USD: EUR:
... в Запорожье
У Запорізькій області вирубки лісів можуть загрожувати справжнью екологічною катастрофою

У Запорізькій області вирубки лісів можуть загрожувати справжнью екологічною катастрофою

У зв’язку з численними лісовими пожежами в Запорізькій області та відсутністю належного фінансування лісогосподарської галузі щорічно в регіоні зменшується кількість дерев і зелених насаджень.

За останні три роки з лісових господарств звільнилися майже 600 співробітників. У Бердянському лісництві розповіли, що в даний момент ліквідували ДП «Приморське лісове господарство» та в рамках оптимізації приєднали до них. В результаті сім лісництв контролюють тільки три лісника.

– На сьогодні проблема з кадрами залишається однією з найбільш крічущих. Нам гостро не вистачає лісничих, тому що мало, хто погодитися працювати на таку низьку зарплату, як у нас. Лісонасадження області знаходиться під серйозною загрозою через масштабні пожежі та незаконні рубки дерев, – розповіла «Першому Запорозького» головний лісничий Бердянського лісного господарства Наталя Завалюнюк.

У Запорізькому обласному управлінні лісового господарства відзначають, що фахівці проводять санітарний нагляд, в рамках якого відбувається вирубка сухостою, який пошкоджений шкідниками. Деревина не вирубуэться в чисту, а лише вибірково винищуються сухостійні дерева. Суцільна вирубка лісу відбувається після масштабних екологічних катастроф – пожеж та інших стихійних явищ. Для цього приїжджають фахівці з Херсонського лісогосподарства, які оглядають цю територію, яку запланували лісогосподарські підприємства і тільки після цього лісгосп може виписати лісорубний квиток.

Як повідомила заступник начальника управління Запорізького обласного управління лісового і мисливського господарства Наталія Лещенко в цьому році з обласного ради виділили 1 мільйон 132 тисячі гривень на висадку 360 гектар лісу. З держбюджету виділили лише 321 тисяч гривень на 100 гектар землі. Більшу частину насаджень висадили навесні, решту планують посадити восени.

Фахівці відзначають, що для того, щоб поліпшити екологію в регіоні, необхідно щоб 14% земель регіону були покриті зеленими насадженнями. На даний момент Запорізька область має найменшу лісистість – всього 3,8%.

З початку року лісовими пожежами охопило 25 гектарів лісів. Через неконтрольовану вирубку дерев і лісові пожежи є небезпека з’явлення пилових бур.

0