![Фотофон для зйомок в фотостудії](https://1news.zp.ua/media/2021/02/cropped-101studio-location01.jpg)
Фотофон для зйомок в фотостудії
Фотофони є невід’ємною частиною будь-якої фотостудії. Вони використовуються для виділення об’єкта, без них неможливо уявити собі зйомку на паспорт або будь-який інший важливий документ. Але це не єдине їх призначення.
Для чого потрібен фотофон
Фон — це один з найпростіших засобів створення красивої студійної фотографії. Незалежно від того, відбувається знімання людей чи предметів, бекграунд може допомогти створити атмосферу зображення або ж зруйнувати її. Невірно підібраний фон відволікає увагу від об’єкта, що у випадку з комерційною рекламою, наприклад, для інтернет-магазину, може знизити продаж. У разі вдалого вибору полотна, фотографія притягує погляд і утримує інтерес потенційного покупця, а предмет знімання хочеться розглянути в найдрібніших деталях. Саме тому професійні фотографи ретельно підходять до вибору фонів, в тому числі звертаючи увагу на матеріали, з яких вони виготовлені.
Матеріали
Фони виготовляються з різних матеріалів, кожен з яких має свої переваги і недоліки. Найчастіше використовуються вироби з безшовного паперу, мусліну, розписаного вручну полотна або вінілу.
Безшовний папір
Безшовний папір — це універсальний і недорогий фон, який доступний в багатьох кольорах. Найбільш поширеними кольорами є чорний і білий. Рулон підвішується на спеціальний підйомник.
Перевагами використання безшовного паперу є:
- відносно невисока вартість;
- прекрасний зовнішній вигляд (фон завжди чистий, свіжий і гладкий);
- матова поверхня і відсутність текстури, відблиски і фактури не будуть відволікати увагу від об’єкта зйомки;
- плавні переходи від стіни до підлоги;
- можливість розмалювати фон і отримати унікальну фотографію.
Однак у даного матеріалу є і недоліки:
- рулони великого розміру незручно транспортувати;
- папір легко пошкодити;
- при неправильному освітленні можуть з’явитися відблиски;
- для укладання на підлогу потрібна рівна тверда поверхня;
- не можна складати.
Крім того, при використанні кольорового паперу, відтінки фону можуть просочуватися по краях об’єкта.
Цей матеріал є ідеальним для фотографування предметів, а також для студійних знімків.
Муслін
Муслінові фони виготовляються з бавовняної тканини. Вони бувають різної ваги і габаритів, а також можуть бути однотонними, мати абстрактні малюнки або фактуру. У порівнянні з паперовими полотнами, фони з мусліну набагато легше транспортувати. Ще одна особливість полягає в тому, що їх можна мити в разі забруднення. Однак очистити виріб великого розміру в домашніх умовах не вийде, в цьому випадку доведеться здавати в хімчистку. Подібно паперовому фону, мусліном можна прикривати не тільки стіну, але і підлогу (якщо дозволяє довжина).
Однак у даних фонів є кілька мінусів:
- Залежно від освітлення можуть стати помітними складки на тканині.
- Потрібно бути вкрай обережним при використанні мусліну однотонного кольору, оскільки він може зморщуватися і погіршувати зовнішній вигляд фону.
- Невеликий вибір кольорів в порівнянні з паперовими фонами.
- Якщо полотно довгий час зберігалося в складеному вигляді, його доведеться відпарювати.
Муслінові фони можуть виглядати сучасно або ретро, вони є відмінним доповненням до арсеналу кожного фотографа.
Розписане полотно
Ще одним матеріалом, використовуваним при виготовленні фону, є полотно, розписане вручну. Для додання глибини і текстури фарба наноситься на полотно в кілька шарів. Фони, які використовуються в фотосесіях зірок, як правило, виготовляються на замовлення.
Ручний розпис фонів забезпечує яскравий і унікальний зовнішній вигляд. Фарба додає текстуру, глибину і тональність, яких неможливо досягти за допомогою безшовного паперу.
Недоліками подібних фонів є:
- вартість;
- труднощі зі зберіганням, оскільки їх легко пошкодити і важко очистити.
Проте, візуальний ефект від полотна з ручним розписом може бути приголомшливим.
Вініл
Крім означених вище, існують вінілові фони. Як правило, це великі зображення, надруковані на вінілі (зазвичай з матовим покриттям). Цей вид фонів обмежений вертикальною поверхнею. Для підлоги можна придбати окремі вінілові листи (наприклад, для імітації паркету).
Вінілові фони можуть мати незвичайні або креативні зображення. Вони відмінно підходять для зйомки дітей, вечірок і інших заходів. Їх безсумнівним плюсом є придатність для прання і можливість працювати з водою. Крім того, вони досить зносостійкі, а якість друку одна з найвищих. Нарешті, на них можуть бути нанесені тривимірні зображення.
З іншого боку, вінілові фони відбивають світло, тому з налаштуванням освітлення доведеться попрацювати.
Хромакей і інші нестандартні фони
Бувають випадки, коли погодні умови вносять свої корективи в заплановану зйомку. Що робити в такій ситуації — скасовувати фотосесію? Вирішити дану проблему може хромакей: об’єкт фотографується на зеленому тлі, після чого знімок імпортується на комп’ютер, за допомогою програмного забезпечення видаляється фон і замінюється на будь-який інший.
Цікаво! Хромакеєм називається не тільки сам фон, але й технологія по заміні бекграунду.
Дана технологія широко використовується на ТБ, а також в кіноіндустрії. Подібна фотозйомка може бути зроблена на тлі будь-якого кольору, головне щоб він був однорідним. Однак найчастіше застосовуються фони яскраво-зеленого кольору (іноді, синього), оскільки вони найбільш чітко відрізняються від відтінків шкіри людини.
Важливо! Перед подібним фотозніманням треба переконатися, щоб на людях не було одягу у кольорі, що зіллється з фоном.
Успіх процесу залежить, головним чином, від рівномірного освітлення. Важливо, щоб не було розбіжностей в кольорі, а тіні були зведені до мінімуму. Як правило, використання двох різних джерел світла дозволяє запобігти появи тіней і забезпечує відчуття відстані між фоном і об’єктом.
Ще одним нестандартним типом фону є циклорама. Це фіксований (вбудований) фон, що складається з двох пересічних секцій з плавним переходом без видимих кутів.
Циклорама — це практичний і довговічний фон. Він дозволяє робити чудові фотографії. Зазвичай він виконаний з каркаса дерева, обшитий фанерою, покритий шпаклівкою і пофарбований в потрібний колір (найчастіше чорний або білий). Рідше зустрічається циклорама з бетону.
Безсумнівним плюсом подібної конструкції є відсутність чіткої межі між горизонтальною і вертикальною площинами. Створюється враження, що фон нескінченний.
Вибір правильного фону для фото може вплинути на загальний настрій знімків. При правильному використанні фони дозволяють створити неперевершені за якістю фотографії.
0