USD: EUR:
... в Запорожье
Запорізький нардеп В'ячеслав Богуслаєв через свій завод постачає деталі російській оборонці - ВІДЕО

Запорізький нардеп В'ячеслав Богуслаєв через свій завод постачає деталі російській оборонці - ВІДЕО

Запорізьке авіаційне підприємство “Мотор Січ”, яке спеціалізується на випуску двигунів для авіації, продовжує поставляти деталі для російської армії через боснійську фірму зі «своїми» людьми. Про це йдеться в розслідуванні Bihus.Info.

Президентом компанії «Мотор Січ» є мільйонер і запорізький нардеп В’ячеслав Богуслаєв. Незважаючи на заборону на експорт військової техніки в РФ, Богуслаєв продовжив після 2014 року співпрацювати з РФ.

Директор представництва “Мотор Січі” в Москві Петро Кононенко та Богуслаєв мають ряд підприємств в Росії – “Борисфен”, “Лосиний острів”, “ЦИАМ”, “Авіаремонт-МС”, “ВКМС” і “ВКМС”.

Так, компанія “Борисфен” обслуговує ФСБ. З 2015 та 2017 років, за даними порталу російських держзакупівель, вона отримала 3,5 мільйона доларів на продовження терміну роботи авіаційних двигунів моделей АІ-9В. Крім цього “Борисфен” отримала кілька державних замовлень від підприємства “Льотний загін Росія”. Це російська державна компанія, яка обслуговує посадових осіб військових сил Російської Федерації і керівників російських спецслужб. Серед іншого “Льотний загін Росія” перевозить президента Росії Володимира Путіна.

Представники “Мотор Січ” і особисто В’ячеслав Богуслаєв неодноразово заявляли, що деталі українського виробництва дійсно експортуються в Росію, однак встановлюються виключно на двигуни цивільної авіації, але журналісти з’ясували що на підприємстві трохи «блефують». Так, в 2016 році українські деталі на 218 авіаремонтний завод брало військове представництво Міністерства оборони Російської Федерації.

У 2018 році прямі поставки деталей двигунів в РФ з “Мотор Січі” різко зупинилися, а в цей час зареєстрували фірму в Боснії D.O.O Inzeniring BN. Компанія відправляла вантажі з аналогічним деталями для вертольотів в Росії. Причому виключно на дві російські фірми В’ячеслава Богуслаєва – “ВКМС” і “ВК-МС”. Відомо, що до складу засновників боснійської фірми входять двоє менеджерів російських фірм Богуслаєва. Валерій Автушенко – екс-заступник начальника штабу військової авіації РФ, який зараз працює директором богуслаєвскої фірми “Авіаремонт-Мотор Січ” (РФ) і Віктор Денисов – колишній командувач військово-транспортної авіації РФ. Теж працює в Богуслаєвскій компанії в РФ – “ВКМС”, яка постачає деталі для потреб російських військових.

Крім цього, підприємство Богуслаєва продовжує працювати на непідконтрольній Україні території. До 2014 року одним із структурних підрозділів “Мотор Січі” був Сніжнянський машинобудівний завод. Він випускає ключову деталь для «Мотор Січі» – лопатки для двигунів. Також в 2016 році Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження по фінансуванню тероризму представниками заводу “Мотор Січ”. За попередніми даними української спецслужби, за перші три квартали 2015 року підприємство В’ячеслава Богуслаєва заплатило терористам 32 мільйони російських рублів.

У 2017-му Богуслаєв повідомив, що завод в Сніжному і надалі їх, тільки переданий в управління іноземній компанії. Тоді ж на прохідній підприємства змінилася вивіска. Судячи з напису, новий керівник заводу – компанія “Авіатех”. У документах знайдених на сайтах так званої ДНР, фірма фігурує як “ДФ ТОВ АВІАТЕХ”. Це дочірня компанія російської фірми “Авіатех”. “Материнська компанія” зареєстрована в Ростові, а її власники – партнери по російському бізнесу Богуслаєва. Зокрема, екс-начальник озброєння Міністерства оборони РФ і член наглядової ради компанії Богуслаєва “ВКМС” Анатолій Ситнов.

3

Лидия2019-07-10 00:39:47
Почему не сажают?
Платон2019-07-09 23:04:34
Предатели обворовывают оборонпром, а он хоть что то делает. Эту дохлую новость конкуренты на депутатство подняли, чтобы обгадить конкурента. У них достижений вообще нет, вот и гадят.
Дмитрий2019-07-09 15:17:27
Можно подумать,что это новость!!!!!!!!!!!Об этом знают все в Украине,что богик предатель