USD: EUR:
... в Запорожье
У Запорізькій області внаслідок бойових дій зруйновано або пошкоджено понад 200 навчальних закладів

У Запорізькій області внаслідок бойових дій зруйновано або пошкоджено понад 200 навчальних закладів

Станом на сьогодні у Запорізькій області 212 закладів освіти мають пошкодження різного ступеня руйнування. Серед них – 117 шкіл та близько 50 дитячих садочків. Інше – заклади професійно технічної освіти, коледжі або університети.

Про це під час прес-конференції розповіла директорка департаменту освіти і науки обласної військової адміністрації Людмила Бухаріна.

Найбільше пошкоджень – у Пологівському районі, де тривають активні бойові дії, Василівському районі, а також у частині Запорізького району біля лінії зіткнення.

«Щоб оцінити рівень втрат і обсяг ресурсів, які необхідні для відновлення будівлі закладу, необхідне експертне оцінювання та відповідний акт експертного обстеження. Ступінь руйнування більшості з цих пошкоджених об’єктів визначити неможливо, через відсутність доступу, – розповіла Людмила Бухаріна. – Де є можливість, обстеження проводяться. Наразі у нас комісія не жодного разу не зробила висновок, де було б зафіксоване повне руйнування. Хоча на погляд пересічної людини здається, що потрібно будувати нову школу з нуля».

За словами керівниці освіти області, наразі вже триває робота для майбутньої відбудови зруйнованої освітньої інфраструктури.

«Майбутнє відновлення – це відповідальність засновників. Якщо ми говоримо про школу, засновниками є громада, вони мають опікуватися цим питанням. Що стосується професійно-технічної освіти – засновником цих закладів є держава. Думаю, що пізніше буде презентована певна програма. – зазначила директорка департаменту освіти і науки Запорізької ОВА. – На сьогодні на державну програму відновлення поки подали один об’єкт, який нам фізично доступний, проєктно-кошторисну документацію Хортицької національної академії, яка декілька разів зазнала влучання ракети. Можливо, з першого погляду здається, що там незначні пошкодження, але насправді ж експерти встановили дуже значні руйнування. Там має бути серйозна відбудова з великим обсягом ресурсів. Очікуємо на позитивне рішення, щоб потрапити у цю програму відновлення і відремонтувати такий потужний заклад. Тому що академія – це структура, яка має в собі декілька підрозділів: від садочка до університету».

Людмила Бухаріна зазначає, що після перемоги заплановане відновлення усіх зруйнованих об’єктів. Але поки триватимуть ці роботи варто очікувати оптимізації освітньої мережі.

«Оптимізована мережа означає, що школа, яка зазнала руйнувань, можливо, певний період часу не буде відновлюватися. Але учнівський континент та вчителі зможуть впроваджувати освітній процес в іншій школі цієї або сусідньої громади, де є можливість запустити навчання. – розповіла очільниця департаменту. – Тут ми маємо правильно спрогнозувати цю мережу, логістичний зв’язок з іншою школою. Виникає потреба забезпечення підвозу автобусом».

У Запоріжжі можуть частково відновити очне навчання у школах


Читайте також:

У Запорізькій ОВА розповіли про величезні масштаби руйнувань прифронтових міст та сіл: деякі з них відновити вже не зможуть

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0