На комбінаті «Запоріжсталь» з перевіркою побували члени обласної екологічної комісії

На комбінаті «Запоріжсталь» з перевіркою побували члени обласної екологічної комісії

Екологічна комісія Запорізької обласної ради перевірила, як на «Запоріжсталі» працює система онлайн-моніторингу викидів.

Комбінат «Запоріжсталь» першим серед підприємств міста зробив доступним онлайн-моніторинг викидів. Всі дані знаходяться у відкритому доступі на офіційному сайті підприємства.

Систему екологічного моніторингу викидів «Запоріжсталь» впроваджує в рамках комплексної програми екологічної трансформації виробництва – всі модернізовані об`єкти підприємства оснащені датчиками контролю на джерелах викидів. Система моніторингу відображає роботу технологічних газоочисток всіх шести агломашин, а також аспірацій ливарних дворів і шихтоподавання доменних печей.

Щоб подивитися, як працює система моніторингу, члени профільної екологічної комісії Запорізької облради, представники департаменту захисту довкілля Запорізької ОДА та обласного лабораторного центру провели виїзне засідання на комбінаті.

Генеральний директор комбінату «Запоріжсталь» Олександр Мироненко ознайомив членів екокомісії з об’єктами екологічної модернізації комбінату.

«Аглоцех складається з 6 машин, всі вони обладнані сучасними газоочистками. У доменному цеху модернізовано три з чотирьох печей – № 2, 3 і 4 – на них працюють сучасні газоочисні споруди. Вони забезпечують по пилу рівень виконання європейських норм – до 5 мг на метр кубічний, і там у нас немає проблем, – розповів Олександр Мироненко. – Доменна піч №5 відповідає тим нормативам, які закладені при проєктуванні аспіраційної установки, але щоб вийти на виконання європейських нормативів, нам потрібно провести там модернізацію. Ми вже отримали погодження з Метінвесту і підтвердження фінансування на проведення капремонту доменної печі №5. Буде повністю виконаний ремонт, перекладка та побудована сучасна аспіраційна установка. Орієнтовний термін початку робіт – квітень 2022 року».

Як розповіла начальник управління охорони навколишнього середовища комбінату «Запоріжсталь» Інна Холіна, система онлайн-моніторингу, які реалізували на «Запоріжсталі», по-справжньому унікальна.

«Система онлайн-моніторингу унікальна насамперед тим, що ми перші в місті, хто видає дані на сайт підприємства, і будь-хто охочий може ознайомитися з показниками роботи газоочисних і аспіраційних установок наших найбільш значущих технологічних агрегатів. Прилади онлайн-моніторингу встановлюються на реконструйованому обладнанні і нових газоочисних установках, – розповіла Інна Холіна. – На сайті підприємства можна побачити, як працює газоочистка і аспіраційні установки»

Члени екологічної комісії побували в центральній диспетчерській комбінату, аглоцеху і доменному цеху, а також ознайомилися з даними системи онлайн-моніторингу та переконалися: норми викидів на підприємстві не перевищують.

«Впроваджуючи систему онлайн-моніторингу, ПАТ «Запоріжсталь» відповідає на більшість викликів і запитів, які надходять від громадян, мешканців нашого міста. Дуже багато звернень надходить на екологічну комісію щодо стану повітря в нашому місті. По-друге, це крок з екомодернізації. А по-третє – формування екосвідомості. Підприємство своїми діями підштовхує всю громаду піклуватися про екологію і показує, якими заходами, – зазначив голова постійної комісії з питань екології, охорони надр та раціонального природокористування Запорізької обласної ради Ігор Чумаченко. – Разом із депутатами, членами екологічної комісії, були запрошені керівники департаментів Запорізької ОДА, представники мобільної еколабораторії. Ми наочно переконалися, що підприємство своїми діями, застосовуючи сучасну апаратуру, надає інформацію кожному громадянину і вона дійсно знаходиться у вільному доступі. Велика вдячність керівництву підприємства та всьому колективу, що пішли на такий крок».

В.о. директора департаменту захисту довкілля Запорізької ОДА Сергій Карпій підкреслив, що така система онлайн-моніторингу повинна бути на кожному великому промисловому підприємстві.

«Запоріжсталь» – це перше підприємство області, яке впровадило публічний доступ до інформації щодо викидів. В ідеалі кожне джерело викидів повинне бути обладнане датчиком, а результати повинні відображатися онлайн та, бажано, у публічному просторі», – зазначив Сергій Карпій.

За словами генерального директора «Запоріжсталі» Олександра Мироненка, щоб екомодернізація на підприємстві відбувалася швидчими темпами, потрібна підтримка держави.

«Всі кажуть, в тому числі і державні органи, що ми повинні модернізуватися. І водночас нам збільшують податки, ренту на землю, вводять додаткові податки. Не можна казати, що бізнес повинен вкладати в модернізацію без підтримки з боку держави, – зазначив Олександр Мироненко. – На модернізацію сталеплавильного виробництва нам потрібна сумма в межах від 800 мільйонів до 1,5 мільярда долларів. Профінансувати самостійно комбінат це не може, долучити партнерів при такому ненадійному інвестиційному кліматі в Україні теж важко. Ніхто не хоче вкладати гроші, за відсутності гарантій стабільності та сталого розвитку».

У цілому з 2012 року «Запоріжсталь» вклала в екологічну модернізацію понад 15 мільярдів гривень. Була проведена екологічна реконструкція доменних печей з встановленням сучасних аспіраційних систем ливарних дворів і бункерної естакади, побудована єдина в Україні лінія солянокислотного травлення в ЦХП-1, введений в експлуатацію комплекс повернення промислово-зливових стоків, а також проведена модернізація аглофабрики.

Джерело: «Індустріалка»


Читайте також:

Центр кар’єри Метінвест проводить спільну роботу з Запорізьким обласним центром зайнятості

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» у Instagram!

0