USD: EUR:
... в Запорожье
Метінвест повідомляє про піратство з боку Російської Федерації

Метінвест повідомляє про піратство з боку Російської Федерації

24 лютого 2022 року розпочалася російська військова агресія проти України. Бойові дії значною мірою проходили в Маріуполі, який наразі знаходиться під російською окупацією. На день початку війни в порту Маріуполя знаходилась металургійна продукція, вироблена на підприємствах Групи Метінвест – металургійних комбінатах Азовсталь та ММКІ. Зазначена металургійна продукція мала бути експортована покупцям із різних держав, зокрема Іспанії, Італії, Бельгії, Греції, Португалії та Туреччини.

На момент початку військового вторгнення в акваторії маріупольського порту було зафіксовано декілька комерційних суден: SMARTA (Ліберія), AZOV CONCORD (Мальта), AZBURG (Домініка), TZAREVNA (Мальта), BLUE STAR I (Панама) та LADY AUGUSTA (Ямайка), на які вже було завантажено 28 тисяч тонн металургійної продукції. Існує високий ризик, що вказані судна будуть використані окупантами для викрадення та незаконного вивозу металургійної продукції, яка належить Групі Метінвест.

Незаконні дії з захоплення й відновлення роботи Маріупольського порту явно свідчать, що вказана металургійна продукція орієнтовно може вивозитися окупантами до портів у Ростові, Таганрозі, Новоросійську, Туапсе та окупованому Севастополі з метою подальшого незаконного продажу вкраденої продукції до держав Африки та Азії, що не підтримують санаційної політики стосовно країни-агресора – Російської Федерації.

За міжнародним правом і законодавством України дії представників країни-агресора щодо збройного захоплення торгових суден та продукції Групи Метінвест мають усі ознаки піратства й порушення законів і звичаїв війни у вигляді мародерства, що є тяжкими міжнародними злочинами.

Група Метінвест докладе всіх можливих законних зусиль для притягнення винних осіб та їх спільників до суворої юридичної відповідальності.

0