USD: EUR:
... в Запорожье
У Запорізькій обласній лікарні провели унікальну операцію на «відкритому серці», – ФОТО

У Запорізькій обласній лікарні провели унікальну операцію на «відкритому серці», – ФОТО

У Запорізькій обласній клінічній лікарні провели унікальну операцію на «відкритому серці».

Про це повідомляють у прес-центрі медичного закладу.

Доктор медичних наук, заступник директора Національного інституту ім. Амосова Костянтин Руденко разом із запорізькими кардіохірургами виконав операцію Феррацції. Цю авторську методику оперування складного вродженого пороку він опанував в Італії і тепер активно впроваджує в Україні.

Пацієнтка – 66-річна Наталія Іванівна. Спеціалісти Національного інституту ім. Амосова поставили діагноз – гіпертрофічна кардіоміопатія або «велике» серце. Це вроджена вада, при якій порушується кровообіг, і серце значно збільшується у розмірах. Саме цей діагноз – причина №1 серед випадків раптової смерті.

Раніше цю патологію було складно діагностувати, а вилікувати – тим більш. Але сьогодні впровадження новітньої технології операції за методом Феррацці дозволяє у прямому сенсі перекроїти серце та повернути пацієнта до повноцінного життя.

Як розповіли в обласній клінічній лікарні, операція за методом Феррацці – одна з найскладніших, що проводять на серці. Тіло пацієнта охолоджують до 31 градуса, серце зупиняють. Поки працюють хірурги, кровообіг штучно підтримують апарати. Операція проводиться на відкритому серці.

Артеріальна помпа перекачує кров, у великій прозорій коробці – оксигенаторі – її насичують киснем. Кількість крові, мінімально необхідну для підтримки життєдіяльності, запускають в організм. Це начебто серце і легені, що «винесли» назовні.

Кожна маніпуляція проводиться під контролем інтроопераційної УЗД-діагностики: датчик, що встановлюють в стравохід пацієнта, дозволяє відстежувати мінімальні зміни у «режимі онлайн».

Лікарі відновили правильну анатомію всередині серця, звільнили тракт лівого шлуночка та зробили пластичну реконструкцію мітрального клапана. Кардіохірурги буквально «створили» нове серце.

Операція пройшла успішно – серце працює в нормі, кров циркулює правильно. Пацієнтка у повній безпеці.

За словами заступника директора Національного інституту ім. Амосова Костянтина Руденка, за два останні роки це вже 8 операція за технологією Феррацці, яку він провів спільно з фахівцями Запорізької обласної клінічної лікарні. Він зазначає, що спеціалісти центру опанували всі наявні методики в кардіохірургії та з успіхом виконують складні операції як дорослим, так і дітям з вродженими вадами серця.

Своєю чергою, завідувач відділення кардіохірургії ЗОКЛ, кандидат медичних наук В’ячеслав Осауленко, подякував за плідну співпрацю та можливість надавати своєчасну медичну допомогу всім пацієнтам області.

У Запорізькій області триває масова вакцинація від COVID-19: щеплення вже зробили майже 2800 людей


Читайте також:

У Запоріжжі розпродають по частинах майно збанкрутілого заводу, який перетворився в руїни, – ФОТОРЕПОРТАЖ

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» у Instagram!

0