USD: EUR:
... в Запорожье
Біля Запорізької АЕС російські окупанти шукають боєприпаси, які не розірвалися під час захоплення станції

Біля Запорізької АЕС російські окупанти шукають боєприпаси, які не розірвалися під час захоплення станції

На промисловому майданчику Запорізької АЕС та прилеглій території російські окупанти шукають боєприпаси, які не розірвалися під час захоплення станції.

Про це повідомили у Державній інспекції ядерного регулювання України.

Запорізька АЕС та місто Енергодар з 4 березня перебувають під контролем російських військових формувань. Поточний стан енергоблоків без змін: працюють два енергоблоки, два енергоблоки в ремонті (№ 1 та № 6), решта – зупинені. Дві високовольтні лінії 750 кВ (Запорізька та Південно-Донбаська) досі не підключені. Незалежний регулюючий нагляд за ядерною та радіаційною безпекою безпосередньо на майданчику ЗАЕС наразі не здійснюється. Держатомрегулювання перебуває на постійному зв’язку із ЗАЕС.

За інформацією керівництва ЗАЕС, оперативний персонал продовжує контролювати стан енергоблоків та забезпечувати їх безпечну експлуатацію згідно вимог експлуатаційної документації. Відбувається постійна ротація як оперативного, так і денного персоналу.

На майданчику ЗАЕС та прилеглій території представники окупанта продовжують пошук небезпечних предметів, які не розірвалися під час обстрілу промислового майданчика їхніми військовими.

Нагаємо, вчора, 14 березня, російські окупаційні війська у безпосередній близькості до енергоблоків ЗАЕС підірвали боєприпаси, які не розірвалися під час обстрілу про майданчика.

Держатомрегулювання наголошує, що застосування зброї на об’єктах ядерної енергетики, у тому числі і знешкодження шляхом підриву боєприпасів, створює загрозу безпеці ядерних установок та являється передумовами ядерної аварії.

На майданчику ЗАЕС продовжують перебувати представники державної корпорації з атомної енергії РФ «Росатом». Достовірна інформація щодо мети та планів перебування на ЗАЕС цивільних Росатома наразі невідомі. Експлуатація АЕС здійснюється виключно персоналом Запорізької АЕС.

Змін радіаційного стану на майданчику АЕС, в зоні спостереження та санітарно-захисній зоні не зафіксовано.

Як вже писав «Перший Запорізький», найбільшу атомну електростанцію Європи після важких боїв на вулицях міста Енергодара захопили військові сили Російської Федерації. Під час нічного штурму Запорізької АЕС загинули троє українських військових: ще двоє – у лікарні. Також було пошкоджено будівлі промислового комплексу станції.

Багато вибухівки та зброї: яка зараз ситуація на Запорізькій АЕС


Читайте також:

Черги за хлібом, а борошно та яйця – розкіш: місцеві жителі про ситуацію в Енергодарі

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» у Instagram!

1

Шок2022-03-15 15:14:13
Скоты и твари,это же не игрушки,взорвут не только Украину и часть Европы,но и Россию с Белорусью,просто тупые твари малолетние видно.