USD: EUR:
... в Запорожье
Всеукраїнське обговорення майбутнього запорізької Хортиці демонструє сучасний підхід до трансформацій

Всеукраїнське обговорення майбутнього запорізької Хортиці демонструє сучасний підхід до трансформацій

Проведення всеукраїнської дискусії щодо проекту реставрації Хортиці демонструє сучасність трансформацій в нашій країні.

Про це під час другого етапу обговорень в рамках всеукраїнської дискусійної платформи «Хортиця: видатна історія – велике майбутнє» розповів регіональний представник Українського центру культурних досліджень Міністерства культури та інформаційної політики України Ігор Гармаш.

Нагадаємо, 30 квітня у Запоріжжі відбувся другий етап обговорень в рамках всеукраїнської дискусійної платформи «Хортиця: видатна історія – велике майбутнє». Широкому колу громадськості презентували концепцію та проект реконструкції музею історії запорозького козацтва та Кургану єдності України. Як і під час першого етапу великої розмови, до участі онлайн долучилися не тільки представники експертного середовища, але й всі охочі жителі Запоріжжя – декількадесят людей.

По темі: Оглядовий майданчик, доступна інфраструктура та збереження природи: у Запоріжжі продовжується обговорення майбутнього Хортиці

«Дуже тішуся самим фактом проведення цього обговорення. Я вважаю, що це демонструє сучасність і трансформації у нашій країні. За радянської влади, коли створювався музей, влада громаду ні про що не запитувала. Але зараз зовсім інші часи, і мені дуже радісно, що відбувається саме такий формат обговорення, – розповів Ігор Гармаш. – Я довго готувався до дискусії. Були моменти, які мене насторожували, особливо, щодо зберігання природи острову. Але після усього того, що я почув під час обговорення, мені стало абсолютно спокійно за майбутнє оновлення Хортиці. Мене втішає бажання зацікавлених сторін будувати адекватну комунікацію між владою, інвестором і громадою».

Як вже писав «Перший Запорізький», відома українська акторка Ірма Вітовська-Ванца розповіла, яким має бути сучасний музей на Хортиці.

«Ландшафт Хортиці формувався мільйонами років. І ми маємо вибудувати пріоритет: спочатку інтереси Хортиці, а потім – науковців та громади, а лише після цього безпосередня реалізація проекту. Я прослухав думки усіх учасників обговорення і вважаю, що проект знаходиться у правильному фокусі, – зазначив розповів регіональний представник Українського центру культурних досліджень. – Крім того, для мене є знаковим, що цю подію організовує «Запоріжжя. Платформа спільних дій» – громадська організація, яка має багаторічний досвід позитивних змін у запорізькій громаді».

Нагадаємо, 23 квітня в історико-культурному комплексі «Запорізька Січ» відбулося підписання меморандуму між Міністерством культури і інформаційної політики України, Запорізькою обласною державною адміністрацією і комбінатом «Запоріжсталь» Групи Метінвест про співпрацю з комплексного відновлення острова Хортиці.

Один з об’єктів реконструкції – це 14-метровий пагорб на Хортиці біля музею запорозького козацтва, який зроблять доступним і безпечним для туристів.


Читайте також:

У Запоріжжі на Хортиці через постійне протікання даху руйнується будівля музею історії козацтва: як він зараз виглядає всередині, – ФОТОРЕПОРТАЖ

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» у Instagram!

0