USD: EUR:
... в Запорожье
Запорізька Хортиця стане першим безбар’єрним туристичним об’єктом в Україні – перша леді Олена Зеленська

Запорізька Хортиця стане першим безбар’єрним туристичним об’єктом в Україні – перша леді Олена Зеленська

Дружина Президента України Олена Зеленська разом з заступником голови Офісу Президента Кирилом Тимошенком і міністром культури та інформаційної політики Олександром Ткаченко відвідала острів Хортицю та ознайомилася з «Великою реставрацією» музейної  інфраструктури.

Відродження Хортиці – ініціатива Президента України Володимира Зеленського. Цей проект реалізовується під його особистим контролем. Саме завдяки увазі та наполегливості голови держави вдалося розпочати оновлення знакових об’єктів на острові.

«Я щаслива, що сьогодні нарешті тут, щоб побачити та почути Хортицю. Мені здається, що острів потрібно відчувати. Острів великий, але процес створення безбар’єрної країни – ще більший. Якщо у нас є плани побудувати безбар’єрну Україну, то острів Хортиця буде першим, який потім покаже свій досвід. Якщо нам вдасться зробити цей острів таким, що притягує людей, які тут зможуть відпочивати, торкатися нашої історії, культури та природи, то, мені здається, це буде найкращим прикладом для наслідування», – зазначила перша леді України.

На думку Олени Зеленської, Національний заповідник «Хортиця» може стати українським символом безбар’єрності.

«Коли я вперше на широкий загал озвучила ініціативу безбар’єрної України, то отримала відгуки багатьох людей. Тема не тільки затребувана, а й болюча. Бо кожен  з нас в різні етапи свого життя може відчувати різні бар’єри. Держава може себе вважати дорослою та справедливою, коли кожна людина, яка в ній живе, отримує рівні умови та рівні можливості для життя, – додала Олена Зеленська. – Ми зараз на етапі впровадження перших змін в дії. Декілька місяців тому уряд затвердив стратегію безбар’єрності і місяць тому затвердив план дій. Там є більше 200 проектів, які будуть втілювати найближчими трьома роками. Хортиця – один із них. Всі музейні об’єкти Хортиці мають буди безбар’єрними. Кожна категорія людей, зокрема з маломобільної групи населення, повинна мати змогу насолодитися тією силою, яку дарує острів».

За словами заступника керівника Офісу Президента та координатора президентської програми «Велике будівництво» Кирила Тимошенка, роботи, які зараз проводять на Хортиці, це лише початок великих змін на острові.

«Хортиця – це величезний магніт, який може зустрічати не тільки містян, а й туристів і не лише з України. Саме тому цього року ми взялися за комплексне відновлення острову: відновлення Кургану єдності з величезним флагштоком та лазерним шоу, реконструкція музею історії запорозького козацтва, Козацького кола, а також благоустрій території. В Офісі президента створений окремий проектний офіс, який щоденно займається реалізацією цього великого проекту разом з експертами, – зазначив Кирило Тимошенко, – Паралельно з тим ми розробили брендинг Хортиці. Для того, щоб нарешті у острову з’явилося обличчя, яким він зможе повертатися до туристів. Крім того, цього року ми починаємо розробляємо проектно-кошторисну документацію для створення великої паркової зони, додаткових велодоріжок, зони для проведення фестивалів. Цього року відновлена частина пляжу, наступного року заплановано продовжити цю роботу, щоб зробити велике місце відпочинку для жителів та гостей Запоріжжя».

Заступник керівника Офісу Президента розповів, що вже цього року відбудеться часткове завершення будівництва мостів у Запоріжжя, якими, зокрема, буде легше дістатися на Хортицю.

«У нас заплановано щомісячно відкривати нові горизонти для розвитку нашої святині – острову Хортиця. Я переконаний, що ті плани, які поставлені на цей рік, а це і об’єкти «Великого будівництва», зокрема, наші мостові переходи, будуть завершені. А історичний кластер острову – музей, курган та Козацьке коло – після реставрації отримають нове дихання і зроблять наш Хортицю привабливішим, – зазначив голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Старух. – Але попереду ще дуже багато роботи, яка пов’язана з розбудовою інфраструктури Хортиці для перетворення її у реальний «магніт» та символ України, на якому протягом свого життя має побувати кожен українець. Ми дякуємо першій леді Олені Зеленській за впровадження ідеї безбар’єрності та доступності. Хортиця стане символом та першим в України безбар’єрностим об’єктом».

Нагадаємо, що реставрація Національного заповідника «Хортиця» стала прикладом потужного партнерства державної та місцевої влади, а також соціально відповідального бізнесу – компания Метінвест. Метінвест стала партнером національного проекту відродження Хортиці та виступила ініціатором розробки концепції оновлення заповідника.

«Останній раз я була на Хортиці в травні і зараз бачу величезні зміни. Раніше на пагорб було просто неможливо потрапити. А сьогодні ми піднялися сюди разом з представниками маломобільних груп. Будівництво ще закінчується, але вже зараз це доступна територія, звідки відкривається приголомшливий огляд. Мені дуже подобається, що ідея безбар’єрного острова, першого в Україні, вже почала реалізовуватися. Зроблені конкретні кроки і хочеться, щоб Хортиця стала прикладом для початку таких проектів по всій країні, – зазначила директор зі зв’язків з громадськістю та комунікацій System Capital Management Наталія Ємченко. – 2021 рік – це тільки початок. В цьому році Метінвест в рамках державно-приватного партнерства з відродження Хортиці профінансував створення концепції розвитку острова. Також Група стала партнером створення нового бренду Хортиці. Дуже важливо, що у острова з’явився обличчя і голос, яким він може розмовляти з потенційними туристами. Це лише початок. Пагорб – це стартова точка, це символ відродження заповідника. Ми плануємо реалізувати багато дуже крутих спільних проектів з державою, для того, щоб Хортиця перетворилася на справжній туристичний магніт».

Учасниками заходу також стали представники маломобільних груп населення: люди з інвалідністю, люди літнього віку, батьки з маленькими дітьми. Ще на початку літа, до старту реставрації інфраструктури на Хортиці, вони збиралися, щоб висловитися, на що потрібно звернути увагу під час реалізації концепції безбар’єрності. Сьогодні разом з дружиною Президента та іншими учасниками делегації вони піднялися новою стежкою на пагорб з оглядовим майданчиком.

«Я дуже рада і вдячна, що зараз реалізовується такий проект. Сьогодні я вперше піднялася на пагорб та зробила це самостійно. Коли будуть завершені всі будівельні роботи, піднятися на оглядовий майданчик пагорбу буде реально і людині похилого віку, і мамі з маленькою дитиною у візочку. Також чудово, що планується створити місця зупинок для відпочинку», – розповіла директорка благодійного фонду «Українська спілка людей з інвалідністю» Алла Мурізіді.

«Такі зміни – це дуже добре. Хортиця – це перлина міста Запоріжжя. Хоча ми тут народилися та живемо все життя, лише сьогодні ми вперше піднялися на пагорб. Раніше це було неможливо зробити. Ви знаєте, звідки такий чудовий огляд на місто. Я впевнена, що з часом сюди буде проходити дуже багато людей», – розповіла пенсіонерка Любов Білодід.

Нагадаємо, до Дня Незалежності Національний заповідник «Хортиця» у рамках «Великої реставрації» створює унікальний формат осмислення історії – аудіоподорож із назвою «Шлях становлення української ідентичності».

Фото – прес-служби Офісу Президента


Читайте також:

Відчуй місце сили: відбулася всеукраїнська презентація брендингу запорізької Хортиці

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» у Instagram!

0