USD: EUR:
... в Запорожье
 У Запорізькій області з початку року висадили 350 гектар лісу, щоб врятувати «зелені легені» регіону

У Запорізькій області з початку року висадили 350 гектар лісу, щоб врятувати «зелені легені» регіону

За інформацією Державного агентства лісових ресурсів України, в Запорізькій області за I півріччя висаділи 352 гектара нового лісу. У попередні роки «зелені легені» Запорізької області тільки знищувалися.

Відтворення лісів складається з трьох компонентів: посадки і посіву лісу, сприяння природному відновленню лісів, створення нових лісів.

Згідно із законодавством, відводиться один-два роки, протягом яких необхідно відтворити ліс на місці суцільних зрубів або згарищ. Такий період обумовлений необхідністю підготовки ґрунту та інших заходів для посадки лісу чи сприяння її природному відновлення. Основне правило: скільки було зрубано – стільки має бути посаджено.

Варто звернути увагу на те, що з 2017 року відбувається значне зменшення площі зрубів від суцільних рубок під час заготівлі деревини. Таке зменшення обумовлено санітарними правилами в лісах України, яким і передбачено обмеження застосування суцільних санітарних рубок.

За словами фахівців, найбільш сприятливі погодні умови для відтворення лісів – навесні і восени.

У Запорізькій області в 2019 році в рамках Програми розвитку лісового фонду Запорізької області на період до 2022 року з екологічного фонду обласного бюджету на відновлення лісів було виділено 3 мільйони гривень. З них на створення захисних лісових насаджень – 1 мільйонів 132 тисячі гривень, на додаток лісових культур 2018 року 256,8 тисяч гривень, на догляд за лісовими культурами – 1 мільйон 75 тисяч гривень і на придбання посадкового матеріалу – 535 тисяч гривень.

У цьому році заплановано створення лісових культур на площі 360 га, в тому числі по районах: Бердянськ – 66 га, Приморському – 29 га, Токмацького – 23 Кам’янсько-Дніпровському – 122 га, Більмацькому – 22 га, гуляйпольских – 15 га, Михайлівському – 18 га, Оріхівський – 20 га, Пологівський – 45 га. Доповнення лісових культур 2018 року планується провести на площі 135 га, а проведення доглядів за ними – на площі 1590 га.

Крім цього, на виконання заходів програми лісогосподарським підприємствам області ще виділені кошти на проведення попереджувальних і профілактичних заходів з охорони лісів від пожеж у сумі 1,7 мільйона гривень. Планується створення 1500 км нових мінералізованих смуг та проведено догляд за ними на 8200 км.

Нагадаємо, що раніше в зв’язку з численними лісовими пожежами в Запорізькій області та відсутністю фінансування лісогосподарської галузі щорічно в регіоні зменшувалася кількість дерев і зелених насаджень. У 2017 році вогонь знищив 862 га лісу. За останні два роки з лісових господарств звільнилися майже 600 співробітників.

Фахівці відзначають, що для того, щоб поліпшити екологію в регіоні, необхідно щоб 14% земель регіону були покриті зеленими насадженнями. На даний момент Запорізька область має найменшу лісистість – всього 3,8%.

0