USD: EUR:
... в Запорожье
Яку брехню російська пропаганда просуває у Запорізькій області: огляд 12-16 грудня

Яку брехню російська пропаганда просуває у Запорізькій області: огляд 12-16 грудня

Україна зараз воює не лише зі збройними силами росії, але і з величезним інформаційним військом країни-окупанта. Ворог використовує проти українців не тільки бойове озброєння, а й усі потужності своєї пропагандистської машини. Особливу увагу російські інформаційні війська приділяють окупованим територіям України. За допомогою мережі пропагандистських ресурсів тамтешніх жителів намагаються дезінформувати, розповсюджуючи антиукраїнські наративи.

Щотижня «Перший Запорізький» буде займатися розвіюванням найбільш популярних інформаційних фейків, у правдивості яких російські пропагандисти намагаються переконати жителів Запорізької області.

Окупанти створили велику мережу telegram-каналів, за допомогою яких цілеспрямовано поширюють антиукраїнські фейки серед жителів Запорізької області, зокрема – її окупованої частини.

Наші журналісти перевірили ключові маніпуляції і фейки, які ворожі ресурси поширювали  у період з 12 по 16 грудня 2022 року.

Фейк: ЗСУ зруйнували будівлю школи у Мелітопольському районі

«Боевики ВСУ ударили по школе. На выходных террористы УГИЛ нанесли массированный удар по школе села Майское Мелитопольского района Запорожской области. Полностью разрушены три корпуса школы. Пострадавших нет. ВСУ продолжают наносить удары по гражданской инфраструктуре и социальным объектам Запорожской области».

Обережно, російська пропаганда!

Джерело (канали у Telegram): Владимир Рогов, Главное в Бердянске, Главное в Токмаке (12.12.22).

Спростування: як вже писав «Перший Запорізький», російські окупанти традиційно використовують приміщення закладів освіти або соціального спрямування задля розміщення живої сили та військової техніки.

Центр національного спротиву при Силах спеціальних операцій ЗСУ розповідав, що росіяни ховають свою техніку на території медзакладів окупованих населених пунктів Запорізької області. Зокрема, у селищі Михайлівка у дворі на території пологового будинку помітили близько п’яти машин російських загарбників.

У Запорізькій області рашисти перетворюють школи та лікарні у свої військові бази

Нещодавно Служба безпеки України завершила досудове розслідування щодо очільниці «министерства образования рф» в Мелітополі Запорізької області Олени Шапурової. Правоохоронці встановили, що зловмисниця підписувала «розпорядження», якими передавала на баланс «мвд рф» будівлі українських навчальних закладів – загальноосвітніх шкіл і коледжів. У подальшому ворог використовував їх для базування особового складу, військової техніки, озброєння та боєприпасів окупаційних угруповань. ​

У Мелітополі окупанти облаштували військовий шпиталь у дитячому санаторії

Додамо, що Сили оборони України щоденно ефективно знищують ворожі підрозділи на окупованій території Запорізької області, зокрема, у Мелітопольскому районі.

Як повідомив Генеральний штаб ЗСУ, 13 грудня в районах Токмака, Пологів та Бердянська українські оборонці знищили два склади боєприпасів ворога, дві артилерійські системи з боєкомплектом, а також шість одиниць військової техніки різного типу. Понад 200 військовослужбовців противника отримали поранення.

14 грудня в районі Токмака Сили оборони знищили до 10 одиниць військової техніки різного типу. Близько 180 військовослужбовців противника отримали поранення.

У зв’язку з переповненням лікувальних закладів та моргів у Мелітополі російські загарбники перевозять трупи та евакуюють поранених військовослужбовців до тимчасово окупованого Криму. Крім того, у Генштабі повідомляють про роботу в Токмаку російських мобільних крематоріїв.

ЗСУ знищили сили ворога у Токмаку, Пологах та Бердянську: окупанти використовують мобільні крематорії, а поранених везуть до Криму

Також у Генеральному штабі ЗСУ повідомили, у що Мелітополі був знищений керівний склад 58-ї армії рф. В районах Енергодара, Токмака та Гуляйполя бійці ЗСУ знищили три артилерійські установки, до 10 одиниць військової техніки різного типу та поранили близько 150 військовослужбовців ворога.

Крім того, військове командування ЗСУ повідомило про ще 100 поранених росіян та знищення складу боєприпасів.

