USD: EUR:
... в Запорожье
Запорізький викладач отримав дев'ять років ув'язнення: був інформатором ФСБ і шпигував за Силами оборони

Запорізький викладач отримав дев'ять років ув'язнення: був інформатором ФСБ і шпигував за Силами оборони

За матеріалами Служби безпеки реальний термін ув’язнення отримав ще один інформатор ФСБ, який розвідував позиції Сил оборони на Запоріжжі. Ним виявився викладач місцевого вищого професійного училища.

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

Для збирання розвідувальної інформації він облаштував «спостережний пункт» на власній дачі, яка розташована у садовому товаристві поблизу південного фронту. Звідти російський інформатор намагався виявити місця дислокації підрозділів ЗСУ, використовуючи бінокль та іншу оптику.

Також на велосипеді він об’їжджав прилеглу місцевість, де фіксував переміщення української військової техніки.

Його затримали у липні 2023 року під час розвідувальної «вилазки». Враховуючи співпрацю зі слідством, суд призначив інформатору дев’ять років тюрми.

За даними слідства, ворожий поплічник підтримував комунікацію з окупантами через «зв’язкового». Ним виявився блогер прокремлівського Телеграм-каналу, який перебував у тимчасово окупованій частині регіону і працював на ФСБ.

Саме він дистанційно залучив запорізького викладача до співпраці після того, як побачив його антиукраїнські коментарі в популярному месенджері.

Суд визнав чоловіка винним за ч. 3 ст. 114-2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване поширення інформації про рух, переміщення ЗСУ, вчинене в умовах воєнного стану).

Розслідування проводили співробітники СБУ в Запорізькій області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Загарбники посилили перевірки на окупованій території після теракту у своїй столиці: шукають українське підпілля


Читайте також:

Атакували дронами Запоріжжя, били по Василівському та Пологівському районах: за вихідні в області зафіксували 705 обстрілів

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0