USD: EUR:
... в Запорожье
У Запорізькій області рашисти погрозами змушують вчителів відновити навчання за російською програмою

У Запорізькій області рашисти погрозами змушують вчителів відновити навчання за російською програмою

АКТУАЛЬНО: У зв’язку зі складною ситуацією та необхідністю перебування в укриттях із слабким інтернетом, читайте оперативні запорізькі новини в нашому телеграм-каналі: https://t.me/onenews_zp.

У одній з окупованих громад Запоріжжя рашисти погрозами змушують вчителів з 2 травня відновити навчання за російською програмою.

Про це повідомила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

За інформацією від партнерських правозахисних організацій, які здійснюють моніторинг ситуації на тимчасово окупованих територіях України, з метою уникнення співпраці з ворогом кілька десятків освітян були змушені звільнитися.

Однак так звана «начальник відділу освіти селищної ради», яка пішла на співпрацю з рашистами, погрозами та шантажем вимагає від вчителів вийти на роботу. У розмовах з батьками вона погрожує позбавити випускників атестату про середню освіту.

Освітянам також «наказано» готувати у школах «свято» до 9 травня за всіма канонами російської пропаганди.

«Залучення дітей до навчання поблизу зони активних бойових дій несе пряму загрозу їхньому життю та безпеці та є прямим порушенням статті 38 Конвенцією ООН про права дитини. Нав’язування освіти країни-окупанта суперечить статті 29 Конвенції ООН про права дитини, яка встановлює, що освіта дитини має бути спрямована на виховання поваги до батьків дитини, її культурної самобутності, мови і національних цінностей країни, в якій дитина проживає, країни її походження, – зазначила Денісова. – Звертаюся до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти воєнних злочинів та порушень рф прав дитини в Україні».

Нагадаємо, що зараз 496 закладів загальної середньої освіти на окупованих територіях (у Василівському, Пологівському, Бердянському та Мелітопольському) знаходяться на вимушених канікулах до 2 травня. Рішенням Запорізької обласної військової адміністрації після канікул відбудеться завершення навчального року. Усі учні мають бути переведені у наступний клас, а випускники отримають свої свідоцтва про завершення 9 або 11 класу.

Що стосується закладів вищої освіти, коледжів та профтехучилищ на неокупованих територіях – зараз вони працюють дистанційно. У закладах дошкільної освіти навчальний процес завершиться 2 травня 2022 року по всій області.

В окупованому Енергодарі персонал Запорізької АЕС змушують повісити портрет Путіна , – керівник «Енергоатома»


Читайте також:

Під Гуляйполем «Азовці» взяли в полон «ДНРівців», які з переляку здали все, що знали, – ФОТО, ВІДЕО

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» у Instagram!

1

А если это затянется?2022-04-28 04:13:22
А если ситуация затянется не на месяц- два , а на годы? Так, что же, детям не учиться, не получать аттестаты, не поступать в университеты, не получать высшее образование ?