ЗСУ знищили у Мелітополі керівний склад 58-ї армії росії

Фейк: ЗСУ влаштували диверсію проти мирного населення та зруйнували міст у селі Костянтинівка

«Украинскими террористами был повреждён мост в селе Константиновка – восточном пригороде Мелитополя. По предварительным данням, у опоры моста была заложена взрывчатка. Основная цель террористов – нарушить поставки жизненно важных грузов –продуктов, лекарств и стройматериалов на освобождённые территории Запорожской и Херсонской области» (12.12.22).

«Как сейчас выглядит взорванный вчера мост на трассе между Мелитополем и Константиновкой? Просели два пролёта, движение по мосту сейчас закрыто. На месте работают кинологи и сапёры. Произошедшее — диверсия против мирного населения». (13.12.22).

Джерело (канали у Telegram): Владимир Рогов, Евгений Балицкий, Новый Мелитополь, Администрация города Мелитополь, Бердянск Актуально, Бердянск Завтра, Запорожский Вестник, ЗаTV. Новости Запорожской области, Главное в Бердянске, Главное в Токмаке, Главное в Мелитополе (12.12.22, 13.12.22).

Спростування: міський голова Мелітополя Іван Федоров підтвердив, що українські бійці пошкодили автомобільний міст, який з’єднував Мелітополь із селом Костянтинівка. І зазначив, що через цей міст окупанти регулярно перевозили військову техніку зі східного напрямку.

«Це один зі стратегічно важливих об’єктів після «втоми» Кримського мосту. Що ж, недорогі рашисти, ЗСУ вже поруч. Тікати будете не озираючись!», – написав Федоров.

Під Мелітополем підірвали міст, який окупанти використовували для перекидання техніки, – ВІДЕО

Фейк: під російським керівництвом у Запорізькій області розвивається націоналізована промисловість

«В Запорожской области идет работа по восстановлению литейного производства. В технологический кластер входят пять предприятий, четыре из них уже выпускают продукцию. Это Мелитопольский завод автотракторных запчастей, два предприятия «Гидросила» и Мелитопольский литейный завод. В январе 2023 года планируется ввод в действие Таврической литейной компания «Талко».

Мелитопольский литейный завод был запущен неделю назад, но уже есть первые заказы, в том числе и из других регионов страны, а также Белоруссии. Предприятие выпускает 20 наименований продукции из отечественного сырья.

Сегодня восстановлением работы предприятий металлургической отрасли Запорожской области занимается крупная российская компания. Были произведены ремонтно-восстановительные работы, намечена программа развития, возобновлено литье чугуна, стали и алюминия. На свои рабочие места возвращаются сотрудники» (12.12.22).

«Пищепром Запорожской области: производство стабильно растет! После возвращения Запорожской области в состав России производственные предприятия региона демонстрируют тенденцию к росту. В случае с предприятиями пищевой промышленности эксперты связывают это с подключением производств к газоснабжению» (16.12.22).

Джерело (канали у Telegram): Евгений Балицкий, Новый Мелитополь, Бердянск Актуально, Энергодар Сегодня, ЗаTV. Новости Запорожской области, Главное в Бердянске, Главное в Токмаке, Главное в Энергодаре, Главное в Пологах (12.12.22), ЗаTV. Новости Запорожской области (16.12.22).

Спростування: як вже писав «Перший Запорізький» у попередніх оглядах, з перших дніх окупації російські загарбники роблять все для грабунку місцевих підприємств.

Зокрема, російська пропаганда розповсюджує фейк про успішну роботу заводу «Біол» за «нової влади». Крім того, в окупованому Бердянську росіяни захопили три великі підприємства: «Агрінол», Азмол» та «Бердянські жниварки».

У Центрі національного спротиву Сил спеціальних операцій Збройних Сил України повідомили, що «перехід під зовнішній контроль» фактично є рейдерським захопленням діючих українських підприємств.

Націоналізація місцевих підприємства та перехід під «воєнне виробництво» для рф є одним з ключових завдань окупаційної влади.

Як встановила Служба безпеки України, голова Пологівської районної ради, зрадник Сергій Калашник після окупації одним з перших підтримав загарбників, перейшов на бік ворога та отримав посаду голови місцевої окупаційної адміністрації.

Зокрема, колаборант виконував вказівки кремля щодо перелаштування роботи українських підприємств на користь країни-агресора. Насамперед, великих об’єктів хімічної та харчової індустрії. Саме їх потужності москва планувала використовувати для забезпечення потреб воєнно-промислового комплексу та військових угруповань.

