USD: EUR:
... в Запорожье
Запорізьку Хортицю визнали найбільш доступним туристичним об’єктом України

Запорізьку Хортицю визнали найбільш доступним туристичним об’єктом України

Безбар’єрність та наближеність до культури – такі основні ідеї першого в Україні інклюзивного острова Хортиця.

Про це розповіли в ефірі телеканалу «Україна 24».

Нагадаємо, Запорізька Хортиця днями стала переможцем Ukraine Tourism Awards 2021 – головної туристичної премії України – у номінації «Доступний туризм. Безбар’єрна культура». Національний заповідник отримав відзнаку, як об’єкт, що за рік максимально розвинув інклюзивну доступність.

Як вже писав «Перший Запорізький», у рамках державно-приватного партнерства за участі Групи Метінвест острів Хортиця поступово стає першим в Україні повністю інклюзивним туристичним об’єктом.

«Ми оцінюємо, що до 15 відсотків людей мають особливі потреби. Це не тільки люди з інвалідністю, а й, наприклад, з маленькими дітьми, вагітні жінки, – розповів у прямому ефірі генеральний директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко. – Й ми нарешті бачимо, як повинна виглядати така інфраструктура, якою вже користуються люди, у тому числі ті, що потребують особливих умов. Головне завдання було запустити цього року реконструкцію музею історії запорозького козацтва. Але паралельно з цим оновили колосальну кількість інфраструктури. Це тільки перші кроки по оновленню заповідника. Для нас перемога у конкурсі Ukraine Tourism Awards 2021 – це визнання того, що ми рухаємося у правильному напрямку. Тому що Хортиця – це 2,5 тисяч гектарів й працювати нам ще треба багато. Найголовніше, що ми рухаємось до європейського підходу до збереження історичних та природних пам’яток, коли ми, розбудовуючи сучасну інфраструктуру, зберігаємо ці об’єкти».

Під час відродження втілюється багато бєзбар’єрих рішень, що вже є світовою практикою. Згідно сучасних вимог інклюзивності збудовано Пагорб Єдності з оглядовим майданчиком та флагштоком. Це перший в країні інклюзивний ландшафтний підойм. Після завершення реконструкції музей історії запорозького козацтва буде відповідати усім нормам фізичної доступності та враховувати потреби аудиторії з ментальними порушеннями. Також оновлюється Тарасова стежка з урахуванням потреб людей літнього віку та батьків з маленькими дітьми. Згодом інклюзивні рішення отримають розповсюдження в інших місцях острову.

«Наступний рік має стати першим етапом створення унікального нового музею історії запорозького козацтва. Почнемо займатися розбудовою музею судноплавства з унікальними експонатами. Крім того, Хортиця оновлюватиметься і в інфраструктурному плані – велодоріжки, пішохідні зони, оглядові майданчики. Це допоможе зберегти природу і буде зручно для всіх, хто захоче відвідати Хортицю», – зазначив Остапенко.

Нагадаємо, цього року на Хортиці на оновленому в рамках державно-приватного партнерства Козацькому колі вперше створили яскраве новорічне містечко з різноманітними розвагами та резиденцією Святого Миколая. Чимало жителів Запоріжжя почули про нову святкову локацію на Хортицю та поспішили туди приїхати зі своїми родинами.

Партнером створення новорічної локації виступив комбінат «Запоріжсталь» Групи Метінвест.

У Запоріжжі національний проєкт відродження Хортиці розпочав потужну трансформацію легендарного острова


Читайте також:

Арт-об’єкт на запорізькій Хортиці надихнув відомого українського художника на проведення фестивалю сучасного мистецтва

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» у Instagram!

0