USD: EUR:
... в Запорожье
Зеленський скасував кримінальну відповідальність за керування авто в нетверезому вигляді

Зеленський скасував кримінальну відповідальність за керування авто в нетверезому вигляді

Кримінальна відповідальність стосується не лише нетверезого кермування, а й допуску за кермо п’яного водія, відмова пройти медогляд тощо.

Президент Володимир Зеленський у четвер, 2 липня, повернув до парламенту зі своїм підписом закон, який скасовує кримінальну відповідальність за кермування автомобілем у нетверезому стані, який вступив в дію напередодні. Про це йдеться на сторінці закону на сайті Верховної Ради.

Законопроєкт про кримінальну відповідальність ухвалили ще восени 2018, і він повинен був почати діяти 1 січня 2020 року, але парламент відклав це на 6 місяців, до 1 липня.

Відтак з 1 липня він набув чинності, оскільки новий, який кримінальну відповідальність скасовує, глава держави тоді ще не підписав. Фактично тепер його скасують.

Кримінальна відповідальність стосується не лише нетверезого кермування, а й допуску за кермо п’яного водія, відмова водія пройти медогляд на ступінь сп’яніння, вживання алкоголю водієм після ДТП, зупинки поліцією і до медогляду.

Додамо, що згідно з законодавством, закони в Україні не мають зворотної дії, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи. Тому ті водії, яких затримали на нетверезому кермуванні впродовж останніх двох днів, будуть відповідати за злочин за адміністративним законодавством.

Нагадаємо, у Кримінальному кодексі з’явилася нова стаття 286-1, відповідно до якої за кермування у нетверезому стані має бути передбачена кримінальна відповідальність. Покарання за цією статтею мало би поширюватись також на водіїв, які відмовляються проходити медогляд на стан алкогольного та наркотичного сп’яніння.

У статті ідеться про штраф для порушників на суму від 1 до 2 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 32 тис. грн) і позбавлення права керувати транспортним засобом на строк до 3 років. У разі повторного правопорушення штраф мав би становити до 51 тис. грн з позбавленням права керувати транспортним засобом від 2 до 3 років. Водійське посвідчення мали б вилучати навіть при першому випадку.

Читайте також: На державному аукціоні безкоштовно віддають левів та ведмедів, які знаходяться в Запорізькій області

Наш Telegram-канал: https://t.me/onenews_zp

0