Для цього колаборант здійснив «інвентаризацію» місцевого бізнесу і зобов’язав підприємців «перереєструватися» у створеній окупантами «военно-гражданской администрации». Також він змушував менеджмент українських компаній сплачувати «податки» до бюджету рф і постачати готову продукцію до країни-агресора. У разі незгоди зловмисник погрожував переслідуванням з боку каральних органів рашистів і фізичною розправою.

На цьому прикладі можна зробити висновок, що ключовим для окупантів є питання  «передачі» українських підприємств під російських контроль.

У Мелітополі російські загарбники «віджали» бізнес: мер повідомив про новий випадок

Фейк: за дорученням російського президента історико-археологічний заповідник «Кам’яна могила» стане філією федерального музею-заповідника «Херсонес Таврійський»

«На базе музея-заповедника «Каменная могила» создадут филиал Государственного историко-археологического музея-заповедника «Херсонес Таврический». Президент России Владимир Путин поручил проработать этот вопрос до мая 2023 года.

В Запорожской области бережно относятся к сохранению исторической памяти. При участии Российского исторического общества в регионе займутся восстановлением разрушенных и поврежденных зданий музеев, а также созданием современных экспозиций».

Джерело (канали у Telegram): Новый Мелитополь, ЗаTV. Новости Запорожской области, Главное в Бердянске (13.12.22).

Спростування: як вже писав «Перший Запорізький» в одному з попередніх оглядів,5 листопада міський голова Мелітополя Іван Федоров повідомив про те, що російські окупанти вирішили присвоїти унікальну памятку давньої культури – історико-археологічний заповідник «Кам’яна могила».

«Рашисти на Мелітопольщині згадали про «Кам’яну Могилу». Якби могли вкрасти, то вже б тягли на росію, а так лише передають в управління севастопольському музею. Питання узгодив особисто путін. Цікаво, це вже маразм чи ще поки просто неадекватне сприйняття реальності, – розповів Федоров. – Повідомляю загарбникам, що «Кам’яна Могила» з’явилася в наших степах за тисячі років до виникнення росії, пережила кочові племена і нацистську навалу, тож деокупації від рашистів точно дочекається».

У Запорізькій області російські окупанти вирішили присвоїти унікальну пам’ятку давньої культури

Фейк: ЗСУ тероризують мирне населення Бердянська

«Пособники преступного киевского режима продолжают терроризировать мирное население Бердянска. В ночь на 14 декабря преступники устроили подрыв рядом стоящих на улице Курортной канализационно-насосной станции и трансформаторной подстанции. В результате жители двух микрорайонов Бердянска – косы и Слободки остались без электроснабжения и водоотведения. Сразу после взрыва на место выехали на месте происшествия работали следственно-оперативная группа городского отдела внутренних дел и спецподразделения Росгвардии. По факту террористического акта возбуждено уголовное дело».

Джерело (канали у Telegram): Бердянск Актуально, Главное в Бердянске, Главное в Токмаке, Главное в Мелитополе (14.12.22).

Спростування: як повідомили місцеві патріоти, у тимчасово окупованому Бердянську Запорізької області бійці місцевого підпілля позбавили світла російських окупантів. Нагадаємо, що саме Бердянську косу і тамтешні бази відпочинку російські військові обрали для дислокації своїх підрозділів.

Російські пропагандисти у своїх повідомленнях не уточнюють, проти кого саме був спрямований «теракт», і традиційно звинуваючуть патріотів нібито у терорі мирного населення.

В окупованому Бердянську партизани влаштували «бавовну» та залишили російських загарбників без світла

Маніпуляція: Енергодар очолив новий голова адміністрації – Едуард Сеновоз

«Сегодня коллективу Военно-гражданской администрации представлен новый глава –Эдуард Сеновоз. Ранее он занимал должность генеральный директор сервисной компании ООО «Смоленская АЭС-Сервис» входящей в корпорацию «Росатом».

Глава ВГА Энергодара сообщил, что первоочередная задача в новой должности – социальная защищенность населения и обеспечение безопасности города.

«В Росатоме есть понятие «города спутники», где атомная станция всегда принимает непосредственное участие в жизни города и оказывает всевозможную поддержку и помощь. Это традиция и данность. Я также планирую выстроить работу с администрацией атомной станции, где мы будем совместно принимать решения и выстраивать свою работу», – сказал Сеновоз».

