєкт «Рятуємо життя», створений у координації з Фондом Ріната Ахметова. Понад 294 тисячі українців вже отримали харчові продукти й засоби гігієни. За час війни з-за кордону до України доставлено понад 3 900 тонн життєво необхідних вантажів. До проєкту долучилися 189 компаній зі всього світу – Німеччини, Італії, Польщі, Нідерландів, Іспанії, США, Великобританії, Швейцарії, Греції, ОАЕ та інших країн.

Географія підтримки охоплює 37 громад на території Донецької, Дніпропетровської, Херсонської, Кіровоградської та Запорізької областей. Допомогу доставляють вразливим категоріям громадян, родинам мобілізованих співробітників Метінвесту та пільговикам, ветеранам підприємств компанії, мешканцям шелтерів і жителям деокупованих територій. 

Окрім того, у межах «Рятуємо життя» потужну підтримку отримує медична галузь. Від початку війни до лікарень України доставлені медпрепарати, витратні матеріали та обладнання на загальну суму 240 тисяч євро. Відтак медики зможуть допомогти більш ніж 70 тисячам людей. 

Також гуманітарні вантажі до лікарень Запоріжжя, Кривого Рогу, Кам’янського, Покровська й Авдіївки доставляють за окремою програмою Метінвесту й Фонду Ріната Ахметова. 

Загальна сума допомоги медикам у межах двох проєктів становить майже 150 млн грн

Метінвест задовольняє й інші нагальні потреби українських лікарень. Зокрема, від початку 2022 року металурги відвантажили медикам 1 350 тонн кисню для лікування хворих на коронавірус та інших киснезалежних пацієнтів. 

Група також допомагає жителям прифронтових регіонів підготуватися до зими. Зокрема, в укриття Авдіївки доставляють печі для обігріву приміщень і приготування їжі. А в Покровську працівники Метінвесту безкоштовно отримують тверде паливо для опалення своїх домівок. 

В умовах воєнного часу Метінвест продовжує дбати про свою команду. Усім, хто евакуювався на підконтрольну Україні територію, Метінвест надає всебічну підтримку. 

Компанія підготувала понад 6 000 місць тимчасового прихистку для співробітників і членів їхніх сімей. Також Метінвест допомагає облаштовувати міські й сільські прихистки. На підприємствах компанії з початку війни створені пункти збору гуманітарної допомоги, де переселенці можуть отримати речі першої потреби. 

Для співробітників-переселенців з Маріуполя й Авдіївки компанія запровадила окрему програму з перенавчання та працевлаштування. Для них зараз відкриті 2 000 вакансій на підприємствах Метінвесту у Покровську, Запоріжжі, Кривому Розі та Кам’янському. 

Таким працівникам компанія надає значну матеріальну підтримку у вигляді різних компенсацій, соціальних пільг, гуманітарної допомоги й гарантованого заробітку. Наразі працевлаштовано понад 4 200 співробітників-переселенців. 

Співробітники Метінвесту та їхні діти також отримали можливість безоплатно навчатися у першому в Україні гірничо-металургійному університеті Метінвест Політехніка. Восени понад 440 студентів розпочали навчання за сучасними інженерно-технічними спеціальностями. 

Для психологічної підтримки працівників працює сервіс «Метінвест – разом!». За вісім місяців фахівці провели майже 1 500 індивідуальних та групових консультацій. 

У Запоріжжі дев’ять тисяч комунальників отримали продуктові пакунки від гуманітарного проєкту Групи Метінвест, – ФОТО


Читайте також:

«Запоріжсталь» Метінвесту передав Запоріжжю бронежилети та каски для комунальних служб, які займаються ліквідацією наслідків ракетних ударів, – ФОТО

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0