USD: EUR:
... в Запорожье
Запорізька Хортиця після «Великої реставрації» стане першим в Україні повністю доступним та безбар’єрним музейним комплексом

Запорізька Хортиця після «Великої реставрації» стане першим в Україні повністю доступним та безбар’єрним музейним комплексом

Вчора, 1 червня, на території історико-культурного комплексу «Запорозька Січ» на Хортиці відбулася стратегічна сесія за участі представників маломобільної групи населення щодо розвитку музейної інфраструктури заповідника під час «Великої реставрації».

Нагадаємо, нещодавно запорізькі студенти шукали ідеальну концепцію майбутнього заповідника та презентували ідеї оновлення острову.

Цього разу учасники воркшопу – люди похилого віку, люди з інвалідністю та мами з маленькими дітьми – під керівництвом кураторки культурних проектів Вероніки Селеги з’ясовували, на що потрібно звернути увагу під час реалізації концепції безбар’єрності. Ця стратегічна сесія відбувалася у рамках всеукраїнської дискусійної платформи «Хортиця: видатна історія – велике майбутнє».

По темі: Оглядовий майданчик, доступна інфраструктура та збереження природи: у Запоріжжі продовжується обговорення майбутнього Хортиці

За словами Вероніки Селеги, Музей історії запорозького козацтва та 14-метровий Курган єдності України після оновлення стане першим на території країни історико-культурним комплексом, який за усіма сучасними нормами є абсолютно доступним і безпечним для туристів.

«Але перед початком реконструкції музейної інфраструктури важливо врахувати усі побажання та потреби людей маломобільної групи населення, – розповіла кураторка культурних проектів. – Наприклад, Курган єдності на Хортиці стане першим безбар’єрним пагорбом. Дуже важливо розрахувати мобільну доступність, кут нахилу, кути поворотів, кількість зупинок для перепочинку. Наприклад, для людей похилого віку обов’язково продумати поручні та місця для сидіння, для людей з інвалідністю – матеріал покриття. Головна мета – зробити комплекс цілісним і доступним: щоб кожна людина без сторонньої допомоги змогла піднятися на курган, а пізніше – і зайти до музею всередину».

Під час стратегічної сесії усі пропозиції учасників зафіксували і в подальшому будуть опрацьовані. Через місяць планується друга зустріч, щоб пропрацювати різні маршрути відвідування музею на предмет зручності та доступності.

«Всі присутні нерідко були на Хортиці. Перше, що спадає їм на думку – це відсутність місця для сидіння. Також учасники висловили побажання обов’язково встановити з обох сторін поручні для зручності підйому на пагорб. Це все нюанси, які складають повну картину. Саме такі зустрічі допомагають прорахувати всі потреби людей маломобільної категорії ще перед початком реконструкції», – розказала Вероніка Селега.

Нагадаємо, днями стало відомо, як зміниться Музей історії запорозького козацтва після «Великої реставрації».

«Хортиця для багато чого значить. Я тут часто буваю і завжди мріяла, щоб кожен житель Запоріжжя, який має інвалідність чи відноситься до маломобільних груп населення, мав змогу відвідати якомога більше об’єктів Хортиці. Для цього заповідник має бути зручним і доступним, а також має бути організоване транспортне сполучення, – розповіла директорка благодійного фонду «Українська спілка людей з інвалідністю» Алла Мурізіді. – Мені дуже подобається концепція оновлення кургану та музею. На концепції курган виглядає доступним і зручним. Найважливіше, що кожна людина з інвалідністю тепер зможе потрапити на пагорб та побачити з його вершини Дніпрогес та Хортицю».

За словами Алли Мурізіді, вже сьогодні історико-культурний комплекс «Запорозька Січ» – єдиний у Запоріжжі музей, обладнаний з увагою до гостей з інвалідністю. Люди на колісному кріслі можуть потрапити до куренів та побачити музейні експозиції, а також скористатися вбиральнею. За словами громадської діячки, наразі у Запоріжжі більш ніж півтори тисячі людей пересувається на колясці.

Фото – “Індустріалка”

«Я пам’ятаю, як в дитинстві вперше побувала на Хортиці, в музеї. На все життя запам’ятала історію козаків, Січі, Запоріжжя. У мене збереглися яскраві спогади. Дуже хотіла б показати все це моєму 4-річному сину. Але зараз для цього мені, мамі з маленькою дитиною, дуже не вистачає зручної інфраструктури і транспортного зв’язку, щоб дістатися сюди з сином і все побачити, – розповіла запоріжанка Наталя Малякіна.

Фото – “Індустріалка”

«Я дуже зрадів, коли дізнався, що курган зроблять доступним. Що туди зможуть піднятися туристи та гості, зокрема, люди маломобільних груп, наприклад, пенсіонери, – розповів учасник стратегічної сесії Євген Мерзлікін, – Звичайно, тут не вистачає інфраструктури. Дуже багато пішохідних маршрутів потрібно зробити більш доступними. Як мінімум, не вистачає, куди можна присісти. Через це людям похилого віку дуже складно. Мені дуже хотілося б бувати частіше на Хортиці, і не лише там, де розташовані музеї».

23 квітня в історико-культурному комплексі «Запорізька Січ» відбулося підписання меморандуму між Міністерством культури і інформаційної політики України, Запорізькою обласною державною адміністрацією і комбінатом «Запоріжсталь» Групи Метінвест про співпрацю з комплексного відновлення острова Хортиці.

Нагадаємо, вже кількадесят років будівля Музею історії козацтва руйнується через постійне протікання даху.


Читайте також:

Молодіжні фестивалі, міжнародний кемпінг та екопарк: у Запоріжжі студенти презентували ідеї майбутнього оновлення заповідника Хортиця

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» у Instagram!

0