USD: EUR:
... в Запорожье
Допомога на 2,7 млрд грн: бізнеси SCM, Фонд Ріната Ахметова та ФК «Шахтар» продовжують підтримувати Україну та українців

Допомога на 2,7 млрд грн: бізнеси SCM, Фонд Ріната Ахметова та ФК «Шахтар» продовжують підтримувати Україну та українців

З першого дня повномасштабного російського вторгнення бізнеси та ініціативи Ріната Ахметова надають підтримку державі, військовим та мирним, аби Україна змогла вистояти та перемогти, а люди – зберегти життя та здоров’я. З 24 лютого по 1 липня бізнеси SCM, Фонд Ріната Ахметова та футбольний клуб «Шахтар» передали на допомогу 2,7 млрд грн або близько 90 млн доларів. 

Про це повідомляють на сайті SCM.

Гуманітарна допомога цивільним є одним із пріоритетних напрямків підтримки. Аби вона була максимально ефективною, її напрями та обсяги визначаються у координації з центральною та місцевою владою. Люди отримують харчові продукти, ліки, предмети першої потреби. Проводяться заходи з евакуації та розміщення вимушених переселенців, розгортаються та утримаються шелтери, бомбосховища тощо.

Так, Фонд Ріната Ахметова передав для жителів України більше як 606 тисяч одиниць медикаментів, понад 60 тисяч гемоконтейнерів і близько 235 тисяч продуктових наборів. В червні Рінат Ахметов прийняв рішення вдвічі збільшити продуктову допомогу найменш захищеним категоріям населення та вимушеним переселенцям. Усього для мешканців України буде передано 400 тисяч наборів з харчовими продуктами. Також Фонд займається наповненням музею «Голоси мирних» – найбільшого архіву свідчень українців про події війни з росією. Зараз зібрано вже понад 25 тисяч історій людей, що постраждали від війни.

Ще один масштабний гуманітарний проєкт здійснюють бізнеси «Метінвест» і ДТЕК за підтримки Фонду та міжнародних донорів – «Рятуємо життя». Понад 122 тисячі людей, зокрема с соціально незахищених категорій, вже отримали пакунки першої необхідності від ініціативи. Надходять в Україну й ліки та вироби медичного призначення. Зокрема, до лікарень Запоріжжя та Кам’янського передано препарати й витратні матеріали на 238 тисяч євро. Також у прифронтових містах завдяки проєкту створюється стратегічний запас продуктів.

Shelter Centre, який розгорнув футбольний клуб «Шахтар» на стадіоні «Арена Львів», прийняв уже 1100 переселенців із прифронтових областей. Також клуб провів серію благодійних матчів Shakhtar Global Tour for Peace in Ukraine. Кошти від реалізації квитків та реклами (усього 25,6 млн грн) були спрямовані на допомогу захисникам України, волонтерським організаціям, медикам та дітям, які постраждали від війни. Продовження туру заплановане на кінець липня. Також завдяки ініціативі Shakhtar Social Foundation 14 європейських футбольних клубів організували збір і постачання гуманітарної допомоги в Україну. Гуманітарну допомогу від «Шахтаря» отримують й українські спортсмени та військові. Рінат Ахметов, як президент клубу, ухвалив рішення про надання фінансової допомоги футбольним клубам та дитячим футбольним проєктам у розмірі 60 млн грн.

«Лемтранс» разом з партнерами продовжує розвивати Логістичну гуманітарну мережу #RailwayHelpsUkraine. Завдяки проєкту тисячі українців системно отримують продукти, воду, ліки, спальні мішки, дитячі товари тощо.

Загалом гуманітарна допомога бізнесів SCM, Фонду Ріната Ахметова та футбольного клубу «Шахтар» охопила більше як 3 млн людей. З них понад 1,2 млн було охоплено допомогою Фонду. 

Ще одним вкрай важливим напрямком залишається підтримка наших захисників – ЗСУ, Нацгвардії, Нацполіції та інших силових підрозділів. Оборонці стабільно отримують від бізнесів SCM амуніцію, автотранспорт, дрони, спеціальні технічні засоби (тепловізори, далекоміри, камери тощо), фортифікаційні споруди, одяг і взуття, аптечки й турнікети, рації, пальне й інші необхідні їм речі й девайси. 

Так, Метінвест передав 1000 комплектів амуніції спецпризначення на суму 2,5 млн доларів, що складаються з легких бронежилетів з керамічними плитами, касок і тепловізорів, Головному управлінню розвідки Міністерства оборони України. Додатково розвідники отримали ще 120 тепловізоров на суму 15 млн грн. Сухопутним військам передано понад 60 дронів і 50 комплектів приладів нічного бачення та спецкасок загальною вартістю 10 млн грн. «Запоріжсталь» щотижня передає сотні й тисячі бронежилетів нашим оборонцям. А нещодавно «Метінвест» розпочав безоплатно надавати бронепластини військовим – необхідно лише звернутися з офіційним запитом. Не забуваємо і про фортифікацію – більше половини протитанкових їжаків в Україні виготовлені з металу Метінвест-СМЦ.

Працівники ДТЕК та «Укртелекому» щодня підтримують роботу критичної інфраструктури України. Тисячам людей щодня, навіть у прифронтових зонах повертають світло, зв’язок та інтернет, які були пошкодженні під час бойових дій. Завдяки роботі телекомунікаційників інтернет-послуги доступні у 87% населених пунктах України, де є мережі «Укртелекому» (крім Луганської та Херсонської обл.). А енергетики з 24 лютого відновили світло для близько 2,9 млн домівок по всій Україні. Крім того, продовжується безплатно надаватися електроенергія для понад 100 закладів охорони здоров’я та оборонних установ. Завдяки цьому бюджетні та комунальні заклади заощадили 160 млн грн. А евакуаційні потяги «Укрзалізниці» та громади отримали на безоплатній основі вже 550 тонн вугілля.

Продовжується й робота з підтримки громадян у містах і містечках присутності бізнесів SCM. В центрах підтримки на базі підприємств допомогу отримують як їх працівники, так і місцеві мешканці, а також вимушені переселенці. Для евакуйованих створюються робочі місця, облаштовуються прихистки. Так, на підприємствах ДТЕК Енерго було працевлаштовано майже тисячу переселенців. А Група Метінвест надає можливість співробітникам своїх маріупольських підприємств пройти навчання за ключовими професіями з подальшим працевлаштуванням. Надається підтримка й місцевим адміністраціям, комунальним службам – від палива до засобів індивідуального захисту для працівників. 

Медіа Група Україна під патронатом Мінкульту та Офісу Президента спільно з іншими медіагрупами для протидії російській пропаганді продовжує надавати фінансову підтримку міжнародному каналу іномовлення FreeДом.

З оновленнями та напрямками допомоги бізнесів можна ознайомитися на сайтах SCM, Фонду Ріната Ахметова та ФК «Шахтар», а також на офіційних сторінках у соцмережах.


Читайте також:

Понад 122 тисячі українців отримали допомогу від гуманітарного проєкту «Рятуємо життя»

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0