USD: EUR:
... в Запорожье
Запоріжцям на замітку: як можна змінити місце голосування перед виборами до Верховної Ради

Запоріжцям на замітку: як можна змінити місце голосування перед виборами до Верховної Ради

Якщо у зв’язку з навчанням, роботою, виїздом за кордон чи іншими причинами виборець не має можливості проголосувати на позачергових виборах до Верховної Ради за зареєстрованим місцем проживання, він може тимчасово змінити місце голосування.

Кожен виборець може особисто перевірити інформацію про своє включення (невключення) до Державного реєстру виборців у «Особистому кабінеті виборця», повідомляє прес-служба облдержадміністарції.

Відповідно до Закону України «Про Державний реєстр виборців», звернення виборця про тимчасову зміну місця голосування повинне бути мотивованим.

Мотивація тимчасової зміни місця голосування зазначається лише у заяві виборця. Вона може бути викладена, зокрема, у такій формі: “за сімейними обставинами”, “у зв’язку з відрядженням”, “у зв’язку з виробничою необхідністю”, “за місцем роботи”, “за місцем навчання”, “за місцем фактичного проживання”, “у зв’язку із відпусткою”, “у зв’язку із санаторно-курортним лікуванням”, тощо.

Тож, щоб змінити місце голосування, виборець повинен звернутись до органу ведення Держреєстру виборців та подати заяву про тимчасову зміну місця голосування із зазначенням дільниці чи адреси, за якою він бажає проголосувати.

При поданні заяви потрібно пред’явити паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення (якщо людина недавно отримала українське громадянство). Для військовослужбовців – це може бути посвідчення військовослужбовця або військовий квиток.

Відзначається, що заява виборця про тимчасову зміну місця голосування подається до органу ведення Держреєстру виборців особисто. Надсилання вказаної заяви поштою (електронною поштою) або подання в електронному вигляді законодавством не передбачено.

Заяву про тимчасову зміну місця голосування необхідно подати не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року, тобто до 15 липня 2019 року включно.

0