USD: EUR:
... в Запорожье
Запорізькі депутати запропонували створити єдину аварійну службу для міста

Запорізькі депутати запропонували створити єдину аварійну службу для міста

Сьогодні, 26 червня, після тривалого обговорення, депутати Запорізької міської ради все ж схвалили додаткове фінансування на утримання муніципальної аварійної служби в складі КП «Запоріжремсервіс».

У цьому році на аварійну службу, диспетчеризацію ліфтів і контакт-центр «15-80» було передбачено всього майже 49 мільйонів гривень, проте вже за підсумками півроку стало відомо, що на зарплати комунальникам гостро не вистачає п’ять мільйонів гривень.

Депутати просили профільних чиновників розповісти по витратним частинам муніципальної аварійній службі при «Запоріжремсервісі», аварійку при «Тепломережах» і «Водоканалі».

– Коли створювалася муніципальна аварійна служба, ми розглядали її комплексну аварійну бригаду, здатну своєчасно усувати проблемні питання не тільки технічного стану внутрішньобудинкових систем, але і проблеми по теплу і воді. Нам би хотілося знати суми, які ми витрачаємо на всі три служби і розглянути можливість створити одне таке підприємство, – зазначила депутат Ірина Костенко.

Заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Олексій Бородай зазначив, що конкретні суми назвати не може, але всі тарифи затверджує НКРЕКУ. При цьому чиновники заявили, що створення єдиної аварійної служби не дуже-то вплине на видаткову частину, тому що «аварійка» не входить в тариф на послугу з утримання житлового будинку та ці функції місто бере на себе.

– Створити загальну аварійну службу неможливо, тому що мова йде про балансову приналежність. Тобто, якщо це мережі КП «Водоканал», то як муніципальна служба при відсутності доступу, може там щось проводити без розуміння специфіки включення / перемикання мереж. Ми прораховували варіант за видатками та було встановлено, що оптимальний варіант, той який діє зараз, – розповів Олексій Бородай.

0