USD: EUR:
... в Запорожье
Запорізька область знаходиться в лідерах за рівнем заробітних плат: хто з мешканців отримує більше грошей

Запорізька область знаходиться в лідерах за рівнем заробітних плат: хто з мешканців отримує більше грошей

Індекс реальної заробітної плати в області в I кварталі 2019 року було вище за аналогічний показник по Україні – 114,6% проти 110,9%. Це дозволило області за показником «індекс реальної заробітної плати» посісти перше місце серед регіонів України.

За даними органів державної статистики, середньомісячна номінальна заробітна плата в розрахунку на одного штатного працівника області зросла на 24,4% і склала 9709 гривень. Це становить 100,8% від середнього її розміру по Україні (9629 гривень). Середня заробітна плата по області перевищувала розміри соціальних гарантій: у 2,3 рази – законодавчо встановлений рівень мінімальної заробітної плати (4173 гривень) і в 5,1 рази – прожитковий мінімум для працездатних осіб (1921 гривень).

Статисти також звертають увагу на те, що другий рік поспіль зростання середньої заробітної плати в області відбувається випереджаючими загальнодержавний показник темпами. Так, в першому кварталі цей показник в області становив 124,4% проти 120,8% в середньому по Україні. На зарплати вплинули темпи зростання в промисловості – 132,2% проти середньогалузевого показника по Україні 125,8%. Станом на квітень на промислових підприємствах працювали 1339, 7 тисяч осіб. Їх зарплата в середньому становить 12,8 тисяч гривень.

В інших сферах економічної діяльності середньомісячна заробітна плата вже тривалий час залишається нижче, ніж по країні, темпи її зростання продовжують відставати від середньогалузевих показників по Україні. Зокрема, це стосується професійної, наукової і технічної діяльності, охорони здоров’я та надання соціальної допомоги, діяльності у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування, сільського господарства, лісового і рибного господарств, державного управління і оборони; обов’язкового медичного страхування У інших галузях, де заробітна плата була менше середньогалузевої показник по Україні, намітилися позитивні зрушення щодо темпів її зростання.

Найвищу заробітну плату в області отримують працівники підприємств з Енергодара (близько 21,7 тисяч гривень), Василівського району – 11 тисяч гривень і в Запоріжжя- 9,9 тисяч гривень.

Низькою є заробітна плата жителів в Приазовському (5769 гривень або 59,4% від середньої по області), Бердянському (5868 гривень або 60,4%) та Веселівському (5878 гривень або 60,5%) районах області.

0