USD: EUR:
... в Запорожье
Торги, оренда та продаж: що відбувається з квартирами, які «націоналізували» окупанти в Запорізькій області

Торги, оренда та продаж: що відбувається з квартирами, які «націоналізували» окупанти в Запорізькій області

У тимчасово окупованому Бердянську російська окупаційна влада повідомила людей, що передаватиме в «державне майно» квартири тих, хто не платить за комунальні послуги.

Про це повідомляє «Бердянськ Сьогодні».

У Бердянську голови об’єднань співвласників багатоквартирних будинків розсилають усім мешканцям інформацію про термінову оплату комунальних послуг. В іншому випадку, за рішенням місцевої псевдовлади «неоплачені квартири будуть передавати до держмайно».

Місцева окупаційна влада посилається на російське законодавство і каже, що «націоналізуватиме» лише ті квартири, власники яких тривалий час відсутні і не виконують своїх обов’язків щодо утримання майна».

Відповідно до цього законодавства, житло можуть відібрати не лише у разі несплати, а й, наприклад, у разі «не виконання обов’язків власника житлового приміщення за його утриманням, не дотримання прав та законних інтересів сусідів, здійснення власником самовільного перепланування та перебудови житлового приміщення і так далі».

В цьому випадку приміщення може бути продано з громадських торгів.

Ще одна схема «націоналізації» житла працює й у Мелітополі. Як розповів «Новинам Приазов’я» директор Центру стратегічного розвитку територій з Мелітополя Андрій Орлов окупаційна влада відбирає житло не лише у жителів, які виїхали, а й у тих, що залишилися в окупації. Приводом для примусового виселення може бути, зокрема, відсутність російського паспорта.

«У Держдумі РФ свого часу був ухвалений закон про контрольовану депортацію з території, де введено воєнний стан. Цей закон дозволяє окупантам і їхнім прибічникам просто забирати будь-яке житло та звільняти його від законних хазяїв. Навіть, якщо вони не виїхали з цієї території. А потім вже використовувати це житло на власний розсуд і певною мірою такі помешкання потрапляють на ринок житла, в тому числі або оренда, або купівля-продаж», – зазначив він.

Всіх, хто не згодний з окупацією, хто чекає на звільнення території ЗСУ, можуть виселити з міста або на територію РФ, або в інші окуповані населені пункти, додав Орлов.

Частину відібраного житла використовують російські військові як свої опорні пункти. Інша частина пропонується жителям Росії, які приїжджають працювати до Мелітополя.

Орлов зазначив, що збагачуються на так званому ринку нерухомості у Мелітополі ті, хто причетні до окупації міста. За його даними, ті квартири, які потрапили під нагляд військових або силовиків, передаються з рук в руки під час ротації.

Як раніше повідомляв «Перший Запорізький» окупаційна влада влаштувала комунальний терор. Вони погрожують відлученням електроенергії, якщо люди не переоформлять договори. А зробити це можна виключно із російськими документами.

У травні окупаційна влада визнала «безхазяйним майном» не лише житлові квадратні метри, а й машини, тягачі, магазини, автомобільні мийки, недобудовані будівлі, бази відпочинку та навіть земельні ділянки сільськогосподарського призначення.

На сьогодні у Запорізькій області понад 70 населених пунктів, які частково чи повністю заселені військовим РФ, чи стануть такими найближчим часом.

Жили як на військовому полігоні: мешканка Запорізької області розповіла про життя в окупації.


Читайте також:

Без централізованого водопостачання та з перебоями електрики: під ворожим вогнем у Степногірську продовжують жити люди, — ФОТО.

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0