USD: EUR:
... в Запорожье
У Запорізькій області мають намір модернезувати ж/д перевезення: що чекає пасажирів

У Запорізькій області мають намір модернезувати ж/д перевезення: що чекає пасажирів

Сьогодні, 3 липня, під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Андрія Антонова відбулася нарада з модернізації регіональних пасажирських перевезень залізничним транспортом.

Захід відбувся за участю фахівців Європейського Інвестиційного Банку, регіональної філії «Придніпровська залізниця» АТ «Укрзалізниця», представників влади та громадськості.

Сьогодні в регіоні на приміських пасажирських перевезеннях щорічно обслуговується близько 7,5 мільйонів пасажирів.

– Для багатьох міст Запорізького краю ці залізничні перевезення дуже важливі. Одночасно це одне з найбільш проблемних напрямків роботи «Укрзалізниці». Адже сьогодні середній вік рухомого складу приміських поїздів становить близько 30 років. І його оновлення стоїть під питанням, враховуючи невеликі тарифи на перевезення, – зазначив заступник губернатора Андрій Антонов.

За повідомленням прес-служби ОДА на сьогодні рівень компенсації пільгових перевезень населення залишається невисоким – близько 10% витрат на перевезення пасажирів. Запорізька область є лідером в цьому напрямку. Зокрема, на 2019 заплановано 13,5 мільйона гривень на компенсацію пільгового проїзда і за півроку профінансовано 6,3 мільйона гривень. Загальна сума є невисокою, якщо брати до уваги реальні потреби на погашення проїзду всіх пільговиків

Як повідомила заступник директора департаменту інвестиційної політики АТ «Укрзалізниця» Юлія Гурєєва, проект модернізації регіональних пасажирських перевезень передбачає впровадження європейського досвіду з приміських пасажироперевезень. Пілотними регіонами для цього проекту обрали Дніпропетровську і Запорізьку області.

Провідний економіст Європейського Інвестиційного Банку Пірс Викерс представив присутнім проект модернізації регіональних пасажирських перевезень і поінформував про європейський досвід організації приміських пасажирських перевезень залізничним транспортом.

На оновлення електричок знадобитися більше мільярда гривень. Проектом передбачено також співфінансування з місцевих бюджетів. Території зможуть визначитися чи готові вони витрачати на це бюджетні гроші за результатами комплексного пассажірообстеження. Тим більше, що результат обстеження є одним з найважливіших елементів для обробки формули інвестиційного проекту.

0