Джерело (канали у Telegram): Энергодар Сегодня, Энергодарский Связной, ЗаTV. Новости Запорожской области, Главное в Бердянске, Главное в Токмаке, Главное в Мелитополе, Главное в Энергодаре, Главное в Пологах (14.12.22).

Спростування: з початку окупації міста-супутника Запорізької АЕС російські загарбники вже втретє змінюють так званого «голову адміністрації». Першим із них був мешканець Енергодара – депутат місцевої міської ради Андрій Шевчик. Потім його місце зайняв  росіянин Олександр Волга. Про причини його відставки російські пропагандисти не повідомляли. Водночас озвучували підозри у розкраданнях. Едуард Сеновоз став черговим псевдомером від окупантів.

«Пропагандистські канали окупантів в Енергодарі сьогодні публічно представили чергового гауляйтера, який очолив «адміністрацію міста». Цим недалекоглядним бідолахою став працівник «росатому» едуард сєновоз. Чому бідолахою? Тому що сам факт такого «призначення» в окупованому місті, де щоденно кояться злочини, означає його доєднання до списку військових злочинців. І відповідати за це доведеться неминуче, – прокоментував «призначення» законно обраний міський голова Енергодара Дмитро Орлов. – Крім того, варто згадати «правління» його попередників за минулі 9 місяців, щоб зрозуміти: кар’єра буде може і яскравою, але короткотривалою та безславною. Ну і, безсумнівно, віддамо належне «росатому», як виявилося, справжній кузниці злочинців, які вже не приховують своїх злочинних дій на українській землі».

В окупованому Енергодарі росіяни призначили нового псевдомера

Фейк: у підконтрольних Росії населених пунктах Запорізької області знаходять схрони ЗСУ зі зброєю та боєприпасами задля проведення терактів та диверсій

«В ходе оперативных мероприятий в Мелитополе силовиками было выявлено место жительства одного из участников  экстремистского движения «Крымская сотня» (подразделение запрещённого в России «Правого сектора»). Житель Мелитополя  проходил службу в подразделениях украинских боевиков» (12.12.22).

«Жители города Васильевки указали полицейским адрес дома, в котором проживал военнослужащий ВСУ. По их информации, там хранилось оружие и боеприпасы. Полицейские совместно с силовыми ведомствами прибыли по указанному адресу, осмотрели дом и обнаружили в нем два РПГ-22 (с выстрелами), одну противопехотную мину МОН-50, одну мину без маркировки, четыре пачки патронов калибра 5.45 стандартных и трассирующих. Оружие и боеприпасы изъяты. «В очередной раз местные жители помогают нам, указывая адреса и людей, которые причастны к диверсионной деятельности и опасны для мирного населения. Люди хотят жить в безопасности и понимают, что некоторые сограждане могут нести угрозу их жизни и здоровью», – прокомментировали в ГУВД Запорожской области» (13.12.22).

«В Бердянске был найден очередной схрон с боеприпасами. Правоохранители в Бердянске, благодаря бдительности местных жителей, смогли найти схрон с боеприпасами в одном из гаражей города. Были выявлены и изъяты предметы, схожие с выстрелами от РПГ, гильзы крупнокалиберные, сумки военной расцветки, а также предметы, схожие с гранатами и хвостовиками от мин. Все боеприпасы были отправлены на экспертизу  (13.12.22).

«В городе Энергодаре местные жители помогают выявлять пособников киевского режима. Жительница города указала полицейским адрес, в котором проживал один из руководителей теробороны. По её информации, там хранилось оружие и боеприпасы. Силовые ведомства прибыли по указанному адресу, осмотрели квартиру и обнаружили в ней карабины, ружьё, магазины и патроны к ним, а также УЗРГМ, дымовые шашки и сигнальную ракету. Оружие и боеприпасы изъяты. По данному факту проводится проверка» (14.12.22).

«Жители города Токмак сообщили представителям силовых ведомств адрес дома, владелец которого хранит боеприпасы и является пособником националистического киевского режима. Оперуполномоченные совместно с коллегами из других силовых ведомств выехали по указанному адресу и провели обыск дома. В ходе обыска полицейские обнаружили и изъяли гранату Ф-1 с запалом, патроны калибра 5.45, тротиловую шашку весом 200 грамм, пакет метательного заряда, порох, а также агитационную литературу, различные наградные медали и форменное обмундирование ВСУ. Установлен владелец изъятого, проводятся мероприятия по его задержанию» (15.12.22).

