USD: EUR:
... в Запорожье
Запорізький алюмінієвий комбінат вісім років судиться з податківцями через помилки в декларації на 700 мільйонів гривень

Запорізький алюмінієвий комбінат вісім років судиться з податківцями через помилки в декларації на 700 мільйонів гривень

Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат останні вісім років судяться з податківцями через неправильно заповнену податкову декларацію, що призвело до зменшення суми від’ємного значення об’єкта оподаткування на суму понад 700 мільйонів гривень.

Як повідомили в прес-службі Запорізького управління Офісу великих платників податків, ще в 2011 році підприємство допустило помилку при заповненні декларації з податку на прибуток, прийнявши невірне рішення про відображення в звітності суми збитків минулих періодів і результатів попередніх податкових перевірок. В результаті платником були завищені від’ємне значення об’єкта оподаткування більш ніж на 700 мільйонів гривень.

Податківці провели перевірку і дійсно зафіксували методологічну помилку, представники ЗАлКу не погодилися і звернулися до суду. В результаті судовий розгляд затягнувся на вісім років. Верховний суд місяць тому спустив справу до окружного адміністративного суду на новий розгляд, так що суперечки про те правомірно чи неправомірно були проведені податкові розрахунки все ще тривають.

За словами начальника Запорізького управління Офісу великих платників податків ДФС Романа Афонова, цей приклад, повинен ще раз нагадати платникам (особливо з огляду на триваючу поки кампанію з декларування податку на прибуток підприємств) про те, що навіть методологічна помилка в податковій звітності призводить до спотворення її значень і може обумовити заниження об’єкта оподаткування, а отже – застосування штрафних санкцій.

Податківці рекомендують підприємцям уважно заповнювати форми податкової звітності, особливо коли виникає нестандартні питання визначення показників. І обов’язково враховувати рекомендації контролюючих органів з цього приводу, а тим більше, коли порядок заповнення декларації затверджено відповідним наказом уповноваженого органу.

1

Адвокат2019-07-29 17:44:38
Хитрые законы даже Верховный суд не может правильно трактовать. А вот на свой карман, все хорошо умеют!