На Хортиці після «Великої реставрації» можна буде проводити всеукраїнські просвітницькі заходи для школярів
Хортиця може стати майданчиком для проведення масштабних всеукраїнських освітніх та просвітницьких заходів.
Про це під час відкритого обговорення в рамках всеукраїнської дискусійної платформи «Хортиця: видатна історія – велике майбутнє» розповів еколог-краєзнавець, керівник громадської організації Асоціація «Екологічна освіта» Віталій Шелегеда.
«Ми з учнями багато мандруємо по Україні, дуже часто – у Карпатах, в свій час – у Криму, буваємо за кордоном. Але повертаючись до Запоріжжя, приїздимо на Хортицю і розуміємо, що більш унікального об’єкту у нашій країні не знайти. Ландшафт, різноманіття природного та рослинного світу – нічого подібного в Україні немає. Острів Хортиця – це великий освітній та навчальний природний центр, – зазначив еколог-краєзнавець, керівник ГО Асоціація «Екологічна освіта» Віталій Шелегеда. – Проблема збереження екосистеми, про яку ми дискутуємо під час обговорення, дуже складна. Тому що, з одного боку, ми хочемо, щоб Хортиця стала туристичною Меккою всієї України і зустрічала велику кількість відвідувачів. А з іншого, потрібно, щоб на її території кожна людина могла побути наодинці та поспілкуватися з природою».
На думку вченого, запорізьку перлину варто розглядати також, як і майданчик для наукової роботи та просвіти школярів.
«На Хортиці – більше 1000 видів рослин, 200 видів птахів, майже всі види рептилій та земноводних. Тому Хортиця може стати місцем наукового вивчення природнього світу. В той же час заповідник має величезний освітній потенціал. Якщо приїхати зі школярами, можна, залишаючись на одному місці, влаштувати екскурсію хвилин на 30. І розповідати про все, що навкруги росте, літає та повзає, – розповів Віталій Шелегеда. – Також Хортиця має дуже великий потенціал організації рекреаційно-природних стежок, по яким можна ходити пішки, їздити на велосипедах або ходити на байдарках. Щоб не тільки відпочивати і оздоровлюватися, а й водночас зміцнювати свої знання про унікальну природу».
До теми: Як перетворити Хортицю в унікальний туристичний магніт: у Запоріжжі продовжується обговорення майбутнього острову.
На думку еколога, реалізувати цей освітній потенціал було б можливо під час проведення на території острову експедиційних програм. Але нараз такої можливості немає через обмеження території, на якій могла би фізично розміститися значна кількість школярів з наметами. Також на Хортиці, зазначає Шелегада, вдало можна було б проводити всеукраїнські масові музичні, мистецькі та арт-фестивалі, а також природничо-екологічні квести.
Всі ці просвітницькі можливості, на думку експерта, можливо реалізувати після «Великої реставрації» за умови більшої уваги до заповідника органів влади та зацікавленості місцевої громади.
Днями стало відомо, як зміниться Музей історії запорозького козацтва після «Великої реставрації».
Нагадаємо, 23 квітня в історико-культурному комплексі «Запорізька Січ» відбулося підписання меморандуму між Міністерством культури і інформаційної політики України, Запорізькою обласною державною адміністрацією і комбінатом «Запоріжсталь» Групи Метінвест про співпрацю з комплексного відновлення острова Хортиці.
Читайте також:
Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp
Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» у Instagram!
0