Джерело (канали у Telegram): Владимир Рогов (12.12.22), Владимир Рогов, Новый Мелитополь, Администрация города Днепрорудное,  Администрация города Мелитополя, Администрация города Васильевка, Бердянск Актуально, ЗаTV. Новости Запорожской области (13.12.22), Главное в Бердянске, Главное в Токмаке (13.12.22), Владимир Рогов, Энергодарский Связной, Главное в Энергодаре, Главное в Пологах (14.12.22), Владимир Рогов, Бердянск Актуально, ЗаTV. Новости Запорожской области, Главное в Бердянске (15.12.22).

Спростування: як вже писав «Перший Запорізький» у попередньому огляді, міський голова Мелітополя Іван Федоров підтвердив, що таким чином у різних населених пунктах захопленої частини області рашисти посилюють тиск на місцевих мешканців, щоб зламати опір.

«Мелітопольців піддають тортурам – щоб вибити зізнання в неіснуючих злочинах. Майно грабують – прикриваються при цьому нібито виявленими «схронами диверсантів», куди окупанти самі ж і підкидають форму та, навіть, посвідчення військовослужбовців ЗСУ, – розповів Федоров. – Виїзд з окупації складний і небезпечний. Людей викрадають для риття окопів. Ще безліч злочинів стане відомими тільки після деокупації».

У Центрі національного спротиву Сил спеціальних операцій Збройних Сил України повідомляють, що росіяни влаштовують рейди в пошуках підпілля після серії успішних ударів ЗСУ по позиціях окупантів.

«Проте ворог не розуміє, що для переважної більшості місцевого населення він є окупантом, а отже майже кожен мешканець і є партизаном. Такі рейди мають лише демонстративний характер для залякування й не призводять до результатів. Окупанти й далі будуть помирати в місцях свого розташування», – повідомили у Центрі.

Фейк: російська влада депортує з Запорізької області людей, які загрожують громадському порядку

«Жительницу села Черноземное выдворили за пределы территории Запорожской области — она совершила правонарушение, посягающее на общественный порядок и общественную безопасность

Жительница села Черноземное была выдворена с территории Запорожской области за деятельность, направленную на дискредитацию власти Российской Федерации и военно-гражданской администрации, а также препятствование работе органов социального обеспечения и дестабилизацию социально-политической обстановки в районе.

Такая мера является крайней и применяется только в случаях совершения отдельных правонарушений, посягающих на общественный порядок и общественную безопасность».

Джерело (канали у Telegram): Главное в Бердянске, Главное в Токмаке (12.12.22)

Спростування: такі показові «депортації», про які «Перший Запорізький» вже писав у  попередніх оглядах, російські військові вчиняють не вперше.

«Після проведення псевдореферендуму на тимчасово окупованих територіях посилюється терор і пресинг. Перш за все, це традиція, яка виникла у ворогів – примусова депортація, – повідомляв мер Мелітополя Іван Федоров.

Фактично, примусова депортація може чекати будь-яку людину, яка проживає на тимчасово окупованій території, за її проукраїнську позицію.

Приміром, у жовтні російські окупанти насильно вигнали із захопленої території Запорізької області священика Православної церкви України Святослава Пітерського. Перед цим рашисти  «видворили в Україну» чотирьох патріотів, серед них – відомий бізнесмен та політик.

На Запоріжжі розшукують студента, якого рашисти три місяці тримали у тюрмі, а потім «депортували»

***

У мережі telegram-каналів, за допомогою яких російські пропагандисти цілеспрямовано поширюють антиукраїнські фейки серед жителів Запорізької області, більше 30 каналів, які можна класифікувати за тематикою:

1. telegram-канали голів або представників «окупаційних адміністрацій» (Владимир Рогов, Евгений Балицкий, Галина Данильченко і т.п.);

2. тelegram-канали окупаційних адміністрацій (Администрация города Васильевка, Администрация города Днепрорудное, Администрация города Мелитополя і т.п.);

3. тelegram-канали, що позиціонують себе, як незалежні ЗМІ (Запорожье 24 Новости, Васильевка On-line, ЗаTV. Новости Запорожской области, Запорожский Вестник, Главное в Мелитополе, Главное в Токмаке, Главное в Энергодаре, Главное в Бердянске, Главное в Пологах, Бердянск Актуально, Бердянск ЗаVтра, Энергодарский Связной і т.п.).


Читайте також:

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0