USD: EUR:
... в Запорожье
Які країни відчують на собі наслідки у разі аварії на Запорізькій АЕС

Які країни відчують на собі наслідки у разі аварії на Запорізькій АЕС

Експерт заявив, що це не «апокаліптичний» сценарій, але це буде дуже важка аварія максимальної категорії 7 за шкалою INES.

Так вважає завідувач відділу математичного моделювання довкілля в Інституті проблем математичних машин та систем НАН України Іван Ковалець.

Існують розрахунки викидів для одного з таких сценаріїв. Цей сценарій має на увазі грамотні дії персоналу під час аварії для мінімізації наслідків. Тобто це не «апокаліптичний» сценарій, але це дуже важка аварія максимальної категорії 7 за шкалою INES. Коли оцінку обсягів викидів зроблено, все залежить від метеорологічних умов, і ми моделюємо атмосферне поширення», – пояснив він.

За словами вченого, на наслідки, зокрема, впливатимуть метеорологічні умови, які щодня змінюються, і додав, що наслідки вибуху на Запорізькій АЕС можуть відчути на собі на півдні України, у Криму, Румунії та Болгарії. Також буде радіоактивне забруднення акваторії Чорного моря.

Нагадаємо, днями росіяни із артилерії обстріляли Запорізьку АЕС, було зафіксовано три «прильоти». Після російського обстрілу Запорізької АЕС спрацював аварійний захист: відключений один енергоблок, є висока пожежна небезпека.

6 серпня, російські окупанти в черговий раз здійснили ракетні обстріли майданчика Запорізької атомної електростанції та міста Енергодар. Рашисти влучили по майданчику ЗАЕС безпосередньо поруч зі станційним сухим сховищем відпрацьованого ядерного палива.  

7 серпня з’явилася інформація про те, що ЗС РФ замінували важливі об’єкти Запорізької АЕС і пригрозили підірвати атомну електростанцію у разі, якщо українська армія піде у контрнаступ.

Читайте також:

На Запорізькій АЕС російські окупанти викрали до 100 співробітників, доля ще 5 працівників досі невідома

Обстріл Запорізької АЕС – це реальний ризик ядерної катастрофи, – МАГАТЕ

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0